platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dali na zapowiedzi #17. Das Komplex / Hubert Tas / Sonar

Trzy zapowiedzi z kręgu elektroniki. Koszaliński Das Komplex i jego “Pudding”, “Under Feet EP” oraz “Kachi Kachi EP”; Hubert Tas & Small Circle; Sonar i “Pętle”.

dnz17

das-komplexZapowiedź 1. Z Das Komplexem mam taki problem, że nim zdążę napisać o jego najnowszej płycie, to on już wrzuca informację o tym, że szykuje kolejną. Ten producent muzyczny z Koszalina jeszcze całkiem niedawno pokazywał, że wychodzi jego winylowa EP-ka “Pudding” zawierająca pięć utworów, a już pokazuje okładkę kolejnej. “Under Feet EP” zostanie wydana na czarnym krążku w Australii przez niezależny label i zawierać będzie cztery utwory. Dodatkowo wkrótce nakładem Codek Records, która ma swoje filie w Europie i w Stanach Zjednoczonych pojawi się również “Kachi Kachi EP”, na której  będą dwa utwory koszalińskiego producenta oraz po jednym utworze In Flagranti i Mytron.

 

W gatunku muzycznym jaki uprawia Das Komplex – a jest to szeroko pojęta muzyka elektroniczna – EP-ka to norma. Pełna płyta to rzadkość, choć i taką już Marcin Łukaszewicz ma na swoim koncie. “All For Love” było wydane w czerwcu 2016 roku. Podaję to tak dla rozeznania, jaką częstotliwość wydawania kolejnych krążków ma koszalinianin. A do tego należy jeszcze dodać, że pięć jego utworów,w tym “Kaczeńce” pochodzące z EP-ki o tym samym tytule pojawi się na soundtracku do filmu “Wszystkie nieprzespane noce”.

 

Polecam śledzić kolejne poczynania Das Komplexa. Mam nadzieję na bieżąco je odnotowywać. Jeśli nadążę.

Das Komplex “Pudding” na Juno Records

> Das Komplex “Pudding” na Asfalt Shop

 

hubert-tasZapowiedź 2. Hubert Tas z Poznania powinien być Wam znany z duetu DJ Czarny / Tas. Chłopaki wydali wspólnie dwa (świetne zresztą) krążki “Passion, Music, Hip-Hop” oraz “Time To Build”. Później zaczęli robić muzykę na własny rachunek. Tas – bo na nim się teraz skupię – ma już na swoim koncie pierwszy solowy album “Roots”, na którym oprócz (około hip-hopowej) elektroniki pojawiły się żywe instrumenty.

 

Na kolejnym krążku, który pojawi się już w grudniu 2016 roku poszedł nawet nie o jeden, ale kilka kroków dalej. Stworzył bowiem regularny zespół i jako Hubert Tas & The Small Circle stworzył mieszankę hip-hopu i jazzu (okładkę płyty zrobił Łukasz Waberski z koszalińskiej ekipy Dobry Sztos – ten sam, który przygotował jedną z wersji okładek na kompilację “GraMuzyka przedstawia: Hip-Hop Koszalin”). W skład jego zespołu wchodzą trąbka, saksofon barytonowy, wiolonczela, skrzypce (x2), altówka oraz perkusja. Tas w tym składzie odpowiada za pady i gramofon.

 

Album zamówiłem w ciemno i czekam niecierpliwie do grudnia, do dnia odwiedzin listonosza. Szczerze polecam!

 

> Hubert Tas & The Small Circle na Trzaski.pl

YouTube Preview Image

 

sonarZapowiedź 3. Łukasz Stachurko również powinien być Wam znany. Nazwisko niewiele mówi? A duet Rysy i ich album “Traveler” znacie? To Łukasz jest właśnie połową tego duetu. Teraz postanowił nagrać album jako Sonar. Na płycie “Pętle” towarzyszą mu perkusista Rafał Dutkiewicz oraz Lena Osińska, oficjalnie debiutująca wokalistka.

 

Jeśli podobały Wam się Rysy, to Sonarem będziecie zachwyceni! To przepiękna, stonowana, pełna powietrza elektronika z towarzyszeniem żywej perkusji, pianina, kwartetu smyczkowego, z którą świetnie współgra wokal Leny. Ale nie ona jedyna jest głosem na tej płycie. Nie brakuje też gości, a wśród nich są: Ras z Rasmentalism, Otsochodzi, Ten Typ Mes, Mateusz Holak z Kumka Olik i Małych Miast. Ten ostatni jest również autorem tekstów na tę płytę, a wszystkie w języku polskim.

 

Trzeba mieć to na półce!

> Sonar “Pętle” na U Know Me Records

YouTube Preview Image

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

 

Zostaw komentarz