platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncertowy wrzesień 2016 w Koszalinie. Sprawdź terminy imprez

Hip-hop, punk rock, gospel, jazz, metal – to niektóre gatunki muzyczne, które zabrzmią we wrześniu w Koszalinie. Sprawdźcie terminy koncertów, rezerwujcie sobie czas.

Projekt Patryoci

Projekt Patryoci

 

 

*** 2 września – DJ Kostek i goście – Jazzburgercafe

 

40 lat minęło a bit dalej gra – to nazwa imprezy, na której gwiazdą wieczoru i jubilatem jednocześnie będzie DJ Kostek. Ten pochodzący z Koszalina DJ obchodzi właśnie 40. urodziny i robi to oczywiście muzycznie. Kostek znany jest koszalinianom m.in. z lokalnych składów New Da Wont i Cygara Fidela. Później wyruszył „w świat” i na swoim koncie ma współpracę w wieloma raperami (m.in. z OSTR, Don Guralesko, Chada, Pih, Fenomen), współpracował również z metalowymi zespołami Sweet Noise, None, a także z… Piotrem Rubikiem.

 

Na imprezie, oprócz Kostka, za gramofonami staną: DJ Zaju, DJ Beg, Plastelinowy.

 

Początek o godz. 22. Wstęp – 10 złotych.

 

 

*** 2 września – Apteka + Que Pasa?! + Psych Up – Kawałek Podłogi

 

Po raz kolejny w Koszalinie i ponownie w klubie Kawałek Podłogi zagra kultowa Apteka prowadzona przez Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego. Apteka to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość – o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo. Zespół gra dwugodzinny materiał zawierający utwory ze wszystkich dotychczas wydany płyt oraz utwory premierowe.

 

Jako supporty zagrają punkowa ekipa Que Pasa?! oraz żeński rockowy zespół Psych Up.

 

Start o godz. 20. Wstęp 20 / 30 złotych.

 

*** 3 września – Kayah – amfiteatr w Koszalinie

Start o godz. 20. Wstęp wolny.

 

*** 3-4 września – I Koszalińskie Warsztaty Gospel – Centrum Kultury 105

 

To dwa dni pełne śpiewu i rozrywki. To intensywny czas ładowania akumulatorków naszej duszy. Jednocześnie jest to możliwość nauczenia się nowych utworów i poznania nowych osób. Całość będzie poprowadzona pod okiem profesjonalistów z Poznania – grupy Gospel Joy.

 

Koncert finałowy 4 września o godz 17:00 w CK 105. Darmowe wejściówki można już odbierać w kasie kina Kryterium.

 

*** 5 września – Zgrani dla Ani / koncert charytatywny – Centrum Kultury 105.

 

Na scenie wystąpią artyści z całego regionu. Usłyszymy uczniów szkoły Music Heaven, Karolinę Nawrocką z Hubertem Miarką, Wiktorię Wizner, Studio Batuta Voices, Aleksandrę Nawrocką, Woodland Spirit, chóry Potik, Kanon i Canzona oraz Zosię Karbowiak w towarzystwie 105 Drum Corps i zespołu Vpack. W trakcie koncertu zostaną przeprowadzone różne licytacje.

Anna Wiktorowska jest 38-letnia mężatką i mamą 10-letniej Lidii i 4-letniego Kajtusia. Przez 14 lat pracowała w II LO w Koszalinie jako nauczyciel angielskiego i rosyjskiego, jest również tłumaczem przysięgłym. Kilka tygodni temu usłyszała wyrok – nowotwór glejopochodny odpowiadający gwiaździakowi o wyższym stopniu złośliwości histologicznej, astrocytoma anaplasticum (WHO grade III). Konsultacje medyczne w Polsce i Niemczech wykazały, że guz jest nieoperacyjny. Pani Ania przeszła radio- i chemioterapię. Szansą jest dla niej terapia protonowa, która wykonywana jest w klinice w Monachium, niestety wiąże się z dużymi kosztami – ok. 200 000 zł. Rodzina musi zebrać pieniądze do 16 września.

Organizatorami akcji Zgrani dla Ani są nauczyciele koszalińskich szkół: II LO – Bronka, ZS 9 – Elektronika i SP 21 Integracyjnej. W projekcie uczestniczą rodzina, znajomi i przyjaciele Anny Wiktorowskiej, oraz wszyscy ludzie dobrej woli, którzy nie znają Ani bezpośrednio, ale przejęci jej losem chcą w różnorodny sposób pomóc, by mogła wrócić do zdrowia.

 

 

*** 9 września – Usłyszeć taniec – Centrum Kultury 105 – KONCERT ODWOŁANY

 

To spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Barwne widowisko, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury muzyczne spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA.

 

Start o godz. 19. Wstęp – 30 / 40 złotych.

 

*** 16 września – Astropical Takeover. Boryn, Tanzlife – Jazzburgercafe

 

Jazzburgerowy soundsystem opanują dźwięki spod szyldu Astropical Tapes – świeżego polskiego winylowego labelu.

