platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncertowy styczeń 2017 w Koszalinie. Sprawdź terminy imprez!

Tede, Ania Szarmach, Farben Lehre, Iza Kowalewska – to tylko niektórzy artyści, którzy w styczniu 2017 wystąpią w Koszalinie. Zapraszamy do sprawdzenia terminów koncertów i zarezerwowania sobie wolnego czasu na kulturę.

 

koncerty-styczen-2017

 

*** 5 stycznia – Tede – klub Big One

 

Tede, czyli Jacek Graniecki, to prawdopodobnie najbardziej znany polski raper, a przy okazji jeden z bardziej kontrowersyjnych przedstawicieli gatunku. Sławę zawdzięcza nie tylko projektom muzycznym, ale równie zręcznej działalności biznesowej i umiejętnemu kształtowaniu własnego wizerunku.

Tede został laureatem wielu nagród, wśród których warto wymienić Ślizgery i Belvedere Achievement Award. Był wielokrotnie nominowany do Fryderyków, a występ na Festiwalu Muzycznym Telewizji Polskiej Opole 2009 zawdzięcza nominacjom w dwóch kategoriach: “Artysta roku” i “Płyta roku” za album “Ścieżka Dźwiękowa”. W 2010 roku otrzymał „Superjedynkę” na Festivalu w Opolu w kategorii Hip-hop.

 

LINE UP:

★ TEDE

★ Hill Records

★ Szymi Szyms & Wacar

★ Lazy Carter’s

PROWADZENIE:

Bonzay NWJ

 

Start: godz. 20. Wstęp: 40/45 zł

 

*** 7 stycznia – Lesja – Kawałek Podłogi

 

Lesja -Ukrainka, rodowita lwowianka od kilku lat mieszkająca w Polsce. Swoją twórczością promuje głownie kulturę ukraińską.
Laureatka międzynarodowych konkursów muzyki folkowej takich jak Nowa Tradycja PR Dwojka oraz Mikołajków folkowe w Lublinie, gdzie również została nagrodzona tytułem najlepszej wokalistki.

Nie tylko muzyka ludowa tworzy repertuar artystki. Na wiersze młodej poetki z Drogobycza Lidji Lazurko, Lesja stworzyła swój autorski projekt ” incognkto „. Jest to współczesne brzmienie kobiecej poezji, jazzowej harmonii , subtelnej improwizacji.W ten sposób doświadczamy piękno i melodykę języka ukraińskiego , który świetnie się sprawdza w sweengujących rytmach i melancholijnej bossanowie.

W grudniu 2016 okazał się najnowszy krążek artystki : ” Tak Jemu Śpiewają „. To spotkanie kolęd z czterech krajów słowiańskich : Polski, Ukrainy, Białorusi i Czech.

Start: godz 19. Wstęp: 20/25 zł

 

 

 

*** 12 stycznia – Łukasz Majewski – Kawałek Podłogi

 

„Mężczyzna z zakolami” – recital Łukasza Majewskiego.

Łukasz Majewski to poeta i kompozytor, czołowy bard piosenki autorskiej Rzeczypospolitej. Przygodę z poezją śpiewaną rozpoczął w roku 2001 w folkowym zespole Vergil van Troff oraz w zespole kaVka. Od roku 2005 występuje pod swoim nazwiskiem. Pisze również teksty dla innych wykonawców. W roku 2013 ukazał się jego debiutancki tomik poezji „WierszTaki dla dzieci”. W tym samym roku premierę miała płyta „Mężczyzna z zakolami” z autorskim repertuarem, a w roku 2015 – płyta „Ad acta”.
Twórczość Łukasza doceniła publiczność oraz jurorzy wielu ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej oraz autorskiej. Trzykrotny laureat Złotej Piątki na Międzynarodowym Festiwalu Bardów w Warszawie, na 17 Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Artystycznej w Rybniku wyśpiewał Grand Prix. Laureat Złotego Prysznica – I miejsce w konkursie XIX Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, na kolejnej XX „Łaźni” otrzymał nagrodę publiczności – Diamentowy Prysznic.

