platforma blogowa portalu głos koszaliński

Materiafest 2016 w Szczecinku. Zagrają m.in. Textures, Novelists, Totem

Textures, Novelists, Modern Day Babylon, Trailer Park Sex, Eyon, Totem i oczywiście Materia – to siedem zespołów, które zagrają już 27 sierpnia 2016 w Szczecinku na Materiafest.

Materia

Materia

Sierpniowy Materiafest, będzie już piątą edycją festiwalu organizowanym w Szczecinku nad malowniczym jeziorem Trzesiecko. I za każdym razem to prawdziwe muzyczne święto dla fanów nowoczesnych odmian metalu, bo zjeżdżają tu zespoły nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. W poprzednich latach można było usłyszeć np. Monuments z Wielkiej Brytanii, Uneven Structure z Francji, czy Decapitated z Polski, który należy do światowej metalowej czołówki.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JKtvJUyFX5U[/youtube]

W tym roku lista zespołów na pewno zrobi olbrzymie wrażenie na fanach technicznego metalu. Gwiazdą będzie Textures z Holandii grający progresywny death metal. Ma na swoim koncie pięć płyt, ostatnia „Phenotype” wydana została w tym roku. Kolejni goście z zagranicy to Trailer Park Sex z Niemiec, Novelists z Francji oraz Modern Day Babylon z Czech, który gościł już na szczecineckiej scenie podczas trzeciej edycji Materiafest. Każdy z tych zespołów w swojej muzyce sięga po nowoczesne rozwiązania rytmiczne math metalu, djentu, metal i death core’a.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9mHhFrdnT44[/youtube]

Z polskiej sceny metalowej zaprezentują się natomiast Eyon, Totem (ze świetną wokalistką) oraz oczywiście gospodarz festiwalu – Materia ze Szczecinka. A trzeba powiedzieć, że zespół ciągle zdobywa nowych fanów. Grupa, która ma na swoim koncie dwa pełnowymiarowe albumy w tym roku zagrała trasę na zachodzie Europy, wystąpiła na małej scenie Przystanku Woodstock (kilka lat temu grali na dużej scenie), a w październiku we Wrocławiu i w Warszawie zagra przed wielką gwiazdą instrumentalnego djentu, amerykańską grupą Animals As Leaders.

 

Wstęp na Materiafest jest bezpłatny. Początek o godz. 16.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=roLc8TKj05w[/youtube]

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.