platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncertowy październik 2016 w Koszalinie. Sprawdź terminy imprez

W Radiu Koszalin Siostry Matkowskie, w Kawałku Podłogi BAiKA, czyli Piotr Banach i Kafi, w Jazzburgercafe odbędzie się kolejna edycja hip-hopowego koncertu charytatywnego KHKD, w pubie Graal zagra Bajzel, w CK105 – Daria Zawiałow oraz Stanisława Celińska, będzie także Hanza Jazz Festiwal. I to ciągle nie koniec. Październik 2016 w Koszalinie zapowiada się więc bardzo koncertowo i bardzo różnorodnie. 

koncertowy-pazdziernik-2016

* * * 6 października – Siostry Matkowskie – Radio Koszalin

 

W drugim koncercie w cyklu Etniczna Scena Polskiego Radia Koszalin. Tym razem na scenie pojawią się SIOSTRY MATKOWSKIE.

 

Justyna i Magdalena Matkowskie od dzieciństwa obcują z muzyką. Są laureatkami licznych konkursów, przeglądów oraz festiwali piosenki. Muzykę cygańską oraz taniec Siostry Matkowskie mają we krwi.

 

Początek o godz. 19. Wstęp bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rezerwacja. Pierwsza pula miejsc dostępna pod adresem mailowym: unplugged@radio.koszalin.pl. Druga pula dla tych, którzy od 03.10 do 06.10. ( od poniedziałku do czwartku) od godziny 10.05 do 14.00 będą słuchać audycji “Radia Koszalin na dobry dzień”.

 

 

* * * 6 października – Lay D Funk (Pre-Hanza Jazz Festiwal) – Kawałek Podłogi

 

Lay D Funk jest instrumentalnym składem grającym muzykę funkowo-jazzową. Na swoim koncie ma debiutancką płytę “Miejski zgiełk”. Wielokrotnie występował podczas ogólnopolskich festiwali muzycznych m.in. Jazz Festiwal New Cooperation w Zamościu, X Jazz Hanza w Koszalinie, Radomskim Festiwalu Jazzowym, a także koncertował w klubach całej Polski.

Zespół składa się z zawodowych muzyków, którzy współpracowali z takimi formacjami i osobistościami jak: Piotr Schmidt, IRA, Michał Trzpioła (Pilichowski Band), World Project-virtual band, czy Big Band Jacka Delonga.

Start o godz. 20. Wstęp kosztuje 10 złotych.

 

* * * 7 października – koncert 3X vol. 4 – pub Graal

 

Po raz czwarty w koszalińskim pubie Graal odbędzie się koncert ku pamięci Filipa Potocznika. Filip przez wiele lat udzielał się w różnych koszalińskich kapelach jako gitarzysta. Sam komponował muzykę i zawsze wszystkich starał się zarazić miłością do gitarowych brzmień. Był również przez bardzo długi czas bramkarzem piłkarzy ręcznych Gwardii Koszalin. 3X jest symbolem i hołdem oddanym w stronę naszego przyjaciela, oraz człowieka który swoim pozytywnym podejściem zarażał inne osoby, a pub Graal to nie przypadkowe miejsce, a lokal który pokochał i zawsze uwielbiał spędzać w nim wolny czas z pozytywnymi ludźmi których można spotkać w Graalu. Filip wraz z dwoma osobami zginął w wypadku samochodowym 3.10.2008 wracając do Koszalina.

 

Zagrają trzy zespoły: Spineless Back, Tarantella Underground, Kaboom.

 

Start o godz. 19. Wstęp wolny za okazaniem biletu, które można odebrać w pubie Graal.

 

* * * 7 października – Swiernalis – Radio Koszalin

 

To będzie koncert w ramach Sceny Debiutów.

SWIERNALIS, twórca tekstów i muzyki, songwriter, śpiewający historie o życiu, nocnych przygodach i trudnych relacjach męsko-damskich. Dźwięki zapętlonej gitary, elektroniki i wibrującego, niskiego wokalu Pawła są absolutnym novum na polskiej scenie muzycznej. Solowe aranżacje mają w sobie ogromne pokłady nostalgii i psychodelii wspomaganej looperem i potężnym zestawem efektów gitarowych.

Tworzy zupełnie sam – zarówno muzykę, jak i przejmujące teksty. Od czasów szkolnych nie przepada za pracą w grupie, dlatego gra na gitarze, basie, klawiszach i śpiewa, choć w domu ma także trąbkę i dwa akordeony. Muzycznie można by przypisać SWIERNALISA do kilku gatunków, ale najlepiej po prostu posłuchać!