 

O sobie mawia: „już nie młody, ale cały czas obiecujący…”.
Start: godz. 19. Wstęp: 10 złotych

 

 

*** 13 stycznia – Iza Kowalewska – Radio Koszalin

 

13. stycznia (z piątku na sobotę) w Studiu Nagraniowo-Koncertowym im. Czesława Niemena w Radiu Koszalin odbędzie się kolejny koncert w samo południe Nocy, czyli O PÓŁNOCY. W podróż zabierze Nas IZA KOWALEWSKA.
Wokalistka, autorka muzyki oraz tekstów i muzykoterapeutka. Znana jest z wieloletnich występów w zespole Muzykoterapia, którego jest współzałożycielką. Wraz z grupą nagrała dwa albumy studyjne. W 2013 roku ukazał się debiutancki album solowy piosenkarki zatytułowany „Diabeł mi Cię dał. W 2015 roku wydała drugi „Nocna zmiana” a w 2016 roku 3 inspirowany muzyką francuską „Pod dachami Paryża”.
Iza Kowalewska tworzyła linie melodyczne, pisała teksty i nagrywała głos oraz występowała dla takich twórców jak: Fisz, EMADE, O. S. T. R., Sistars, Krzysztof Kiljański, Tomasz Stańko, Leszek Możdzer, Katarzyna Nosowska, HEY.
Start: godz. 23:59
Wstęp jest bezpłatny, ale konieczna jest rezerwacja miejsc:
1. Pierwsza pula miejsc dostępna pod adresem mailowym :
unplugged@radio.koszalin.pl

2. Druga pula dla tych, którzy od 09.01 do 13.01. ( od poniedziałku do piątku) od godziny 10.05 do 14.00 będą słuchać audycji „Radio Koszalin na dobry dzień”. Szczegóły u Prowadzącego)

 

 

 

*** 14 stycznia – Steel Drunk Vendetta – Kawałek Podłogi

 

Steel Drunk Vendetta po raz kolejny w koszalińskim Kawałek Podłogi – KLUB !
Bydgoskie Steel Drunk przyjedzie krzewić ducha oldschoolowego rock n rolla w najczystszej postaci! Na miejscu do zdobycia Steel Drunk ‚owe EP – Vendetta!

Steel Drunk – młody zespół, założony pod koniec 2012 roku w Bydgoszczy przez braci Czyżewskich – gitarzystę i późniejszego wokalistę Tomka, oraz perkusistę – Damiana. Drugą gitarą, przyprawioną o bas skład zasilił Kamil ”Nevrast” Kubak i od tego czasu trio pozostaje nierozerwalną załogą, która będzie grała co najmniej tak długo, jak orkiestra Jurka Owsiaka 🙂

Start: godz. 19. Wstęp: 10 zł

 

 

*** 21 stycznia – TZN Xenna / Que Pasa?! / Tarantela Underground – Kawałek Podłogi

 

TZN Xenna to zespół, którego początki sięgają roku 1981-ego. Założony pierwszego sierpnia 1981 roku przez Zygzaka, Czombego, Goga i Marka zespół działał do maja 1987 roku. W ciągu sześciu lat istnienia występowali w nim także Sidnej, Falkonetti i Dynia. Falkonetti miał bardzo duży wpływ na brzmienie zespołu od 1984 roku. Razem z Markiem stworzyli bardzo płodny tandem kompozytorski. Ich współkompozycje „Bankier, oficer, polityk czy ksiądz”,
„Miasto’, „Ola, Ola, Ola, lej” uzupełnione perkusją Dyni i wokalem Zygzaka do dzisiaj cieszą się popularnością.

 

Od 2010 roku zespół działał w składzie: Tele Kesur, Dynia, Klaus i Zygzak.

 

QUE PASA ¿¡ – piękna, nieskrępowana i prosta liryka, riffy przepełnione smakiem taniego wina, cudownie banalne kompozycje i ascetyczny minimalizm, jednym słowem PUNK
Kapela bazuje wyłącznie na własnej twórczości, komponując muzykę stricte punkową, sięgając do korzeni polskiego punk rocka, lecz wydając ją w żywej i nowoczesnej formie.

 

Tarantella Underground z Koszalina melodyjny rock łączy cold wave z elementami metalu. Mocnym atutem jest wokalistka obnażona potężnym głosem.

