platforma blogowa portalu głos koszaliński

10. Płytowa Giełda GraMuzyka za nami. Były tłumy [wideo, zdjęcia]

Takiego zainteresowania koszalińską Płytową Giełdą GraMuzyka jeszcze nie było! Sklep muzyczny Gram dosłownie pękał w szwach.Watch movie online The Transporter Refueled (2015)

10. Płytowa Giełda GraMuzyka / fot. Radek Koleśnik

10. Płytowa Giełda GraMuzyka / fot. Radek Koleśnik

Na jubileuszową, bo 10., Płytową Giełdę GraMuzyka przybyli nie tylko wystawcy z Koszalina, ale z całego Pomorza, m.in. Kołobrzegu, Szczecina i Gdyni. Na swoich stoiskach mieli w sumie kilka tysięcy winyli i płyt CD z przeróżną muzyką.

Uczestnicy chętnie kupowali zarówno winyle, jak i płyty CD. Jedni szukali konkretnych wykonawców i konkretnych albumów, inni pytali o gatunki muzyczny, a jeszcze inni przyszli na giełdę po to, by poznać całkiem nowe dźwięki. Na tych ostatnich czekali m.in. kołobrzeżanie z niezależnej wytwórni Plaża Zachodnia, którzy wydają niszową muzykę łączącej w sobie ambient, noise, post rock, jazz i yass. Ich stoisko z płytami cieszyło się sporym zainteresowaniem.

 

>>> 10. Płytowa Giełda GraMuzyka w Koszalinie [zdjęcia]

Co ważne, na giełdę przybyli nie tylko stali kolekcjonerzy, ale i całkiem nowe twarze. Wielu z uczestników nie ukrywało, że przyciągnęła ich specjalna składanka z koszalińskim rockiem i metalem, która była dodawana jako gratis do muzycznych zakupów.

Tych, którzy chcieli zdobyć tę płytę, ale nie dotarli na giełdę uspokajamy: kompilacja będzie jeszcze dostępna podczas kolejnej edycji tej imprezy.

 

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.