platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dali na zapowiedzi #7. Łona / RAU / Otsochodzi

 Dziś znowu hip-hopowo: Łona i Webber „Nawiasem mówiąc”, RAU z debiutancką „Konkretną rozrywką” i pierwszy legal „Slam” od Otsochodzi.

DNZ7

łonaZapowiedź 1. Naprawdę od ostatniego studyjnego albumu Łony minęło już prawie pięć lat? Ale ten czas leci! Nic więc dziwnego, że już zdążyłem się stęsknić za charakterystyczną nawijką tego szczecińskiego rapera, który w swoich numerach wiele miejsca na typowe hip-hopowe tematy nie poświęca.

 

Dużo w nich natomiast ciekawych obserwacji dotyczących nas samych i otaczającego nas świata. Sporo też story tellingów przyprawionych dużą dawką ironii, charakterystycznego poczucia humoru. Tak powinno być też na najnowszym krążku, o czym świadczy singiel „Błąd”, który doczekał się teledysku.

 

Za stronę muzyczną odpowiadać będzie – co też już jest regułą – Webber. Czyli i od tej strony „Nawiasem mówiąc” będzie ciekawie. Całość do odsłuchu już 22 kwietnia 2016. Preorder z załączoną instrumentalną wersją albumu zamówiony. Czekam więc na listonosza.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=H-IVzFIRSVE[/youtube]

rauZapowiedź 2. Na tym krążku Łony nie będzie. Podobnie jak Natalii Nykiel, Pezeta, Tego Typa Mesa, Wdowy, czy VNM-a. Nie pojawi się też aktor Andrzej Grabowski, znany ostatnio też jako juror programu „Taniec z gwiazdami”. Nie ma też mowy, by prowadzący ten program Krzysztof Ibisz udzielił się gościnnie na tej płycie. Nie będzie nikogo poza samym autorem albumu, a mowa o krążku „Konkretna rozrywka” gościa o ksywce RAU.

 

Szczerze, to jeszcze do niedawna niespecjalnie sam miałem pojęcie, że taki gość istnieje (a o wyżej wymienionych cokolwiek jednak już słyszałem). Ale jako że stałem się posiadaczem płyty Wasabi „Wasabeats”, gdzie pojawił się utwór rzeczonego gościa, a na „Albo Inaczej Remixy” odnalazłem jego remix utworu „Nie ufajcie Jarząbkowi”, to już jako takie pojęcie mam, czego się po nim spodziewać.

 

A czy warto posłuchać jego solówki? Trzeba będzie sprawdzić jakoś po 13 maja 2016.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=axr_4Z4NNp4[/youtube]

otsochodziZapowiedź 3. Asfalt Records – wytwórnia, która do ma swoich szeregach Ostrego, która wydawała pierwsze albumy wymienionego wyżej Łony, czy duetu Fisz/Emade ostatnio mocno stawia na młodych raperów. Przypominać, że w zeszłym roku wydała dwa albumy Taco Hemingwaya, który zrobił sporo zamieszania na hip-hopowej scenie? Dodawać, że w ich sklepie można kupić EP-kę obiecującego Adiego Nowaka? Że kilka lat temu podjęła współpracę z duetem Ras/Ment, którzy tworzą Rasmentalism? Że pokazała hip-hopowej Polsce Sariusa, któremu wydała dwie płyty długogrające i jedną EP-kę?

 

Teraz przyszedł czas na Otsochodzi – rocznik 1996, który w zeszłym roku wypuścił w świat swoją EP-kę „7”, czym zwrócił swoją uwagę niejednego fana polskiego hip-hopu i został wybrany „Młodym Wilkiem” portalu Popkiler. Dziś ten krążek już nie jest dostępny w pierwotnym obiegu, a na aukcjach nie należy do najtańszych. Wkrótce będzie można kupić jego pierwsze legalne wydawnictwo „Slam”. Preorder w Asfalt Shopie rusza lada moment.

 

„Otsochodzi omija banał szerokim łukiem jednocześnie trafnie puentując rzeczywistość, w której się porusza. Inteligentne, przemyślane teksty łączy z bardzo przyjemnym wyluzowanym flow, co bez wątpienia wciąga słuchacza i zachęca do sprawdzenia nowych produkcji podpisanym jego nazwiskiem” – można przeczytać w opisie na stronie Asfalt Records. Te słowa w połączeniu z odsłuchem „7” na YouTube przekonały mnie do zakupu. Czekam.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=s9Ew8cGknxg[/youtube]

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.