 

Start: godz. 20. Wstęp: 20/30 zł

 

*** 27 stycznia – Farben Lehre akustycznie – Centrum Kultury 105

 

FARBEN LEHRE po trzydziestu latach na scenie, w 2017 roku po raz pierwszy w swojej historii zagra serię koncertów „unplugged” w kilkunastu/kilkudziesięciu wybranych klubach. Pomysł jest naturalną konsekwencją ukazania się jesienią 2016 roku albumu akustycznego, który okazał się najbardziej istotnym akcentem jubileuszowego, trzypłytowego wydawnictwa „Trzy dekady”. W setliście 60-70 minutowych koncertów znajdzie się około 20 piosenek w wersjach „unplugged”. Na scenie pojawi się siedem osób, a w niektórych miastach również zawitają na niej dodatkowi muzycy, zaproszeni w charakterze gości. Zespół skrupulatnie i z dużą atencją przygotowuje się do tych występów, zapewniając jednocześnie, że będą to wyjątkowe koncerty w jego trzydziestoletniej biografii. Zgodnie z zapowiedzią, płoccy muzycy w tak niecodziennej dla siebie odsłonie zagrają swoją pierwszą i zarazem ostatnią trasę, zatem będzie to jedyna okazja, aby zobaczyć „na żywo” FARBEN LEHRE w akustycznym wydaniu.
Start: godz. 20. Wstęp: 30/35 zł

 

*** 28 stycznia – Ania Szarmach – Centrum Kultury 105

 

Koncert „W hołdzie Natalie Cole” to połączenie genialnego brzmienia utworów Natalie Cole z nową oprawą aranżacyjną, głosem i interpretacją Ani Szarmach oraz udziałem gości specjalnych.
Ania Szarmach fascynuje nie tylko głębią i barwą swojego głosu, ale także niezwykłą wrażliwością oraz nieustanną chęcią poszukiwań nowych przestrzeni muzycznych. Najnowsza przygoda muzyczna to koncert z repertuarem Natalie Cole, na który składają się największe przeboje artystki w aranżacjach Grzegorza Jabco Jabłońskiego i Ani Szarmach. Ania Szarmach jest artystką niezależną i wszystkie swoje płyty nagrywa samodzielnie, bez wsparcia wytwórni muzycznych.
Albumy Ani są w pełni autorskie. Jest ona także producentem wszystkich swoich płyt. Do tej pory wydała cztery albumy “Sharmi”, “Inna”, “Pozytywka” oraz najnowszy “Shades of Love”, który ukazał się w kwietniu tego roku. Współproducentami ostatniej płyty są: Maciej “Envee” Goliński – muzyk, producent i DJ oraz Grzegorz “Jabco” Jabłoński – kompozytor, wszechstronny muzyk, producent, pianista i aranżer oraz kierownik muzyczny zespołu Ani.

 

Start: godz. 20. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wejściówki na koncert można odbierać od 3 stycznia 2017 r. w recepcji CK105 (miejsca na parterze) oraz przed koncertem w dniu imprezy (miejsca na balkonie). Uwaga! Liczba wejściówek ograniczona! Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie.
*** 28 stycznia – Bartas Szymoniak / Beatrock – Kawałek Podłogi

 

Bartas – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, doświadczenie sceniczne zbierał jako wokalista legendarnego – Sztywnego Pala Azji ( 2007 – 2015 ) z którym w Muzycznej Owczarni występował dwukrotnie. Jest także laureatem popularnego „Idola”. W marcu 2014 r. podpisał kontrakt z wytwórnią S.P. Records.
Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy! ( bas, perkusja, trąbki, śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso.

W czerwcu 2015 r. ukazała się pierwsza płyta Artysty jeszcze w tradycyjnym składzie muzyków. Singiel z tego wydawnictwa pt. „Nagi” trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Gościnnie na płycie pojawili się również Skubas, Georgina Tarasiuk czy Sławek Uniatowski.

Marek Sierocki powiedział o nim: ” Ty tworzysz nowy gatunek muzyki „. Tak samo napisał Onet.pl. O ile dotychczas słyszeliśmy o beatboxerach, wokalistach i instrumentalistach, to ten Artysta łączy w sobie wszystkie te trzy umiejętności , określa je BEATROCKIEM.
Start: godz. 20. Wstęp: 20/25 zł

 

 

 zebrał: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

 

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.