platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Milczenie Owiec w Koszalinie. Wygraj wejściówkę!

Rockowy band Milczenie Owiec zagra w sobotę 12 marca 2016 roku w koszalińskim klubie Kawałek Podłogi. Blog GraMuzyka ma dla Was wejściówki na ten koncert.

Milczenie Owiec / fot. Kuba Sikorski

Milczenie Owiec / fot. Kuba Sikorski

Gdański zespół Milczenie Owiec jest właśnie w trasie promującej swój drugi album zatytułowany „Niepokoje”, który swoją premierę miał w lutym 2016 roku. Grupę będzie można zobaczyć na żywo w Kawałku Podłogi, gdzie będzie można usłyszeć materiał z tego krążka, a wśród nich zapewne singlowe „Bunt”,  „Ćma”, „Przyjdą tu” i „Degradacja”. Nie zabraknie też piosenek z pierwszej płyty „Twarze” wydanej w 2005 roku, na której znalazły się m.in. hitowe „Części” i „Cisza”, czy bardzo ciekawa, bo rockowa interpretacja utworu Madonny „Frozen” z albumu „Ray Of Light”.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ib8GuoXyRt8[/youtube]

Trzeba tu od razu dodać, że przez lata krążek „Twarze” był poszukiwanym przez kolekcjonerów białym krukiem, gdyż nakład był wyprzedany i nie wznawiany. Aż do teraz, bo przy okazji premiery drugiej płyty pojawiła się również reedycja debiutu Milczenia Owiec.

 

Zespół tworzy obecnie piątka muzyków Ola, Mati, Hubert, Gajowy i Szymbor – to oni kształtują nową odsłonę Milczenia Owiec, które powróciło do gry w 2010 roku, po blisko dwuletniej przerwie. Choć wielu zapewne usłyszało o ich powrocie trochę później wraz szerszą działalnością koncertową (m.in. festiwale Węgorzewo, HunterFest) i – przede wszystkim – ukazaniem się w 2014 roku obiecującego utworu „Bunt”, który był pierwszym od 2006 roku oficjalnym singlem grupy. Dzięki niemu doszło do współpracy muzyków z wytwórnią MJM Music. Potem pojawiały się kolejne, wymienione już wcześniej utwory i w końcu nadszedł dzień premiery pełnego albumu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=h4h8tcd8yWI[/youtube]

Kompozycje znajdujące się na płycie „Niepokoje” muzycznie są wypadkową inspiracji hołdujących zarówno uznanym za klasyczne odmianom rocka lat 90-tych (grunge), czy 80-tych (rock progresywny), jak również sięgających do nowoczesnych nurtów szeroko pojętej muzyki rockowej. Specyficznego charakteru dodaje kobiecy wokal i polskie teksty skupione wokół życiowych dylematów – zagubienia i prób odnalezienia się w nieustannie i szybko zmieniającym się współczesnym świecie.

 

Starsi fani Milczenia Owiec na pewno pamiętają, że zespół grał już kiedyś w Koszalinie w ramach przeglądu Generacja. Było to jeszcze przed premierą debiutanckiej płyty „Twarze”. Teraz wracają, by zaprezentować swój nowy materiał.

 

Jako support zagra grupa Start A Revolution, który gra melodyjny post-hardcore zainspirowany takimi zespołami jak Boysetsfire, Billy Talent i Story of the Year. Teksty piosenek zachęcają do rewolucji, jednak nie w sensie politycznym, a duchowym – działajmy razem, a nie przeciwko sobie! W 2016 roku ukaże się drugi album zespołu, promowany na scenach w Niemczech, Polsce oraz Rosji.

 

Koncert w klubie Kawałek Podłogi rozpocznie się w sobotę o godz. 20. Bilety w przedsprzedaży kosztują 10 złotych, a w dniu koncertu 15 złotych.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iojGkuxt3qQ[/youtube]

Ale uwaga! Blog GraMuzyka ma dla Was cztery cztery jednoosobowe wejściówki na ten koncert. Jedną z nich można wygrać biorąc udział w konkursie na profilu facebookowym bloga GraMuzykaKolejne można zdobyć wysyłając na maila mariusz.rodziewicz@polskapress.pl odpowiedź na pytanie: Za co lubisz koncerty rockowe? W tytule maila wpisz koniecznie MILCZENIE OWIEC W KAWAŁKU, a w treści – oprócz odpowiedzi – swoje imię i nazwisko. Na odpowiedzi czekamy do czwartku do godz. 22, a w piątek do godz. 12 zwycięzcy (autorzy najciekawszych odpowiedzi) otrzymają zwrotnego maila z informacją, w jaki sposób odebrać wejściówkę.

 

PS. Wejściówki też można zgarnąć na Wydarzeniu na FB > MILCZENIE OWIEC + START A REVOLUTION – NIEPOKOJE TOUR – Koszalin | Kawałek

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.