platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dali na zapowiedzi #9. Nova Cycle / Gojira / Hellyeah

Metalowo: doom / stoner metalowcy z Nova Cycle, Gojira i ich „Magma” oraz  „Unden!able” Hellyeah.

DNZ9

 

nova-cycleZapowiedź 1. Powolne, mocno zanurzone w rozgrzanej smole riffy, brudne, garażowe brzmienie i mocno zdarte gardło. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem „Shine”, numer zespołu Nova Cycle wiedziałem, że trzeba będzie posłuchać ich albumu w całości. Krążek „Nova Cycle” swoją premierę będzie miał już 8 czerwca 2016 roku. I choć chłopaki są z Los Angeles to wyda ich polska niezależna wytwórnia Via Nocturna, o której premierach piszę ostatnio z wielką przyjemnością.

 

Chłopaki łączą elementy doom i stoner metalu, w warstwę tekstową wrzucają własne, często bardzo trudne doświadczenia. Swój album nagrywali w Shangri La Studios w Malibu, gdzie rządzi Rick Rubin i powstały tu m.in. takie płyty jak “Death Magnetic” Metalliki i “13” Black Sabbath. Jeśli reszta płyty jest taka, jak numer poniżej, to nie można jej sobie odpuścić.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lQc8uwvPoFk[/youtube]

 

gojira-magmaZapowiedź 2. Moja znajomość z francuskim zespołem Gojira jest dość krótka, bo zaczęła się dopiero przy okazji ich albumu „L’enfant Sauvage” z 2012 roku. Po czterech latach przerwy mój nowy metalowy kolega postanowił się przypomnieć. 17 czerwca 2016 r. premierę będzie miała „Magma”.

 

W sieci dostępne są już dwa single: „Stranded” i „Silvera”. Oba – moim zdaniem oczywiście – genialne. Oba bardzo mocne, a jednocześnie z dużą dawką pięknych melodii. Bardzo przemyślane kompozycje, nie przepakowane liczbą patentów, riffów i zmian tempa. Dość piosenkowe mimo swej metalowej  mocy.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FNdC_3LR2AI[/youtube]

 

 hellyeahZapowiedź 3. Niewiele brakowało, a pewnie przeoczyłbym fakt, że Hellyeah wydaje nowy album. „Unden!able” premierę będzie miał 3 czerwca 2016 r. i powinien zainteresować wszystkich metalowców, którzy zasłuchują się płytami Pantery, czy Mudvayne’a.

Nie zorientowanym wyjaśniam, że Hellyeah to zespół, który założył brat nie żyjącego Darrella Dimebaga – Vinnie Paul, czyli perkusista Pantery. Za wokal odpowiada tu Chad Gray z Mudvayne. Będzie to już piąta płyta zespołu. Nie jest to już ten sam kaliber i ta sama jakość, co Pantera, czy pierwsze płyty macierzystej ekipy Graya, ale warto posłuchać.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hwyUNvoJncU[/youtube]

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.