 

Początek o godz. 19. Wstęp bezpłatny, ale konieczna jest rezerwacja miejsc. Pierwsza pula miejsc dostępna pod adresem mailowym: unplugged@radio.koszalin.pl . Druga pula dla tych, którzy od 03.10 do 05.10. (od poniedziałku do czwartku) od godziny 10.05 do 14.00 będą słuchać audycji “Radia Koszalin na dobry dzień” lub od 17.00 do 19.45 “Radia Koszalin w dobrym klimacie”. Szczegóły u prowadzących programy.

 

 

* * * 7 października – Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom – Jazzburgercafe

 

Fani hip-hopu z Koszalina i okolic świetnie znają tę imprezę. Przez ponad dziesięć lat zdążyła już stać się ważnym muzycznym – i nie tylko – wydarzeniem. Każdego roku jej główny pomysłodawca, czyli Przemysław “4P Solo” Majewski skrzykuje raperów z Koszalina i okolic, zaprasza również wykonawców z Polski i wraz z miejscowym oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża podczas specjalnego koncertu zbierają pieniądze na wyprawki szkolne dla najbiedniejszych dzieci.

 

Tak będzie również tym razem. Podczas koncertu, który odbędzie się w koszalińskim Jazzburgercafe zagra największa jak dotąd liczba wykonawców. Zagrają tu bowiem: Zolen/DJ Veron, Lazy Carter’s, Komar Solo, Pigmej, Skobel, Batyt, Demon, Klebus & Lelek, Adr, Misz A, Gruha/Mr Smith, R.O., Soul, Gucio, Zator, DWO Crew.

 

Gośćmi specjalnymi tym razem będą: Skorup, Konkret oraz MC Rajmund.

 

Imprezę rozkręcą DJ-e Zayu i WeeDJet, a poprowadzą ją 4P Solo i Wonhubonku.

 

Start o godz. 19. Wstęp kosztuje 10 złotych bądź więcej.

 

 

* * * 7 października – BAiKA (Banach i Kafi) – Kawałek Podłogi

 

Piotr Banach to założyciel i lider zespołów Hey (w latach 1992-99), Indios Bravos, Ludzie Mili, DumDum, a także muzyk wielu szczecińskich zespołów, między innymi grupy Kolaboranci, pomysłodawca i główny kompozytor pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej “Puk, puk”, oraz producent, autor tekstów i multiinstrumentalista.

W 2015 roku Piotr Banach obchodził 35-lecie swojej działalności scenicznej i pracy twórczej wraz z jubileuszem 50 urodzin.

Zaczął również pracować nad kolejną solową płytą. Wówczas, po jednym z plenerowych koncertów Indios Bravos, postanowił przysłuchać się innym, występującym artystom.

Tak właśnie na swojej drodze spotkał Kafi – Katarzynę Sondej, młodą, ekspresyjną i utalentowaną wokalistkę zespołu StandBY.

Ich współpraca bardzo szybko przyniosła pierwsze owoce. Pod koniec 2015 roku posiadają już materiał, który pozwoliłby na nagranie wspólnej płyty.

 

Początek o godz. 20. Wstęp 25 złotych w przedsprzedaży / 35 złotych w dniu koncertu.

 

* * * 8 października – Jalee – Kawałek Podłogi

 

Jalee istnieje od kwietnia 2016 roku. Mamy za sobą już wiele mniejszych i większych koncertów, oraz wywiad w Radiu Koszalin.

Przygotowujemy się do wydania debiutanckiej płyty.

Miłosz Litwiak – gitary

Bartosz Kałus – gitary

Wiktor Jary – skrzypce, perkusjonalia

Patryk Dżaman – wokal, gitary

 

To koncert wygrany przez zespół w IV edycji Łowców Talentów jako nagroda publiczności.

 

Początek o godz. 20. Wstęp 5 złotych (kupując bilet pomagacie Jalee w sfinansowaniu studia nagraniowego i wydaniu debiutanckiej płyty)

 

* * * 8 października – Daria Zawiałow – Club 105

 

Daria Zawiałow pierwsze muzyczne i wokalne “kroki” artystka stawiała pod okiem Ewy Turowskiej, prowadzącej Mini Studio Poezji i Piosenki w Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Dziś jest zwyciężczynią opolskich debiutów 2016. Podczas 53. Opolskiego Konkursu Polskiej Piosenki artystka Daria Zawiałow bezbłędnie wykonała swój najnowszy singiel „Malinowy chruśniak”, zgarniając po kolei: nagrodę Polskiego Radia, Opolską Karolinkę, a także nagrodę stowarzyszenia SAWP! O zwycięstwo na festiwalu rywalizowało jedenastu uczestników, wyłonionych spośród 156 zgłoszeń w kategorii DEBIUTY.

