platforma blogowa portalu głos koszaliński

MB Graffiti Jam 2016. Majówka z kulturą hip-hop w Koszalinie

Szósta edycja koszalińskiej imprezy Graffiti Jam już 30 kwietnia 2016 roku. Oprócz imprezy na terenie Miejskiej Energetyki Cieplnej planowany jest również koncert grupy JWP/BC. 

most-blunted-jam-2016

Zanim jednak dojdzie do znanej już nie tylko wśród mieszkańców Koszalina imprezy, Most Blunted – czyli nieformalna grupa ludzi zaangażowanych i kreatywnych, która organizuje Graffiti Jam – postanowiło zrobić małą rozgrzewkę przed hip-hopową majówką. W weekend 23-24 kwietnia dwóch malarzy – Maciej Mazurkiewicz i Arkadiusz Trocha – tworzyć będą mural na… kominie przy ul. Słowiańskiej 8 należącym do MEC Koszalin, który udostępnił swój komin artystom chcąc wspierać oddolną inicjatywę oraz promować sztukę nowoczesną. Jak piszą członkowie Most Blunted, jest to pionierskie działanie w Polsce na obiekcie tego typu. Praca będzie wysoka na 3 metry od postawy komina i przykryje cały jego obwód.

 

W tym samym miejscu, ale już tydzień później odbędzie się właściwa impreza, czyli Most Blunted Graffiti Jam. W sobotę 30 kwietnia na ścianie kotłowni powstanie kompletnie nowe graffiti, które namalują czołowi polscy artyści graffiti. Przybędą m.in. Cejn, Szejn, Tuse, Samer, Paskal. Start o godz. 10.

 

Trzeba jednak dodać, że graffiti to tylko jeden z elementów kultury hip-hopowej, a członkowie Most Blunted, którzy w tym roku zostali laureatami kulturalnej nagrody prezydenta Koszalina, mają na celu promocję tej kultury jako całości. W czasie malowania na miejscu nie zabraknie więc muzyki granej przez DJ-i (FALCON1, DJ Zaju, DJ STK, weeDJet, DJ Freaky, Tommy Stealth, LESIO) oraz tańca break dance w ywkonaniu N.A.S.A. Crew.

 

Natomiast wieczorem wszystkich fanów hip-hopu zapraszają do w klubu studenckiego Kreślarnia, gdzie odbędzie się afterparty, na którym wystąpi czołowy polski projekt hip-hopowy JWP/BC. Wybór takiej gwiazdy wydaje się naturalny, bo raperzy z tej grupy również zajmują się sztuką graffiti. Na koncercie oprócz kawałków z nowego albumu pt. „Sequel”, artyści zaprezentują przekrój repertuaru z płyt JWP „Wróg Publiczny”, BEZ CENZURY „Klasyk”, PÓŁNOC-CENTRUM-POŁUDNIE.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GuMPyKzCzIw&list=PLhhNxvyet1imEAHxDfegOR6ipj06D_3EC&index=2[/youtube]

Bilety na koncert w przedsprzedaży kosztują 25 złotych, a w dniu koncertu 35 złotych.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.