platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncertowy grudzień 2016 w Koszalinie. Sprawdź terminy imprez

Grudzień 2016 nie jest już tak obfity w koncerty, jak poprzednie miesiące, ale nie zabraknie atrakcji muzycznych w Koszalinie. Zagrają m.in. Tymon Tymański, Zeus, OSTR.

grudzien-2016

 

*** 8 grudnia – Tymon Tymański One Man Show – Jazzburgercafe

 

TYMON TYMAŃSKI ONE MAN SHOW to solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego. Przed laty Tymański zapowiadał, że nagra trzy płyty z prześmiewczymi piosenkami, których tematyką są m.in. miłość, moralność, przemijanie, Bóg, Szatan.

 

Pierwszą z rzeczonych płyt był wydany w 1998 roku „P.O.L.O.V.I.R.U.S.”, grupy KURY, drugą zaś soundtrack do kapitalnego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. „Wesele” zespołu Tymon & The Transistors. W czerwcu b.r. ukazał się wreszcie długo wyczekiwany, przedostatni i aż podwójny album pociesznych Tranzystorów: ścieźka dźwiękowa do głośnego filmu „Polskie gówno”.

 

Mając świadomość, że publiczność będzie się domagała wykonania znanych i lubianych piosenek z kultowej płyty Kur oraz obu charyzmatycznych filmów, Tymon postanowił przygotować ok. 30 piosenek z trzech sowizdrzalskich płyt w formie songwritersko-didżejskiej. Na scenie Tymański śpiewa, stepuje oraz prowadzi fristajlowostandupową konferansjerkę, równocześnie posługując się swymi trzema gibsonami i laptopem. W ramach bisów, których z reguły nie ma końca, artysta wykonuje również utwory ze swoich innych płyt.

 

Start o godz. 20. Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) 30 zł (w dniu koncertu)

 

 

*** 8 grudnia – Recital Krzysztofa Jurkiewicza Jurkiela – Kawałek Podłogi

 

Krzysztof Jurkiewicz JURKIEL – jeden z dwóch (obok Mariusza Kampera) liderów założonego w 1986 r. zespołu „Słodki Całus od Buby”, znanego z prezentacji nurtu poezji śpiewanej rodem z „Krainy Łagodności” na najbardziej znanych studenckich festiwalach piosenki turystycznej, takich jak Yapa, Bazuna, Bakcynalia, Giełda w Szklarskiej Porębie, czy wreszcie Bieszczadzkie Anioły w Cisnej.

Zespół zdobywał laury także na studenckim festiwalu w Krakowie (1991 i 1995 r.), a w 2009 r. otrzymał I nagrodę na warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA.

 

W dorobku fonograficznym posiada ponad 14 płyt, nagranych z zespołami Słodki Całus od Buby, Smugglers, Szela, Gdańska Formacja Szantowa i Formacja, z projektem Słodki Całus – Bez Jacka (Ot Tak Po Prostu) i zespołem Broken Fingers Band.

 

Start: godz. 19. Bilety: 10 złotych.

 

 

*** 9 grudnia – Saprophyte + The Same – Kawałek Podłogi

 

Szczecińska liryka zakrapiana rockiem z domieszką progresji i symfoniki odwiedzi Koszalin, by opowiedzieć Tobie pewną historię. Historię, w której być może odnajdziesz Siebie.

Melodyjność i niebanalne teksty utworów zaproszą Cię do świata pełnego emocji, a rockowy pazur towarzyszący tej podróży nie pozwoli na nudę.

Saprophyte porusza ważne tematy, jednocześnie otulając się dystansem, co sprawiło, że zaskarbili sobie sympatię wielu.

 

The Same – to dawka popu i alternatywnego rocka. Zagrali wiele koncertów, a materiał zarejestrowali na płycie „W przód”, której premiera odbyła się we wrześniu.

 

Start: godz. 20. Bilety: 15 złotych.

