platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dali na zapowiedzi #13: Fisz Emade Tworzywo / Ten Typ Mes / Sarius

Fisz i Emade jako Tworzywo „Drony”, Ten Typ Mes „AŁA” i Sarius – trzy muzyczne zapowiedzi.

DNZ13

 

fisz-emade-dronyZapowiedź 1. Bracia Fisz i Emade wracają pod postacią Tworzywa. Ich nowy album „Drony” ukaże się już 21 października 2016. Jaki będzie ten krążek? Na pewno mało hip-hopowy skoro Waglewscy dodają do swoich ksywek właśnie to słowo – Tworzywo. Takie przecież był już album „Wielki Ciężki Słoń”, czy też „Mamut”.

 

W sieci można już podsłuchać dwóch singli promujących ten krążek. To „Telefon”, oraz opublikowany niedawno „Biegnij dalej sam”. Oba świetne. Pierwszy bardziej elektroniczny, energiczny; drugi – spokojniejszy, analogowy. W obu charakterystyczny dla Fisza tekst.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sygvbGHjcv0[/youtube]

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=h-6N1Oxoo4o[/youtube]

 

ten-typ-mesZapowiedź 2. Ten Typ Mes wraca po dobrze ponad dwóch latach milczenia od „Trzeba było zostać dresiarzem”. Nowy album szefa Alkopoligamii nosi tytuł „Ała” i premierę będzie miał 4 listopada 2016 roku. Promuje go numer „Nieiskotne”, do którego raper zaprosił Izę Lach. Po zdjęcia do teledysku pojechali za Wielką Wodę, do Stanów Zjednoczonych.

 

– Mój singiel kalifornijski i lekki hula, wbrew pozorom to numer o ludziach – ich smutkach i przechwałkach napisał na swoim profilu Mes. Coś jeszcze? – Niebawem kolejne odsłony albumu „AŁA.” – miejskie i ciężkie. Ma być różnorodnie, nie regulujcie radioodbiorników! – uspokaja. Czekacie na jego 10. album?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8NE2on2kQDA[/youtube]

 

sariusZapowiedź 3. Sarius, raper z Częstochowy ma na swoim koncie dwa długogrające krążki: „Blisko Leży Obraz Końca” oraz „Daleko jeszcze?”. Pierwszy na bitach Eproma, produkcje na drugi przygotował O.S.T.R. Oba wydane w Asfalt Records (była jeszcze „Wszystko Dobrze EP”). Czego więcej mógłby chcieć młody MC? Chyba tylko większej rzeszy fanów. Tą skutecznie zdobywa wypuszczając EP-ki. „Złe Towarzystwo”, na której udzielił się W.E.N.A. i duet producencki Voskovy oraz „Zero starań” (produkcja Soulpete) zrobiły sporo zamieszania i zaostrzyły apetyty na kolejny pełnowymiarowy album Sariusa.

 

Ten już od dłuższego czasu informuje na swoim profilu facebookowym, że praca trwa, a w zasadzie jest już na ukończeniu. Pokazał jakąś tracklistę. Nic więcej nie chce zdradzać, nie wrzuca żadnej nowej muzyki. Poza „Workoutem”. A sam album ma się pojawić jeszcze w tym roku.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gy0OkyBfKO0[/youtube]

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.