platforma blogowa portalu głos koszaliński

Kulturalne nagrody: Kandydaci Głosu docenieni przez prezydenta Koszalina

Deathmetalowiec, zespół rockowy, raper, grupa promująca hip-hop i dwóch właścicieli klubów muzycznych – oto laureaci zgłoszeni przez Głos Koszaliński do Nagrody Prezydenta Koszalina w Dziedzinie Kultury.

Przemysław Majewski tuż po odebraniu nagrody gratulował pozostałym laureatom. Tu uścisk dłoni z muzykami z Bacteryazz.

Przemysław Majewski tuż po odebraniu nagrody gratulował pozostałym laureatom. Tu uścisk dłoni z muzykami z Bacteryazz.


Spośród 16 laureatów nagrody za osiągnięcia w dziedzinie tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury aż sześciu to kandydaci Głosu Koszalińskiego. Raper Przemysław Majewski został doceniony m.in. za organizację charytatywnych koncertów hip-hopowych. – W tym roku znowu będziemy zbierać na wyprawki dla biednych dzieciaków. Już na nią zapraszam – mówi raper.

 

Kulturę hip-hopową promuje również nagrodzona grupa Most Blunted, która robi to m.in. podczas swojej sztandarowej majowej imprezy Graffiti Jam. – Nagroda na pewno nam się przyda przy organizacji kolejnej majówki graffiti – przyznaje Miłosz Wołkowicz, założyciel MB.

 

Radości z nagrody nie kryli też członkowie zespołu Bacteryazz, którzy w 2015 roku wydali album “Za drzwiami” i promowali go na wielu koncertach w całej Polsce.
Wśród nagrodzonych znaleźli się również właściciele klubów, w których muzyczna kultura gości bardzo często. To Wojciech Mielczarek, którego pub Graal działa już od 15 lat oraz Hubert Wysocki z istniejącego od roku Jazzburgercafe.

 

Jako ostatni w tej kategorii nagrodę odebrał Piotr Kuzioła, bardziej znany jako Berial. To lider death metalowego Betrayera, który w 2015 roku wydał nowy album.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.