platforma blogowa portalu głos koszaliński

Zolen „Po raz trzeci”. Nowa płyta rapera z Koszalina

Tomasz Toczyłło, czyli Zolen, raper i producent z Koszalina wydał swój kolejny krążek. Album „Po raz trzeci” swoją premierę miał 16 września 2016 roku.

zolen

Pamiętacie album Zolena zatytułowany „Po raz drugi”? Na GraMuzyka można było o nim przeczytać w maju 2011 roku. Minęło ponad pięć długich lat i światło dzienne ujrzał trzeci album koszalińskiego rapera i producenta muzycznego. „Po raz trzeci” to 14 utworów, do których muzykę stworzył Zolen.

 

On również jest głównym autorem tekstów, ale oprócz niego swoje wersy zarymowali na płycie goście. Koszaliński raper 4p Solo pojawia się z numerze „Exit”, gdzie można usłyszeć również Partaq’a z Mielna. Na bicie „Jak jest u Ciebie” pojawili się natomiast Mega Kulis (także koszalinianin obecnie mieszkający na Wyspach) oraz F.i.b.e.. W utworze „Karma” Zolena wspiera Kondzizza, a w „Z serca dla serca” – San.

 

Na płycie nie mogło oczywiście zabraknąć DJ-a Verona, czyli brata bliźniaka Zolena, który odpowiada tu za skrecze i cuty.

 

Album „Po raz trzeci” swoją premierę miał 16 września 2016 roku, a już dzień później można ją było kupić na Muzycznej Giełdzie GraMuzyka. Wszyscy ci, którzy chcieliby mieć ten album na swojej półce, mogą kontaktować się z Zolenem za pośrednictwem jego profilu FB > Zolen na Facebooku

 

Jeśli nie wiecie, czy warto sięgnąć po ten krążek – sprawdźcie pierwszy singiel „Polska”, do którego teledysk nagrała grupa ZGF.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-jajISjzKqo[/youtube]

 

 

 

 

Zolen rapuje od 2001 roku, od kiedy zrobił płytę z bratem (tak na spróbowanie swoich sił – wspomina raper). W 2003 roku rapował i koncertował z Piecolem z Koszalina. W 2004 roku spotkał innego koszalińskiego rapera –Neilego. Ich pierwsze produkcje powstały rok później, ale nie ujrzały światła dziennego. Dopiero w 2007 roku wspólnie nagrali płytę “Trylogia Mixtape vol.2″, która później ukazała się w czasopiśmie “Hip-Hop Magazyn” w lipcowym wydaniu już pod nazwą EUROBUSINESS. Od tego momentu Neile i Zolen tworzyli zespół muzyczny, w skład którego wchodził jeszcze Dj Veron.

W tzw. międzyczasie skład grał koncerty przed gwiazdami polskiej sceny hip-hopowej np: O.S.T.R. donGURALesko, Peja, Molesta, Killaz group, Firma, PIH, Trzeci Wymiar itd. w Mielnie, Koszalinie oraz Gliwicach, gdzie w 2007 roku na Rapfeście mieli wystąpić Mobb Deep ze Stanów Zjednoczonych.

3 komentarze do “Zolen „Po raz trzeci”. Nowa płyta rapera z Koszalina”

  1. Gruba Kursywa jade po kolegach i znanych artystach napisał(a):

    ‚Skromniutki opisik cd’. Bardzo nieładnie faworyzować ‚innych’ niekoniecznie lepszych artystów swoistym już lizaniem pośladków. Jak widać pismaki tak maja, im więcej wyświetleń tam superlatywy leja się strumieniami. CD Zolena b.dobre widać kolega włożył w projekt dużo pracy. Nie pozdrawiam

  2. AdamB napisał(a):

    Zapowiada sie ciekawie, propsy Zolen!

  3. gramuzyka napisał(a):

    Nie bardzo rozumiem tego zarzutu. On dotyczy konkretnie tego bloga, czy innych pismaków? Jeśli konkretnie tego bloga, to gdzie i którzy „inni niekoniecznie lepsi artyści” są faworyzowani przeze mnie? Proszę o konkretne przykłady, a nie rzucanie ogólników. A do tego anonimowo pod jakimiś dziwnymi nickami. Pozdrawiam, mimo wszystko. Mariusz Rodziewicz GraMuzyka