 

Boryn (Astro Buhloone / Astropical Tapes) – niepoprawny degustator dźwięków. Z zawodu odkrywca z zamiłowaniem do brzmienia Detroit i kartonów po brzegi wypchanych płytami. Jego styl ciągle ewoluuje, kierowany wpływami disco, soulu, afro-beatu i funku na współczesny house.

 

Tanzlife (Astropical Tapes / Local Talk / Let’s Play House) – od 2011 roku aktywny producent i dj, który na swoim koncie ma już 8 winylowych wydawnictw z jego udziałem i oficjalny remiks dla Noviki. Występował w klubach i na festiwalach min. Londynu, Amsterdamu, Stuttgartu, Berlina, Pragi jak i w największych miastach Polski oraz w polskiej edycji Boiler Room. Na antenie londyńskiej rozgłośni bloop. prowadzi także swój autorski program. Jego występy to eklektyczna mieszanka klubowych stylistyk… zawsze z energicznym parkietowym przesłaniem.

 

 

*** 22 września – PRE-HANZA: Checki / Bąk / Golicki Trio – Jazzburgercafe

 

Jazzowy koncert zapowiadający koszalińską imprezę Hanza Jazz Festiwal 2016.

 

Start o godz. 20. Wstęp – 10 złotych.

 

*** 22-25 września – XVI Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej – Centrum Kultury 105

 

22 września

Godz. 18:00

KONCERT INAUGURACYJNY

Wystąpią: „AMALGALIS DUO” oraz „KOSZALIŃSKIE AKORDEONY” – zespoły działające w CK105.

Sala Widowiskowa CK105

 

23 września

Godz. 10:00-12:00

Prezentacja zespołów uczestniczących w festiwalu.

Club105

Godz. 18:00

KONCERT WIECZORNY

Wystąpi: Duet SWIETŁANA I VLADIMIR USHAKOV z Sankt Petersburga.

Sala widowiskowa CK105

 

24 września

Godz. 10:00-12:00

Prezentacja zespołów uczestniczących w festiwalu.

Club105

 

Godz. 18:00

KONCERT WIECZORNY

Wystąpi: Zespół Muzyki Bałkańskiej „SOKÓŁ ORKESTAR”

Sala widowiskowa CK105

 

25 września

Godz. 12:00

KONCERT GALOWY

Wystąpią wszystkie zespoły uczestniczące w festiwalu oraz „WIELKA ORKIESTRA FESTIWALOWA”.

Sala widowiskowa CK105

 

*** 23 września – Saprophyte – Kawałek Podłogi

 

Szczecińska liryka zakrapiana rockiem z domieszką progresji i symfoniki odwiedzi Koszalin, by opowiedzieć Tobie pewną historię. Historię, w której być może odnajdziesz Siebie. Melodyjność i niebanalne teksty utworów zaproszą Cię do świata pełnego emocji, a rockowy pazur towarzyszący tej podróży nie pozwoli na nudę. Saprophyte porusza ważne tematy, jednocześnie otulając się dystansem, co sprawiło, że zaskarbili sobie sympatię wielu.

 

Start o godz. 20. Wstęp – 15 złotych.

 

*** 24 września – Koncert dźwięków mis kryształowych tybetańskich didgeridoo gongu bębnów – Kawałek Podłogi

 

Zagrają: Ewa Ziółkowska (Sophia Serce Ziemi) oraz Jarosław Ziółkowski. Na koncercie obecne będą kryształy, generatory kryształowe, wspomagające procesy transformacji.

Oddziaływanie harmonijnych dźwięków i kryształów na koncercie: pomagają uwolnić się od starych szkodliwych lęków, wzorców, programów; oczyszczają i odbudowują naszą aurę, odblokowują meridiany a tym samym uruchamiają procesy samouzdrawiania; działają przeciwnowotworowo; działają odmładzająco i regenerująco na organizm; odbudowują strukturę krystaliczną naszego ciała; harmonizują energię naszego wnętrza; działają przeciwdepresyjne (odzyskanie sensu życia); podnoszą radość życia i zwiększają naszą kreatywność; aktywują nasze potencjały; otwierają serce i pomagają w budowaniu pozytywnych relacji z innymi ludźmi; harmonizują emocje i zwiększają świadomość działań; harmonizują obie półkule mózgowe.

 

Start o godz. 20. Inwestycja – 30 złotych.

 

*** 30 września – Projekt Partyoci + goście – Centrum Kultury 105

 

Projekt Patryoci to sześcioosobowy zespół, który istnieje od początku 2016 roku. Muzycy wchodzący w skład zespołu od lat biorą udział w odnoszących sukcesy projektach muzycznych, m. in. w zespole Pampeluna oraz jako raper 4PSOLO. Formacje udzielały się na licznych festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych, gdzie zdobyły dużą liczbę nagród i wyróżnień. Pampeluna jako pierwszy zespół z Koszalina wystąpił dla ponad pół milionowej publiczności na głównej scenie Przystanku Woodstock. Artyści mają w dorobku kilka płyt, wydanych przez największe wytwórnie w Polsce.

 

Start o godz. 19:30. Wstęp – 15 / 20 złotych.

 

******

Po sąsiedzku w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu

*** 3 września – Quebonafide / Rasmentalism

Start o godz. 19. Wstęp wolny.

zebrał: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.