 

Start o godz. 20. Wstęp – 10 złotych.

 

* * * 13 października – Jachna / Mazurkiewicz / Buhl – “Ukryte dźwięki” (Pre-Hanza Jazz Festiwal) – pub Z Innej Beczki

 

W opisie wydarzenia czytamy: – Wojciecha Jachnę znamy z udziału w Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Innercity Ensemble, Mordach czy reggae’owym zespole Dubska. Przez wiele lat występował u boku Andrzeja Przybielskiego. Obecnie tworzy wiele ciekawych nowych projektów – Jachna/Buhl, Jachna/Wójciński czy Jachna/Tarwid/Karch. Jacek Mazurkiewicz to ceniony kontrabasista, łączący akustykę z elektroniką. Należy kojarzyć go z takimi przedsięwzięciami jak Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio i 3FoNIA. Z kolei Jacek Buhl niegdyś był związany z Variete, Trytonami i 4 Syfon. Aktualnie jest członkiem The Cyclist, duetu Glabulator (z Tomkiem Glazikiem), zespołu Trzy Tony i formacji Alameda 5.

 

Start o godz. 20. Wstęp: 10 złotych.

 

* * * 14 października – Bajzel – pub Graal

Bajzel przyjedzie do Koszalina, by zaprezentować m.in. utwory z najnowszej płyty, która premierę będzie miała 20 października.

Bajzel, artysta nieprzewidywalny wydaje nową, w pełni autorską płytę amOK. W oprawie bitów, riffów, smyczków i wokali oddaje hołd piosenkowemu szaleństwu. Płyta amOK to kuriozalne połączenie inspiracji Fela Kutim, szwedzkim popem, cytatami Ravela i Krzysztofa Komedy.

Bajzel (Piotr Piasecki) to człowiek orkiestra niemieszczący się w jakichkolwiek schematach czy gatunkach muzycznych. Sam pisze teksty, tworzy muzykę, śpiewa, gra, recytuje. Zagrał już kilkaset koncertów w kraju i za granicą.Grał trasy m.in z Pogodno, Kasią Nosowską, Strachy Na Lachy, Lao Che.Od 2011 roku wraz z Jackiem Budyniem Szymkiewiczem (Pogodno) tworzą duet Babu Król, z którym również stale koncertują.

 

 

* * * 14 października – Stanisława Celińska – Centrum Kultury 105

Stanisława Celińska to przede wszystkim znakomita, wszechstronna aktorka występująca zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerą. Nie sposób wymienić wszystkich Jej wspaniałych ról.

 

Na „Atramentowej” Stanisława Celińska wciela się w swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która rozumie o czym śpiewa i wie jak zaczarować słuchacza swoim charyzmatycznym głosem wykorzystując pełną paletę barw i emocji.

 

Start o godz. 20. Bilety – 85 zł/balkon i 90 zł/parter.

 

 

* * * 15 października – Koncert Piosenki Turystycznej – Kawałek Podłogi

Pierwszy, inauguracyjny koncert piosenek turystycznych. Na początek dawne turystyczne przeboje z lat 60. i 70.

Kolejne koncerty będą odbywać się zawsze w każdy drugi czwartek miesiąca, będziemy zapraszać solistów i zespoły z nurtu poezji śpiewanej “W górach jest wszystko, co kocham”.

Początek o godz. 19. Wstęp bezpłatny.

 

* * * 19 października – Krzysztof Napiórkowski – Kawałek Podłogi

 

Koncert Krzysztofa Napiórkowskiego promujący album “10 x Twardowski”.

 

Początek o godz. 20. Bilety: 20 złotych w przedsprzedaży / 30 złotych w dniu koncertu

 

* * * 21 października – Jakub Skowronski Trio + Iza Polit (Pre-Hanza Jazz Festiwal) – Centrala Artystyczna

Początek o godz. 20. Wstęp: 10 złotych.

