platforma blogowa portalu głos koszaliński

Muzyczna Giełda GraMuzyka #8. Hip-hop z Koszalina i gość specjalny

Setki, a nawet tysiące płyt winylowych i CD, muzyczne gadżety oraz… hip-hopowa składanka i specjalny gość – to wszystko dla fanów muzyki, którzy przyjdą w sobotę 25 czerwca 2016 r. na Muzyczną Giełdę GraMuzyka.

Na zdjęciu: Mroku i płyta "GraMuzyka prezentuje: Hip-Hop Koszalin"

Na zdjęciu: Mroku i płyta „GraMuzyka prezentuje: Hip-Hop Koszalin”

Warto więc będzie przyjść w najbliższą sobotę do koszalińskiego sklepu muzycznego Gram przy ul Młyńskiej 49a o godz. 11, gdzie już po raz ósmy odbędzie się Muzyczna Giełda GraMuzyka.

 
Przez trzy godziny będzie tu można pobuszować wśród muzycznych stoisk, na których jak zwykle zaroi się od setek, a nawet tysięcy płyt winylowych, CD i kaset magnetofonowych. Wśród nich zarówno nowe, jak i używane albumy. Zawsze w przystępnych cenach.

 
Coś dla siebie powinien znaleźć fan każdego rodzaju muzyki, bo rozstrzał gatunkowy jest bardzo szeroki. Od klasyki i jazzu, przez pop, elektronikę, hip-hop – po rock i ekstremalne odmiany metalu. A do tego muzyka nie tylko ta znana w kraju, czy na świecie, ale też lokalne, undergroundowe wydawnictwa, a wśród nich albumy muzyków z Koszalina, Darłowa, Szczecinka, czy Kołobrzegu.

 
Ale to wszystko już bywalcy Muzycznej Giełdy GraMuzyka dobrze znają. Będzie natomiast coś zupełnie nowego. To płyta „GraMuzyka przedstawia: Hip-Hop Koszalin”, na której znalazło się 12 utworów przedstawicieli koszalińskiej sceny rap. Są tu numery 4P Solo, który niedawno wydał swój album „Życie po życiu”, Neilego, autora bardzo dobrze przyjętej płyty „Powidok 94”, B.A.D., czy Vooma, który co prawda w Koszalinie już nie mieszka, ale ciągle jest silnie związany z naszym miastem. Swoje solowe numery udostępnili też Wonz, Mroku, Em oraz projekt Dawne Dni, czyli raperzy związani z grupą Bla-Bla. Jest również Czez MB, DJ Zaju oraz Peti. Ten ostatni zajął się również wizualną stroną wydawnictwa – przygotował jedną z dwóch wersji okładki. Za drugą odpowiada Łukasz Waberski, grafik z ekipy Dobry Sztos. Obie wersje będą dodane do każdej płyty.

Na zdjęciu: Czez MB i album "GraMuzyka prezentuje: Hip-Hop Koszalin"

Na zdjęciu: Czez MB i album „GraMuzyka prezentuje: Hip-Hop Koszalin”

Sprawdź pełną tracklistę albumu >>> Muzyczna Giełda GraMuzyka #8. Hip-Hop Koszalin na płycie CD

Wydanie tego krążka w wersji „fizycznej” okazało się możliwe dzięki wsparciu sklepu muzycznego Gram, studia Mikrofonika, w którym nagrywane były wokale do pięciu znajdujących się na składance utworów, studia tatuażu Kameleon Tattoo, grupy ludzi zaangażowanych i kreatywnych Most Blunted oraz klubu Jazzburgercafe. Warto tu od razu dodać, że żaden z numerów, który się na niej znajdzie, nie był wcześniej wydany na nośniku fizycznym.

 
Krążek ten, który swoją premierę będzie miał podczas sobotniej giełdy, będzie nie lada kąskiem dla kolekcjonerów. I – co najważniejsze – album ten, wydany w około 50 egzemplarzach, będzie dostępny tylko podczas giełdy. Będzie on dodawany jako gratis do hip-hopowych zakupów na stoisku GraMuzyka. Ze względu na ograniczony nakład, jedna płyta przypadnie na jednego kupującego.

 
Ale i to nie koniec atrakcji. W dniu giełdy w Koszalinie wystąpi znany raper Małpa, który około godziny 13.30 pojawi się w sklepie muzycznym Gram. Będzie więc okazja, by kupić jego najnowszą płytę, wziąć autograf, zrobić sobie z nim zdjęcie, porozmawiać oraz kupić bilet na koncert, który w sobotę wieczorem odbędzie się w Jazzburgercafe.

Na zdjęciu: 4P Solo i krążek "GraMuzyka prezentuje: Hip-Hop Koszalin"

Na zdjęciu: 4P Solo i krążek „GraMuzyka prezentuje: Hip-Hop Koszalin”

Wydanie płyty wspierają:

logosy

 

 

Mariusz Rodziewicz
mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.