platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncertowy luty 2017 w Koszalinie. Sprawdź terminy imprez!

Daria Zawiałow, Marian Opania, Andrzej Poniedzielski, Cochise, Golden Life, Hubert Tas & The Small Circle – to wykonawcy, którzy w lutym zagrają w Koszalinie swoje koncerty. Ale na tym nie koniec atrakcji.

*** 4 lutego – Krzysztof Zalewski – Centrum Kultury 105
UWAGA! Koncert wyprzedany.

 

*** 5 lutego – Marian Opania – Centrum Kultury 105

Marian Opania – aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy. Urodził się 1 lutego 1943 w Puławach. Na recital artysty składają się śmieszne, a także liryczne i dramatyczne oraz „szlachetno-erotyczne” piosenki. Marian Opania wykonuje utwory m.in. Brela, Hemara, Wysockiego, Okudżawy i Młynarskiego. Całość dopełniają kabaretowe monologi autorstwa Antoniego Słonimskiego, Marcina Wolskiego i Jana Pietrzaka oraz anegdoty o kulisach życia zawodowego artysty. Podczas recitalu widzowie będą mieli wyjątkową okazję usłyszeć utwory śpiewających poetów: Leonarda Cohena i Jaromira Nohavicy z najnowszego spektaklu muzycznego wyreżyserowanego przez Mariana Opanię pt.: „Cohen – Nohavica”.

Początek o godz. 18. Wstęp kosztuje 40 złotych.

 

*** 11 lutego – Płytowa Giełda GraMuzyka #11 – Jazzburgercafe

Po raz 11. blog GraMuzyka zaprasza na płytową giełdę. Spotykamy się w nowym miejscu, bo w Jazzburgercafe. Zaczynamy o godz. 11. Wstęp bezpłatny.

Więcej szczegółów >>> Płytowa Giełda GraMuzyka #11 w Koszalinie już w lutym 2017

*** 11 lutego – Hubert Tas & The Small Circle – Jazzburgercafe

Hubert Tas to poznański utytułowany DJ i producent. Na swoim koncie ma dwa albumy nagrane w duecie z Czarnym oraz solowy album „Roots”. W roku 2016 zdobył 3. miejsce na mistrzostwach świata dj federacji IDA w kategorii show. Najnowsza płyta pt. „Mechanism” została nagrana przy udziale młodych, zdolnych muzyków tworzących skład The Small Circle. W skład zespołu wchodzą: Jacek Pohl (trąbka), Michał Pijewski (saksofon barytonowy), Piotr Jaraszkiewicz (perkusja), Jerzy Fryderyk Wojciechowski (skrzypce), Marianna Wojciechowska (skrzypce), Martyna Kowzan (altówka), Justyna Korpas-Czarniecka (wiolonczela).
Hubert Tas & The Small Circle to pewne instrumentalne opowiadania, w którym spotykają się muzycy klasyczni ze szczypną delikatnej elektroniki i skreczu. W skrócie jest to połączenie nowych form ekspresji z klasycyzmem.
Koncert rozpocznie się o godz. 20. Bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż) i 25 zł w dniu koncertu dostępne w klubie oraz na stronie biletomat.pl. Na stronie można też w cenie 30 zł kupić bilet wraz z płytą cd „Mechanism”. Będzie ona do odbioru przy wejściu.

Początek o godz. 20. Wstęp kosztuje 15 / 25 / 30 złotych.
*** 11 lutego – Julia Vikman – Kawałek Podłogi

W programie utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Czesława Niemena, Władimira Wysockiego.

Julia Vikman, ze strony babci pochodzi z Polski, a ze strony dziadka – ze Szwecji. Jeszcze przed rewolucją, za czasów carskiej Rosji, jej dziadkowie zostali zesłani na Syberię, gdzie się spotkali i założyli rodzinę. Ojciec Julii – zasłużony artysta Paweł Vikman, był dyrektorem Teatru Opery i Baletu w Kiszyniowie, znał Bułata Okudżawę osobiście, wyznaczał Bułatowi trasy koncertowe w Rosji i Mołdawii. Sama Julia Vikman jest absolwentką Akademii Muzycznej w klasie fortepianu.

Początek o godz. 20. Wstęp kosztuje 25 złotych.
*** 14 lutego – Acoustical – Kawałek Podłogi

Acoustical z Darłowa w autorskich akustycznych interpretacjach wykonają utwory wielkich sław muzyki rock’owej, blues’owej i nie tylko. W programie między innymi kompozycje takich twórców jak: The Rolling Stones, Jimi Hendrix, Pink Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple, Queen, The Cream, Joe Bonamassa, Soundgarden, Pearl Jam, Red Hot Chili Peppers, Lenny Kravitz, Audioslave, Jeff Beck, Tadeusz Nalepa, Sting…

Zespół ACOUSTICAL tworzy trzech muzyków, którzy kontynuują swoją wcześniejszą muzyczną współpracę jaką zawiązali we wspólnych różnych rockowych projektach.

Początek o godz. 20. Wstęp kosztuje 20 złotych.

 

*** 16 lutego – Daria Zawiałow – Radio Koszalin

Pochodząca z Koszalina Daria Zawiałow już wkrótce wyda swój debiutancki album „A kysz!”, na którym znajdzie się m.in. utwór „Malinowy chruśniak”. To tą kompozycją zawojowała Festiwal w Opolu i zgarnęła aż trzy z pięciu nagród w konkursie.

Start godz. 19. Wstęp jest bezpłatny, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Szczegóły wkrótce poda Radio Koszalin na swojej antenie oraz w Wydarzeniu na Facebooku.

