platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dali na zapowiedzi #10. Das Komplex / Daria Zawiałow / Taco Hemingway

Dziś muzycznie różnorodnie. Klubowy Das Komplex i jego „All For Love”, popowa Daria Zawiałow z „Malinowym chruśniakiem”. Taco Hemingway także zapowiada nowy album „Marmur”.

DNZ10

das-komplexZapowiedź 1. Marcin Łukaszewicz z Koszalina znany jako Das Komplex nie odpoczywa, tylko tworzy. A może odpoczywa przy tworzeniu? Do tej pory wydał winylowe EP-ki: „Nowadays”, „Kaczeńce” i „Universe” w 2015 roku,  a w 2016 roku „Near Me”, a jego najnowszy wypust to pierwszy pełnoprawny album „All For Love”. Jak twierdzi sam koszalinianin krążek ten stworzył… kompletnie go nie planując.

 

Niektóre z utworów zawarte na dwóch winylach można było odsłuchać w sieci jeszcze pod koniec 2015 roku, a sama wizja albumu pojawiła się dopiero po propozycji, która padła ze strony wydawcy Step Records. Marcin dodaje, że na płycie wyraźnie słychać szczęście i hedonistyczny tryb życia, który towarzyszył mu w ostatnich miesiącach. I tę pozytywną energię wyraźnie słychać w każdej z ośmiu disco/klubowych kompozycji „All For Love” o charakterystycznym, unikatowym dla Das Komplexa brzmieniu, którym zachwycają się fani muzyki, dziennikarze, DJ-e na całym świecie.

 

Oprócz specjalnie wyselekcjonowanych sampli można tu również usłyszeć partie gitary elektrycznej i basu nagranych przez Łukaszewicza oraz jego wokal w numerze tytułowym. Album jest już w sprzedaży, choć raczej należałoby powiedzieć, że JESZCZE jest w sprzedaży, bo podobno nakład 300 egzemplarzy topnieje z dnia na dzień, z godziny na godzinę.

 

Posłuchaj >>> Das Komplex „I Am Alright” z albumu „All For Love”

 

daria-zawialowZapowiedź 2. Pochodząca z Koszalina wokalistka Daria Zawiałow również zbiera się do wydania płyty. „Malinowy chruśniak”, czyli singiel zapowiadający debiut zaprezentowała na festiwalu w Opolu. Bardzo skutecznie, bo tym wykonaniem przekonała do siebie jurorów i zdobyła statuetkę Polskiego Radia, opolską Karolinkę oraz nagrodę stowarzyszenia SWAP. Czyli zgarnęła trzy z pięciu nagród w opolskich Debiutach. Jej występ chwaliła m.in. Maryla Rodowicz, utwór chwalił też Piotr Rogucki.

 

„Tytuł piosenki to nawiązanie do słynnego wiersza Bolesława Leśmiana, którego ceni zarówno artystka, jak i producent muzyczny płyty – Michał Kush. Równie mocne wrażenie pozostawia śmiały tekst – próba autorskiego erotyku, wyznanie pragnienia i namiętny list skierowany do ukochanego. Z poetyckimi wersami świetnie koresponduje warstwa muzyczna – rozedrgana, intensywna, pełna podskórnego niepokoju.” – można przeczytać w opisie do numeru.

Sprawdźcie więc „Malinowy chruśniak” i czekajcie na płytę. Ta ma się ukazać jeszcze w tym roku.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ut_igW6OOtE[/youtube]

 

tacoZapowiedź 3. Taco Hemingway – raper, który swoimi EP-kami „Trójkąt Warszawski” i „Umowa o dzieło” zrobił konkretne zamieszanie na rodzimej scenie hip-hopowej z jednej strony zyskał szerokie grono słuchaczy (także tych, którym z hip-hopem nie po drodze), a z drugiej wielu krytyków (chyba głównie wśród hip-hopowych ultrasów).

 

Wiadomo, jak to jest z muzyką. Jednym się spodoba, innym – niekoniecznie. Na pewno Taco to powiew świeżego powietrza, bo jego nawijka, choć momentami wydająca się nazbyt niechluja brzmi inaczej niż wszystkich innych polskich raperów. Również pod względem muzycznym, a za tym stoi producent Rumak, to inna bajka. A że też jakby niedokończona? Nieważne. Sam załapałem się na falę Taco i chwalę, a nie ganię. Tym bardziej, że raper pokazał podczas gościnnego występu na płycie „Koń” duetu Małe Miasta, że potrafi konkretnie nawinąć na bit.

 

Teraz w sieci pojawił się w sieci „Deszcz na betonie” – pierwszy singiel zapowiadający nowy album Taco Hemingwaya. I… jest inny od tego, co można było do tej pory usłyszeć w jego wykonaniu. Niektórzy już piszą, że mamy murowany hit na lato. A to przecież niespieszny, leniwy numer, oparty na elektronicznym bicie. W przeciwieństwie do poprzednich produkcji Rumaka dopracowany. No i ten damski wokal w refrenie. Będzie grane w radiu. I bardzo dobrze. A jesienią – cała płyta od Tacosa. Jej tytuł to „Marmur”.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PCQs3vSJ6xA[/youtube]

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.