 

* * * 22 października – WhoIsWho – Jazzburgercafe

WhoIsWho to koszaliński zespół grający rocka. A może bardziej post punk? Albo disco punk? Sprawdźcie sami, jeśli ich jeszcze nie słyszeliście. – Koncertem w Jazzburgercafe chcemy podsumować bardzo udany 2016 rok, w którym wiele się dobrego wydarzyło. Przede wszystkim wydaliśmy płytę. Zagraliśmy trasę z Romantykami Lekkich Obyczajów w ośmiu miastach w całej Polsce, dotarliśmy nawet do tak odległych miast jak Kraków, Olsztyn, Chorzów i Poznań. Wygraliśmy Kortofest w Olsztynie, Open Music w Brodnicy i zgarnęliśmy II miejsce w olsztyneckim ProRocku – piszą muzycy.

Początek o godz. 20. Bilety: wkrótce.

 

 

* * * 22 października – The Underground Man – Kawałek Podłogi

 

The Underground Man to zwycięzcy w konkursie Orlen Warsaw Maraton organizowanym przez Trzeci Program Polskiego Radia w 2015 roku. W 2016 roku pre-nominowani do nagrody Fryderyki 2016 w trzech kategoriach: utwór roku, debiut roku oraz teledysk roku.

 

”Swoją muzyką pragniemy zabrać Cię w najciemniejsze odmęty umysłu, po to, żeby zapalić tam światło. Chcemy, żeby nasze melodie towarzyszyły Ci jeszcze długo po wciśnięciu przycisku STOP w odtwarzaczu i po wyjściu z naszego koncertu. Melodie, które zostają w głowie, a Ty wcale nie chcesz, by odeszły”

 

Start o godz. 20. Bilety w cenie 15/20 złotych.

 

 

* * * 24-25 października – Dawid Podsiadło – Filharmonia Koszalińska

Bilety wyprzedane

 

XII HANZA JAZZ FESTIWAL 2016 W KOSZALINIE.

Środa, 26 października 2016

HIGH DEFINITION QUARTET – sala widowiskowa CK105 / 19:00

Jeden z najciekawszych i najbardziej utytułowanych polskich zespołów jazzowych młodego pokolenia! W Koszalinie zagrają w składzie: Mateusz Śliwa – saksofon tenorowy, Piotr Orzechowski – fotepian, Alan Wykpisz – kontrabas i Dawid Fortuna – perkusja.

 

KINGA GŁYK TRIO – Centrala Artystyczna / 21:00

Najlepsza basistka jazzowa młodego pokolenia – nowa nadzieja JAZZ TOP 2015 Jazz Forum. Kinga Głyk to 19 letnia, jedyna w Polsce gitarzystka basowa prowadząca własny jazzowo-bluesowo-funkowy zespół. Skromna, młoda, niewielka dziewczyna z wielkim basem, który potrafiła okiełznać jak najbardziej wytrawny muzyk. Stała się odkryciem krajowej sceny za sprawą debiutanckiego albumu „Rejestracja”.

Mimo swojego młodego wieku muzykowała już z takimi artystami jak: Junior Robinson, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Anthimos Apostolis, Arek Skolik, Paweł Tomaszewski, Piotr Wyleżoł, Joachim Mencel i wielu innych. Skład zespołu: Kinga Głyk – bas, Irek Głyk – perkusja, Piotr Matusik – piano.

 

Czwartek, 27 października 2016

ESKAUBEI & TOMASZ NOWAK QUARTET – Club 105 / 19:00

Jedyny w Polsce zespół łączący świat jazzu ze światem hip-hopu tworzą najwyższej klasy muzycy: Kuba Płużek (piano), Alan Wykpisz (kontrabas), Tomasz Nowak (trąbka), Filip Mozul (bębny) i Eskaubei (rap). 10 kwietnia 2015 nakładem oficyny For Tune ukazała się płyta zespołu pt. „Będzie Dobrze”, która zyskuje świetne recenzje wśród dziennikarzy, słuchaczy i w środowisku muzycznym. Muzyką zespołu charakteryzuje się rozbudowanymi aranżacjami, niesamowitym feelingiem, głębią, gdzie również improwizacja znajduje swoje miejsce.

 

MAREK KĄDZIELA ADHD – Z Innej Beczki / 21:00

ADHD to międzynarodowy projekt muzyczny założony z inicjatywy polskiego gitarzysty jazzowego Marka Kądzieli. W skład zespołu wchodzą znakomici muzycy sceny jazzowej i improwizowanej z Danii, Polski i Niemiec, z legendarnym klarnecistą basowym Rudi Mahall’em. Styl zespołu oscyluje między jazzem europejskim a muzyką improwizowaną, pełną zaskakujących melodii oraz dynamicznej rytmiki.