 

*** 16 lutego – Projekt Wróbel – Pub Z Innej Beczki
Tym razem w naszych skromnych progach wystąpi Projekt Wróbel w składzie:
Tomek Licak – sax
Paweł Grzesiuk – bass
Maciej Wróbel – drums

Muzycy zagrają autorskie kompozycje w klimatach przestrzennych, mrocznych ale i głębokich. Zapowiada się na naprawdę niezły koncert! Linki to muzyki grupy znajdziecie Państwo poniżej.

Maciej Wróbel to doświadczony szczeciński perkusista, kompozytor i aranżer, znany z takich projektów jak Rykoszept, Clockwork czy Granie Herberta. Do wspólnego muzykowania w ramach PROJEKT WRÓBEL zaprosił nie mniej doświadczonych artystów: saksofonistę i kompozytora Tomasza Licaka, oraz wszechstronnego basistę Pawła Grzesiuka.

Początek o godz. 20. Wstęp kosztuje 40 / 50 złotych. Uczniowie koszalińskich szkół muzycznych mają wstęp bezpłatny. Uwaga! Uczniowie innych szkół niż ZPSM im. G.Bacewicz proszeni są o kontakt przynajmniej dwa dni przed koncertem celem potwierdzenia darmowego wstępu.

*** 17 lutego – Babu Król (Budyń i Bajzel) – Jazzburgercafe

Babu Król to wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia (znanych m. in. z projektów Pogodno i Bajzel). Ten pierwszy, to człowiek orkiestra – legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.

Babu Król zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Sted” (2012) z autorska muzyką do tekstów Edwarda Stachury i zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce. Wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną.

Druga płyta „Kurosawosyny” ukazała się wiosną 2015 r. Do nagrania nowego materiału zaprosili Joannę Sokołowską (znaną autorkę muzyki teatralnej, śpiewaczkę i performerkę), Antoniego „Ziuta” Gralaka (wybitnego polskiego trębacza jazzowego), Dariusza Sprawkę (jednego z najlepszych puzonistów w naszym kraju) oraz Aleksandra Orłowskiego (młodego wirtuoza perkusji). W odróżnieniu od pierwszej, ascetycznej i surowej płyty, druga brzmi orkiestrowo i przestrzennie. Zaprasza do zwiedzenia miejsc magicznych i niebezpiecznych, by nagle uwieść leniwym tempem karawany sunącej przez pustynię i znowu eksplodować kolorowym karnawałem nadmorskiej promenady.

Początek o godz. 20. Wstęp kosztuje 20/25 złotych.

 

*** 18 lutego – Zenek, Srogo – Centrum Kultury 105

Zenek to solowy projekt wokalisty zespołu Kabanos. Wiecznie głodny i bardzo płodny muzorobol nagrał i wydał w roku 2016 dwie płyty „33” i „Płachta na Byka”. Metalowa wersja nieposkromionej, bezkompromisowej twórczości Zenka reprezentować będzie klasyczne trio w składzie: Zenek – gitara, wokal, Krzysztof Fuckin’ Corzeniowski – bas i Wasyl Bieńkov – perkusja.

Srogo – grupa pochodząca z Tychów i Katowic, funkcjonująca na polskich scenach od 2013 roku. W tym roku wystąpiła na 22 Przystanku Woodstock, na scenie Pokojowej Wioski Kryszny, gromadząc pod nią prawdziwe tłumy. W 2015 wydaliśmy własnym sumptem płytę, która została nagrana i zrealizowana przez Piotra Gruenpetera (Thaw/Grunberg Production/Satanic Audio)

Start o godz. 19 (o godz. 20 zagra Srogo, o godz. 21. – Zenek). Wstęp 20/30 złotych.

 

*** 24 lutego – Golden Life – Radio Koszalin

 

Start godz. 19. Wstęp jest bezpłatny, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Szczegóły na kilkanaście dni przed koncertem poda Radio Koszalin na swojej antenie oraz w Wydarzeniu na Facebooku.

*** 25 lutego – Cochise – Kawałek Podłogi

Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. W jego skład wchodzą: Paweł Małuszyński – wokal, Wojtek Napora – gitara, Radek Jasiński – bas, Czarek Mielko – perkusja.

Muzyka jaką gra Cochise to połączenie rocka, metalu i grunge’u. Dorobek zespołu, poza debiutanckim demo „9”, obejmują: płyta „Still Alive” (2010 r.) , cover Danzig’a „Lick the blood off my hands”, który ukazał się na kompilacji „Tribute to Danzig – Dark side of the blues” (2010 r.) oraz płyta „Back to Beginning” (2012 r. Mystic Production). 10 lutego 2014 roku premierę miała trzecia płyta „118”, której wydawcą jest Metal Mind. 2 października 2015 roku ukazał się czwarty album Cochise „The Sun Also Rises For Unicorns”.

Początek o godz. 20. Wstęp kosztuje 25/30 złotych.

 

*** 27 lutego – Andrzej Poniedzielski – Kawałek Podłogi

Andrzej Poniedzielski – satyryk, poeta, twórca teatralny, autor ponad 200 piosenek śpiewanych między innymi przez: Annę Marię Jopek, Grzegorza Turnaua, Elę Adamiak, Lorę Szafran, czy Dawida Podsiadło. Mistrz Mowy Polskiej 2012 i Ambasador Polszczyzny 2015 – tytuł otrzymany w dniu 11.10.2015 w KATOWICACH.

Koncert „MELO – NIE – DRAMAT” to nowy program Andrzeja Poniedzielskiego. W programie dużo inteligentnego humoru, satyra i piosenki.

Początek o godz. 19. Wstęp kosztuje 50 złotych.

 

zebrał: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.