platforma blogowa portalu głos koszaliński

Projekt Patryoci ogłoszony Zespołem Roku 2016 wg Fabryki Zespołów

Koszaliński zespół Projekt Patryoci został Zespołem Roku 2016 wg Fabryki Zespołów. Już wkrótce ukaże się debiutancka płyta ekipy, w której skład wchodzą grupa Pampeluna i raper 4P. 

Projekt Patryoci / fot. Foto Face / Justisza

 

 

Swego rodzaju plebiscyt ogłoszony przez Fabrykę Zespołów trwał niemal przez cały rok. Czytelnicy portalu FabrykaZespolow.pl, a dokładniej fani ich profilu facebookowego od marca 2016 przez kliknięcie „Lubię To” pod zdjęciami poszczególnych grup wybierali najpierw zespoły tygodnia, a następnie miesiąca. W finałowej rozgrywce wzięło udział 10 kapel. Najwięcej lajków – aż 2755 – otrzymał Projekt Patryoci i tym samym zyskał miano Zespołu Roku 2016, a co za tym idzie zdobył również nagrodę w postaci dwudniowej sesji nagraniowej oraz zapasu Coca-Coli.

 

Gratulujemy!

 

A tymczasem w sieci pojawił się kolejny teledysk, który promuje debiutancką płytę „Projekt Patryoci”.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XUjHo26rpJQ[/youtube]

 

Album trafi do sprzedaży już w lutym 2017 roku (pieniądze na jego wydanie muzycy zbierali za pośrednictwem portalu crowdfoundingowego PolakPotrafi.pl). Za przygotowanie okładki odpowiedzialny jest Jerzy Kurczak, który na swoim koncie ma m.in. grafiki dla formacji Acid Drinkers, Kat, Turbo i wielu innych.

 

Pampeluna 4P to sześcioosobowy zespół, który istnieje od wiosny 2016 roku. Muzycy wchodzący w skład zespołu od lat biorą udział w licznych festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych, gdzie zdobyli dużą liczbę nagród i wyróżnień. Pomysł na stworzenie wspólnie zespołu i wydanie albumu pod nazwą „Projekt Patryoci” powstał na bazie wieloletniego zainteresowania historią, zarówno przez członków zespołu Pampeluna, jak i rapera 4P Solo.

„Pampeluna 4P” to połączenie dwóch muzycznych światów, które na scenie przeradza się w istny wulkan energii. Ciężkie gitarowe granie okraszone jest hiphopowym wokalem, a wszystko to dopełnia dawka wiedzy na temat historii naszego kraju. Nie brakuje tutaj informacji o najważniejszych wydarzeniach, legendach oraz polskiej tradycji.

 

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały prasowe)

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.