platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dali na zapowiedzi #6. Albo Inaczej Remixy / 101 Decybeli / Dwa Pokoje

Album „Albo Inaczej Remixy”, „Echo” od 101 Decybeli z Białogardu i bardzo klimatyczne Dwa Pokoje – to trzy muzyczne zapowiedzi, na które powinniście zwrócić uwagę.

 DnZ6

albo-inaczej-remixyZapowiedź 1. Mateusz Prus w 5. odcinku DnZ zapowiadał remixy utworów z jazzowej płyty „Polka” kwintetu Wojtka Mazolewskiego. Wkrótce pojawi się kolejna taka pozycja – „Albo Inaczej Remixy”.

 

Tu sprawa jest podwójnie interesująca bowiem „Albo Inaczej” jest płytą czysto jazzową (choć wydaną przez hip-hopową Alkopoligamię), na której Zbigniew Wodecki, Andrzej Dąbrowski, czy Krystyna Prońko śpiewają teksty Pezeta, Peji, Tedego i innych. Teraz producenci muzyczni dostali ścieżki z tych utworów i zrobili remixy.

 

Wśród remixerów są m.in. Kuba Karaś z The Dumplings, Flirtini, Szogun, Kixnare, czy Wasabi. Za tym ostatnim duetem – o czym pisałem w 4. odcinku DnZ – stoi pochodzący z Koszalina Invent. I znowu to limitowany krążek, który wyjdzie w 1000 egzemplarzy. Będę właścicielem jednego z nich już od 16 kwietnia 2016.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=leYdGrHs0i0[/youtube]

 

* * *

101-decybeliZapowiedź 2. Kolejny album producencki zapowiada pochodzący z Białogardu hip-hopowy producent muzyczny 101 Decybeli. „Echo” będzie miało premierę 9 maja 2016 roku i póki co wiele na temat tej płyty jeszcze nie wiadomo.

 

Na pewno zawierać będzie 15 utworów, na których gościnnie zaprezentuje się blisko 40 wykonawców. W utworach, które już zostały opublikowane można usłyszeć takich gości jak Rahim, Pyskaty, Rover, Zduno, Oxon i Hukos (w numerze „Cel pal I”), Solara i Białasa z SB Mafija w „Jeden krok”, a Vixen, Buka i Mam Na Imię Aleksander pojawiają się w kawałku „Melancholie”. Jak widać, zestaw nie byle jaki.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1YBWWeKdpz8[/youtube]

 

* * *

dwa-pokojeZapowiedź 3. Na koniec zmiana klimatu. To była miłość od pierwszego odsłuchu. „To już?” duetu Dwa Pokoje oszczędnymi dźwiękami pianina i kontrabasu, którym delikatnie wtóruje harfa, smyczki Atom String Quartet i perkusja. 100 procent żywego, pięknego, akustycznego grania gdzieś na pograniczu jazzu i popu ze świetnym żeńskim wokalem Agaty.  Druga połowa duetu to Wojtek. Najpierw pracowali razem, potem zamieszkali, a w końcu wzięli ślub i tak powstały ich Dwa Pokoje.

 

„To już?” zapowiada ich debiutancką EP-kę, która ma się pojawić na wiosnę nakładem Postpost – wytwórni związanej z zespołem Jazzpospolita, którego Wojtek jest współzałożycielem. Czekam.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bc4r2J6fEJo[/youtube]

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.