platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dali na zapowiedzi #14. Vader / Vorgrum / Brujeria

Znowu metalowo. Vader i ich “The Empire”, pagan metalowy Vorgrum z “Last Domain” oraz powrót po 16 latach – Brujeria z “Pocho Aztlan”.

dnz14

 Watch movie online The Transporter Refueled (2015)

vaderZapowiedź 1. “The Empire” to jedenasty krążek Vadera, który swoją premierę będzie miał 4 listopada 2016 roku. Pierwszą próbkę tego, co ekipa Petera szykuje na swój kolejny album fani mieli już okazję sprawdzić na EP-ce “Iron Times”. Znalazły się na niej dwa utwory, które również pojawią się na pełnej płycie. A ci, którzy EP-ki nie kupili mają okazję to jeszcze zrobić (wg informacji wydawcy to limitowane do 500 sztuk wydawnictwo), albo w preorderze zamówić “Imperium” w wersji Deluxe właśnie z dodatkowym EP-kowym krążkiem.

 Watch movie online The Transporter Refueled (2015)

Czego można się spodziewać po najnowszej odsłonie Vadera? “Vader powraca płytą ciężką, przebojową i mroczną. Dziesięć szybkich ciosów powalających bezkompromisowością death metalu oraz thrashową melodyjnością. Ponad 30 minut wojennych hymnów ku chwale Imperium! Płyta została zarejestrowana, zmiksowana oraz zmasterowana w studio HERTZ pod okiem Braci Wiesławskich” – czytamy w notce wydawcy.

 > Vader “The Empire” na mystic.pl

YouTube Preview Image

Vorgrum - 12-1Zapowiedź 2. “Last Domain” argentyńskiego zespołu Vorgrum to propozycja  dla tych, którzy lubią pagan metal z niespodziankami. A tych tu nie brakuje. Oprócz czystej brutalności przesterowanych gitar, mocnej pędzącej perkusji i charczącego, skrzeczącego wokalu na tym krążku można usłyszeć wyraźne folkowe wpływy, które wprowadza np. akordeon (połączenie zaskakujące, ale zdało egzamin). Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że niektóre utwory to black metalowe… szanty.

 Watch movie online The Transporter Refueled (2015)

Panowie grają już od 2009 roku i wiedzą, co robią. Jeśli ich nie znacie, to koniecznie sięgnijcie po ich krążek, który swoją premierę będzie miał już 30 września 2016 roku. Znajdziecie go tylko na stronie wytwórni ViaNocturna.

> Vorgrum “Last Domain” na ViaNocturna

YouTube Preview Image

brujeriapochoaztlanZapowiedź 3. 16 września 2016 r. premierę miała “Pocho Aztlan”, za którym stoi meksykańska Brujeria. Jak zwykle to mieszanka bezkompromisowego death metalu i grind core’u z tekstami po meksykańsku.

 Watch movie online The Transporter Refueled (2015)

No tak, jak zwykle, ale… po długich 16 latach przerwy od ostatniego długogrającego wydawnictwa “Brujerismo”. Pamiętam, jak pierwszy raz usłyszałem tamten krążek i jak wgniótł mnie w fotel. Czysta anergia, czysta brutalność. Cudo! Tak pewnie będzie i tym razem. Polecam w ciemno!

> Brujeria “Pocho Aztlan” na mystic.pl

YouTube Preview Image

 Watch movie online The Transporter Refueled (2015)

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.