platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom po raz 12. 7 października 2016 w Jazzburgercafe

Wielkimi krokami zbliża się 12. edycja akcji Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom im. Grzegorza Onila Oniszczuka. Koncert, na którym zagra rekordowa liczba raperów już 7 października 2016 r. w klubie Jazzburgercafe w Koszalinie.

khkd2016

Fani hip-hopu z Koszalina i okolic świetnie znają tę imprezę. Przez ponad dziesięć lat zdążyła już stać się ważnym muzycznym – i nie tylko – wydarzeniem. Każdego roku jej główny pomysłodawca, czyli Przemysław „4P Solo” Majewski skrzykuje raperów z Koszalina i okolic, zaprasza również wykonawców z Polski i wraz z miejscowym oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża podczas specjalnego koncertu zbierają pieniądze na wyprawki szkolne dla najbiedniejszych dzieci.

 

Tak będzie również tym razem. Podczas koncertu, który odbędzie się w koszalińskim Jazzburgercafe zagra największa jak dotąd liczba wykonawców. Zagrają tu bowiem: Zolen/DJ Veron, Lazy Carter’s, Komar Solo, Pigmej, Skobel, Batyt, Demon, Klebus & Lelek, Adr, Misz A, Gruha/Mr Smith, R.O., Soul, Gucio, Zator, DWO Crew.

 

Gośćmi specjalnymi tym razem będą: Skorup, Konkret oraz MC Rajmund.

 

Imprezę rozkręcą DJ-e Zayu  i WeeDJet, a poprowadzą ją 4P Solo i Wonhubonku.

 

Start o godz. 19. Wstęp kosztuje 10 złotych bądź więcej.

Czytaj też: 4P Solo: Trudno policzyć dzieciaków, którym pomogliśmy [wywiad]

* * *

Przemysław Majewski, czyli 4P to raper, który na scenie hip-hopowej działa od 1999 roku. Najpierw jako organizator imprez hiphopowych. W 2002 roku wydaje pierwszy nielegal “Życie” w składzie 4xP.  Później nagrywa solo wydając dema “Uliczne przesłanie”, “Człowiek w kapturze”. W 2005 roku nawiązuje współpracę z koszalińskim raperem Onilem, który ma za sobą legalnie wydany krążek “Jeden dla wszystkich”. Nagrywają wspólne demo „Fuzja”. W 2007 roku wydają wspólną płytę “Zorganizowana Grupa Rapowa”.

4P i Onil nie zamykają się tylko w hip-hopie. Wspólnie z koszalińskim zespołem metalowym Niekret nagrywają utwór “Chodź cię wydziara kat”. Sam 4P gościnnie występuje też na płycie innego koszalińskiego bandu metalowego – Pampeluna w numerze “Tequila Sunrise”.
W 2008 roku 4P zaczyna pisać utwory na pierwszy solowy krążek. 27 lutego 2010 roku pojawia się “Zły/Dobry Chłopak”. I nagle 4P decyduje, że przestaje zajmować się rapem. Przerwa nie trwa jednak długo. Zaczynają się pojawiać utwory “Biało-czerwone serce” (który trafił do podręcznika szkolnego), “Bunt maszyn”, “Dla Zuzi”, “Chwała bohaterom” nagrany wraz z zespołem Kaboom!

 

Warto dodać, że 4P zajmuje się także działalnością charytatywną. Organizuje koncerty “Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom”, z których dochód trafia do koszalińskiego oddziału PCK. Za pieniądze kupowane są wyprawki dla potrzebujących dzieci.

 

W 2016 roku otrzymał kulturalną nagrodę prezydenta Koszalina.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.