platforma blogowa portalu głos koszaliński

Materia ze Szczecinka kończy trasę po Europie Zachodniej

Muzycy szczecineckiego zespołu Materia właśnie wypoczywają w rodzinnym mieście po 26 koncertach, które od 11 lutego zagrali w różnych miastach rozsianych po Europie Zachodniej.

Koniec lutego Materia spędziła w słonecznej Hiszpanii i zagrała trzy koncerty. Tam dowiedzieli się, że zagrają na Przystanku Woodstock / fot. FB Materia

Koniec lutego Materia spędziła w słonecznej Hiszpanii i zagrała trzy koncerty. Tam dowiedzieli się, że zagrają na Przystanku Woodstock / fot. FB Materia


– To dla nas duże przeżycie – cieszy się Tadeusz Piesiak, gitarzysta. -Byliśmy w tylu miejscach, widzieliśmy wieżę Eiffla w Paryżu, Stonehenge w Anglii, przepiękną katedrę Gaudiego w Barcelonie. No i przede wszystkim zagraliśmy wiele świetnych koncertów.

 
Wśród najbardziej udanych wymienia te we Francji w Tours, czy Szwajcarii. A kiedy byli w hiszpańskiej Saragossie otrzymali wiadomość, że są zaproszeni na Przystanek Woodstock. – Kilka lat temu wzięliśmy udział w eliminacjach i dostaliśmy się na Dużą Scenę. Teraz sama Orkiestra się do nas zgłosiła i otrzymaliśmy zaproszenie na tę drugą, mniejszą. Podobno Jurek Owsiak posłuchał naszą nową płytę i podjął taką decyzję. Bardzo się ucieszyliśmy – przyznaje Tadeusz. – Mamy nadzieję, że to będzie udany koncert.

 
Muzyk od razu dodaje, że po świętach wielkanocnych Materia wraca jeszcze na Zachód, aby zagrać dwa ostatnie koncerty z tej trasy w Niemczech. A co potem? – Rozpoczniemy sezon letni – uchyla rąbka tajemnicy gitarzysta Materii. – Zagramy m.in. na festiwalu w Sosnowcu i kilku innych, dostaliśmy się do polskich eliminacji brytyjskiego festiwalu Bloodstock. Takich propozycji mamy coraz więcej.

 

autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

 

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.