platforma blogowa portalu głos koszaliński

Mroku gościem Płytowej Giełdy GraMuzyka. Już 11 lutego 2017 w Jazzburgercafe

Płytowa Giełda GraMuzyka już 11 lutego w klubie Jazzburgercafe. Gościem będzie koszaliński raper Mroku.

Mroku / fot. Tomasz Bartos

To będzie już 11. edycja koszalińskiej giełdy płytowej. Zaczynamy w sobotę, 11 lutego o godzinie 11 w klubie Jazzburgercafe.

Na giełdę jak zwykle zaprasza blog muzyczny GraMuzyka, który jest częścią gk24.pl, portalu Głosu Koszalińskiego. Gościem specjalnym będzie Jarosław Mroczek, bardziej znany jako Mroku. Ten raper z Koszalina pod koniec grudnia wydał swój najnowszy album „błeKITibiel”. To koncept album opowiadający historię ekipy hakerów, którzy jako Dzieci Anarchii chcą uratować świat przed nieuchronną zagładą. Podczas giełdy będzie można kupić ten krążek, wziąć autograf od Mroka, porozmawiać z nim, zrobić sobie zdjęcie. Raper przyznaje, że na swoim stoisku będzie miał także wcześniejsze albumy. Będzie to więc okazja do uzupełnienia kolekcji.

 

Wszystko wskazuje też na to, że w dniu giełdy premierę będzie miała płyta innego rapera pochodzącego z Koszalina, Vooma. Jej tytuł to „Nie ta płyta”. Trwa już jej produkcja i ma być gotowa na 11 lutego do kupienia na stoisku Dobra Muzyczka.
Na giełdzie będzie można też kupić inne płyty wykonawców z Koszalina i okolic. Na stoisku GraMuzyka znajdziecie płyty m.in. gitarowej Pampeluny. Oil Stains z Koszalina, Materii ze Szczecinka, czy Maczku Paczke z Darłowa. Będą też płyty hip-hopowe B.A.D., Zolena, czy projektu Tacy Dziani A Spłukani. Na stoiskach można znaleźć m.in. płyty hip-hopowej wytwórni Vibe2Nes, labelu Oaktopus z Poznania, czy Plaży Zachodniej z Kołobrzegu.
W sumie podczas imprezy rozstawionych zostanie kilkanaście stoisk, na których będzie można znaleźć w sumie kilka tysięcy płyt winylowych i setki płyt CD. Swoją obecność zapowiedziało już m.in. dwóch wystawców ze Szczecina, którzy przyjadą ze skrzynkami pełnymi płyt winylowych z przeróżnymi gatunkami muzycznymi. Wśród nich będzie m.in. stary, dobry blues, amerykański rock n’ roll sprzed ponad 50-60 lat, a także albumy z serii Polish Jazz. Nie zabraknie też stałych bywalców, a wśród nich koszaliński kolekcjoner, który przywiezie może nawet 1000 tytułów na czarnych krążkach.
Przypominamy, że ze względu na fakt, że zainteresowanie giełdą jest coraz większe, impreza przenosi się ze sklepu muzycznego Gram do klubu Jazzburgercafe przy ul. Pileckiego 10. Dzięki temu wystawcy będą mieli więcej miejsca na rozłożenie swoich płyt na sprzedaż, a przybywający kolekcjonerzy będą mogli swobodniej poruszać się między stoiskami. Wszelkie inne sprawy związane z giełdą pozostają bez zmian.
Ciągle jeszcze można zgłosić chęć wystawienia się na giełdzie. Rezerwację miejsca można zrobić mailowo pisząc na adres mariusz.rodzie-wicz@polskapress.pl w tytule wpisując Giełda GraMuzyka w treści podając liczbę płyt, rodzaj nośników oraz gatunki muzyczne, które się na nich znajdą.
Niezmiennie zapraszamy więc tych, którzy chcą uzupełnić swoje płytoteki o kolejne tytuły. Na poprzednich giełdach można było kupić niemal każdy gatunek muzyczny. Jest tu i muzyka popularna, i klasyczna. Jest jazz i elektronika, hip-hop i rock, czy metal. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, bo na stoiskach można znaleźć nie tylko kultowe tytuły muzycznych legend, ale i całkiem nowe propozycje. Tak powinno być podczas najbliższej edycji wydarzenia.
Oprócz płyt pojawią się także gadżety: kubki oraz koszulki z muzycznymi nadrukami.
Zapraszamy więc wszystkich 11 lutego do klubu Jazzburgercafe przy ul. Pileckiego 10. Zaczynamy o godz. 11. Co ważne, podczas giełdy będzie czynny bar Jazzburgercafe. Będzie można więc napić się kawy, herbaty, bądź zimnych napojów i zjeść np. hamburgera.

 

A tego samego dnia wieczorem w klubie Jazzburgercafe ciąg dalszy muzycznych atrakcji. O godz. 20 odbędzie się koncert poznańskiej ekipy Hubert Tas & The Small Circle. Polecamy, zwłaszcza jeśli ktoś lubi połączenie hip-hopowych brzmień z żywym składem grającym (około)jazzowe klimaty.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.