 

 

*** 10 grudnia – Rockasta / Quy – Kawałek Podłogi

 

Rockasta jest to szczeciński zespół przedstawiający niestandardowe i mało spotykane połączenie akordeonu z muzyką hardrockową i metalową, gdzie instrumentem wiodącym jest akordeon. Zespół poza własnymi kompozycjami wykonuje również utwory klasyczne we własnych aranżacjach. Grupa na swoim koncie ma koncerty u boku takich wykonawców jak m.in.: Jelonek, Turbo, Kat & Roman Kostrzewski, Percival Schuttenbach, Negură Bunget czy Grai, a także udziały w festiwalach: Rock Hard Ride Free 2016, Miasto Rocka 2016, Summer Dying Loud 2016 na których zagrały również gwiazdy takie jak: Saxon, Behemoth, Candlemass, Primal Fear, Raven, Night Demon, Anti Tank Nun, Chainsaw, Agnieszka Chylińska, KSU, Sweet Noise czy Closterkeller. W drugiej połowie 2015 r. Rockasta wzięła udział w popularnym telewizyjnym show – Must Be The Music – Tylko Muzyka, gdzie spotkała się z bardzo przychylnymi opiniami jurorów (4 x TAK) oraz zajęła 3 miejsce w notowaniu odcinka. W 2016 r. zespół wydał swój debiutancki album pt. „Caste Of Titans” nakładem wytwórni muzycznej Soliton, na którym znalazło się 13 utworów. Od 2016 r. oficjalny patronat nad zespołem objęło m.in. TVP 3 Szczecin.

 

Start: godz. 19.

 

*** 16 grudnia – Zeus – Jazzburgercafe

 

Zeus czyli Kamil Rutkowski to pochodzący z Łodzi raper i producent muzyczny działający od 1998 roku. Od 2006 roku razem z Joteste tworzy grupę Pierwszy Milion. Wraz z zespołem nagrał dwie płyty: Pierwszy Mixtape z 2006 roku oraz Deep Cover Mixtape wydany rok później. Rutkowski współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Familia H.P., Miuosh, Ten Typ Mes, O.S.T.R., Pesante, PHHR, PMM, Projektanci, Bisz, Małpa, Bezczel, Uśpione Miasto oraz Vademecum.

 

Będzie to premierowy koncert Zeusa z albumem „Jest super” w Koszalinie.

 

Start: godz. 20. Bilety: 25 / 30 / 35 złotych.

 

 

*** 20 grudnia – Słodkie Kolędowanie – Centrum Kultury 105

 

„Słodkie kolędowanie” to koncert kolęd na rzecz dzieci ze świetlicy Caritas w Koszalinie. Udział w nim biorą podopieczni Caritas oraz uczniowie i przyjaciele szkoły muzycznej Music Heaven. Biletem wstępu są słodycze, które w formie paczek zostaną przekazane dzieciom ze świetlicy Caritas. Organizatorami koncertu są szkoła Music Heaven oraz CK 105 w Koszalinie.

 

Koncert ma charakter charytatywny. Chodzi o zaangażowanie dzieci ze świetlicy Caritas i zebranie dla nich słodyczy tak by pociechy mogły cieszyć się słodkościami podczas najbliższych Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Start: godz. 18. Wstęp: słodycze

 

 

*** 29 grudnia – Jalee – Jazzburgercafe

 

„JALEE w Jazzburgerze” to koncert zapowiadajacy nadchodzaca plyte zespolu, ktora zostanie wydana prawdopodobnie w styczniu.

 

Ostatni w tym roku koncert Jalee, roku, który był bardzo owocny. W kwietniu skład się ustabilizował i praca ruszyła, były większe i mniejsze koncerty, wywiady w Polskim Radiu Koszalin, Łowcy Talentów, a także singiel „LoveMe”, który pojawił się na składance „GraMuzyka przedstawia: Rock/Metal Koszalin”.

 

Start: godz. 20. Bilety: 5 złotych.

 

*** 31 grudnia – OSTR – Rynek Staromiejski

 

 

 

godz. 22.30 – solowy set DJ HAEM

godz. 23.00 – koncert O.S.T.R.

 

Bilety: wstęp wolny.

 

zebrał: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.