platforma blogowa portalu głos koszaliński

Premiera płyty 4P Solo „Życie po życiu” z muzyką i… pieczonymi świniakami

„Życie po życiu” to kolejny solowy album koszalińskiego rapera 4P Solo. Jego premiera już dziś (6 maja 2016). Przemysław „4P Solo” Majewski zaprasza przed studio tatuażu Kameleon (ul. Sikorskiego 17e) na specjalną imprezę. Start o godz. 16.

Przemysław "4P Solo" Majewski / fot. Piotr Lech

Przemysław „4P Solo” Majewski / fot. Piotr Lech

Podczas imprezy będzie można oczywiście kupić najnowszy krążek 4P Solo, wziąć od niego autograf, posłuchać muzyki (o którą zadba DJ WeeDJet) oraz poczęstować się pieczonym świniakiem. – Zapraszam na poczęstunek w staropolskim stylu – zachęca Przemysław „4P Solo” Majewski.

 

– Wracam do podziemia, płyty nie będzie w Empikach – mówił w wywiadzie dla bloga GraMuzyka 4P Solo. – Mogłem to zrobić, ale jednak zrezygnowałem. Wydają ją przy wsparciu Diil Gang. (…) Jej tytuł to „Życie po życiu”. Odnosi się do tego, że każdy człowiek się zmienia, przechodzi różne etapy. To wszystko zależy od tego, jakie emocje są w Tobie. Będzie mocniejsza od moich poprzednich albumów. W całości zarapuję ją sam, nie będzie rymujących gości.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=M0KYutYub8Q[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=i3p6P8WoYCY[/youtube]

* * *

Przemysław Majewski, czyli 4P to raper, który na scenie hip-hopowej działa od 1999 roku. Najpierw jako organizator imprez hiphopowych. W 2002 roku wydaje pierwszy nielegal “Życie” w składzie 4xP.  Później nagrywa solo wydając dema “Uliczne przesłanie”, “Człowiek w kapturze”. W 2005 roku nawiązuje współpracę z koszalińskim raperem Onilem, który ma za sobą legalnie wydany krążek “Jeden dla wszystkich”. Nagrywają wspólne demo „Fuzja”. W 2007 roku wydają wspólną płytę “Zorganizowana Grupa Rapowa”.

4P i Onil nie zamykają się tylko w hip-hopie. Wspólnie z koszalińskim zespołem metalowym Niekret nagrywają utwór “Chodź cię wydziara kat”. Sam 4P gościnnie występuje też na płycie innego koszalińskiego bandu metalowego – Pampeluna w numerze “Tequila Sunrise”.
W 2008 roku 4P zaczyna pisać utwory na pierwszy solowy krążek. 27 lutego 2010 roku pojawia się “Zły/Dobry Chłopak”. I nagle 4P decyduje, że przestaje zajmować się rapem. Przerwa nie trwa jednak długo. Zaczynają się pojawiać utwory “Biało-czerwone serce” (który trafił do podręcznika szkolnego), “Bunt maszyn”, “Dla Zuzi”, “Chwała bohaterom” nagrany wraz z zespołem Kaboom!

 

Warto dodać, że 4P zajmuje się także działalnością charytatywną. Organizuje koncerty “Koszaliński Hip-Hop Koszalińskim Dzieciakom”, z których dochód trafia do koszalińskiego oddziału PCK. Za pieniądze kupowane są wyprawki dla potrzebujących dzieci.

 

W 2016 roku otrzymał kulturalną nagrodę prezydenta Koszalina.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.