platforma blogowa portalu głos koszaliński

Muzyczna Giełda GraMuzyka #8. Hip-Hop Koszalin na płycie CD

Koszalińska Muzyczna Giełda GraMuzyka #8 już 25 czerwca 2016 roku (sklep muzyczny Gram, ul. Młyńska 49a, start o godz. 11). Będzie tu można jak zwykle kupić, sprzedać, wymienić się płytami z muzyką, ale będzie i kompletna nowość: płyta składanka Hip-Hop Koszalin.

Hip-Hop-Koszalin

 

Będzie to (prawdopodobnie) pierwsza tego typu płyta na koszalińskiej scenie. Na albumie „GraMuzyka prezentuje: Hip-Hip Koszalin” znajdzie się dwanaście utworów, które nigdy wcześniej nie zostały wydane na żadnym fizycznym nośniku. Będzie to więc prawdziwy rarytas dla fanów rapu z Koszalina.

 

A oto pełna tracklista.

 

1. Czez MB / Drako / DJ Weedjet – HH Connection (prod. Czez Most Blunted)

Utwór nagrany spontanicznie przy okazji koszalińskiej wizyty rapera Drako z Barcelony. Zwrotki w języku hiszpańskim przeplatane są wersami Czeza z ekipy Most Blunted, który odpowiada również za bit. Skrecze dograł DJ Weedjet, także członek MB. Numer czekał na swoją premierę kilka lat. Na tej składance usłyszycie go po raz pierwszy.

 

2. Mroku feat. Em – Wieloświat (prod. Mroku)

Kolejna premiera na tym krążku. Mroku pracuje nad swoją nową płytą „BłęKIT i Biel”, która ma się ukazać już jesienią 2016 roku. Numer „Wieloświat”, w którym gościnnie udzielił się również Em znajdzie się na tej płycie. Zanim jednak usłyszycie ten utwór wraz z innymi wyprodukowanymi przez Mroka numerami możecie sprawdzić go tu.

 

3. Neile – Rum &  Cola (prod. Johnny Beats)

Jeden z luźnych utworów Neilego do bitu Johnny Beats, który został opublikowany na YouTube. Ten koszaliński raper wydał w zeszłym roku świetny krążek „Powidok 94”, teraz pracuje nad kolejną płytą. Zapowiada też, że będzie wypuszczał następne Kicki (pierwsza seria została zebrana na płycie „#Kicktape”).

 

4. Voom – Zwykły on (prod. Mahyn)

Voom co prawda od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, ale o Koszalinie nie zapomina i wspiera Muzyczną Giełdę GraMuzyka. Podrzucił więc utwór, którego nie wykorzystał na żadnej ze swoich płyt. Bit do numeru „Zwykły on” zrobił Mahyn, także koszalinianin, który mieszka obecnie na Wyspach.

 

5. Wonz aka SzalonyHallo – Nienawiść (prod. Szept)

„Nienawiść” trafiła do sieci już kilka lat temu. Wonz na bicie od Szepta pokazał się z innej nieco innej strony.

 

6. DJ Zaju – Love Too

Znany koszaliński DJ Zaju postanowił zaznaczyć swoją obecność na składance „Hip-Hop Koszalin” spokojnym, bardzo ciekawym instrumentalem.

 

7. B.A.D. – Nietak

Jeden z młodszych reprezentantów koszalińskiej sceny rap. Bardzo utalentowany, co pokazał choćby na płycie „DEMO* kontrast”. Tu w luźnym numerze, który możecie posłuchać na YouTube.

 

8. Em (Dawne Dni) feat. Alko Kielon – Nie masz (prod. Maxiubeats)

I Em po raz kolejny na składance. Najpierw gościnnie w utworze Mroka. Teraz to on jest gospodarzem, a gościem – Alko Kielon. Za bit odpowiada Maxiubeats.

 

9. 4P Solo – „Dzień za dniem” (prod. Platinum Sellers Beats)

4P Solo wydał niedawno swój kolejny solowy krążek „Życie po życiu”. Utwór „Dzień za dniem” na ten album nie wszedł. Możecie go za to mieć na naszej składance.

 

10. Dawne Dni – Wujek z Chin (prod.Mroku)

No i skład Bla-Bla niemal w komplecie. Mroku, Em i Wonz właśnie z tej ekipy oraz DJ Weedjet postanowili stworzyć projekt Dawne Dni. Oto jeden z ich utworów. Za bit odpowiada Mroku.

 

11. Peti – Karuzela (prod. Pers)

Ten numer wszedł na płytę rzutem na taśmę. Świetny numer na spokojnym bicie od Persa. Peti odpowiada również za jedną z okładek składanki „Hip-Hop Koszalin”.

 

Bonus track: 4P / Onil / Niekret – Chodź Cię wydziara kat

Ten utwór miał się znaleźć na trzeciej płycie zespołu Niekret, która nigdy nie została ukończona. Na szczęście przynajmniej tę kompozycję udało się zarejestrować w studiu w całości. Numer powstał specjalnie z myślą o koncercie hip-hopowo/metalowym z okazji Halloween, który w 2008 roku odbył się w Kreślarni. Za muzykę odpowiada zespół Niekret, a zwrotki napisali 4P, Onil oraz Roman Lange.

 

Za projekt graficzny okładki płyty odpowiadają: Bartosz Peters, Łukasz Waberski, Mariusz Rodziewicz.

 

Płyta „GraMuzyka prezentuje: Hip-Hop Koszalin” zostanie wydana w około 70 egzemplarzach. Będzie ją można dostać tylko i wyłącznie podczas Muzycznej Giełdy GraMuzyka #8, która 25 czerwca 2016 r. odbędzie się w koszalińskim sklepie muzycznym Gram przy ul. Młyńskiej 49a. Album będzie dołączany jako gratis do hip-hopowych zakupów na stoisku GraMuzyka, na którym znajdziecie wiele ciekawych rapowych produkcji – z Koszalina, ale nie tylko.

 

Na giełdzie około godz. 13:30 pojawi się raper Małpa, który tego samego dnia wieczorem gra koncert w klubie Jazzburgercafe. Będzie można kupić jego płytę, wziąć autograf, zrobić sobie zdjęcie, porozmawiać.

 

Wydanie płyty wspierają:

HHL

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.