 

Piątek, 28 października 2016

RADEK WOŚKO ATLANTIC QUARTET – JAZZBURGERCAFE / 20:00

Nowy muzyczny projekt polskiego perkusisty jazzowego, w skład którego wchodzi jeden z najlepszych gitarzystów jazzowych na świecie, pochodzący z Izraela, a od ponad dziesięciu lat stanowiący czołówkę sceny w Nowym Jorku – Gilad Hekselman.

Zespół łączy w sobie ponadto muzyków z Polski i Danii, prezentując nowoczesny jazz na najwyższym poziomie szeroko czerpiący zarówno z nowojorskich inspiracji, jak i głębokich korzeni kultur słowiańskiej i nordyckiej. Skład zespołu: Gilad Hekselman – gitara, Søren Gemmer – piano, Mariusz Praśniewski – kontrabas, Radek Wośko – bębny.

 

Sobota, 29 października 2016

DERRICK MCKENZIE JAZZ FUNK EXPERIENCE – sala widowiskowa CK105 / 19:00

To nowopowstały zespół będący wynikiem kolaboracji między Derrickiem Mckenzie, czynnym perkusistą światowej sławy zespołu JAMIROQUAI i polskimi muzykami z najwyższej półki. Spotkanie „groove mastera” z jednym z najbardziej cenionych i utalentowanych polskich pianistów i kompozytorów Pawłem Kaczmarczykiem zaowocowało utworzeniem formacji obracającej się w klimacie jazzu, muzyki funk i soul z zamysłem łączenia stylów muzycznych dostarczając uczty słuchaczom o nawet najbardziej wyrafinowanym guście muzycznym, zachowując przy tym element mocno energetyczny i rozrywkowy. Zespół zagra w składzie: Derrick McKenzie – perkusja, Michał Barański – bas, Olaf Węgier – saksofon, Łukasz Belcyr – gitara, Matt Johnson – klawisze.

jam session – od godz. 21:00

 

* * *

Po sąsiedzku w RCK Kołobrzegu zorganizowane zostaną takie koncerty.

 

21 października – Julia Marcell – Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu

wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ma na swoim koncie 4 albumy – ufundowane dzięki internautom “It Might Like You” z 2008 roku, “June” z 2011, z piosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, “Sentiments” z 2014, oraz najnowsza, pierwsza w całości polskojęzyczna płyta “PROXY”. Julia została laureatką prestiżowych nagród m.in.: PASZPORTU POLITYKI 2012 w kategorii Muzyka Popularna, FRYDERYKA 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011. Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ukazały się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Start o godz. 19:00, bilety w cenie 45zł (do 19.10) i 50zł (od 20.10)

 

 

23 października 2016 – Kamil Piotrowicz Sextet – Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu

Premierowy koncert nowego składu jazzowego, którego lider pochodzi z Koszalina. Koncert promuje nowy album “Kamil Piotrowicz Sextet – Popular Music”

Kuba Więcek – soprano and alto saxophone
Piotr Chęcki – tenor saxophone
Emil Miszk – trumpet
Kamil Piotrowicz – piano/compositions
Andrzej Święs – double bass
Krzysztof Szmańda – perkusja

Start godz. 19:00, bilety w cenie 35zł (do 21.10), 40zł (od 22.10)

 

 

28 października – Piotr Zioła – Regionalne Centrum Kultury

Piotr Zioła to 20-letni wokalista i kompozytor, charakteryzujący się niezwykle oryginalną barwą głosu. Jego debiutancki album – “Revolving Door”, ukazał się w kwietniu 2016 roku nakładem wytwórni Warner Music Poland. Płyta utrzymana jest w klimacie muzyki rozrywkowej lat 50. i 60. – okresu, z którego Piotr czerpie najwięcej inspiracji. Artysta zaprosił do współpracy m.in. Gabę Kulkę, Natalię Przybysz i Karolinę Kozak. Krążek promują single „Podobny” i “W ciemno”, które zadebiutowały na Liście Przebojów Trójki i w Radiu Zet. W minionym roku Piotr – razem z Justyną Święs, zaśpiewał gościnnie w piosence „Przyjmij brak” projektu Rysy. Obecnie Zioła koncertuje, prezentując swój autorski materiał podczas występów klubowych i na festiwalach (m.in. Spring Break Festival, Open’er Festival, Green Olsztyn Festival).

Start godz. 20:00, bilety w cenie 40zł (do 26.10), 45zł (od 27.10)

 

 

zebrał: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.