platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dali na zapowiedzi #3. Milczenie Owiec / Glassjaw / Rasmentalism

Trzy muzyczne zapowiedzi: rockowe Milczenie Owiec i ich „Niepokoje”, mocno gitarowy Glassjaw oraz hip-hopowy Rasmentalism z płytą „1985”.

DNZ3

 

milczenie-owiecZapowiedź 1. Pamiętam, że kiedyś Milczenie Owiec grało w Koszalinie na Generacji. Pamiętam, że potem wydali płytę „Twarze” (2005), która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Porządne rockowe granie z popową melodią, polskie teksty, niezwykle precyzyjnie pasujące do muzyki i świetny kobiecy wokal Oli Wysockiej. Co w Polsce wcale nie było częstym zjawiskiem. Pamiętam też, że niestety zespół nie zrobił jakiejś zawrotnej kariery i… zniknął.

 

Ale płyta „Twarze” pozostała na mojej półce. Potem przypadkowo dowiedziałem się, że mam na półce białego kruka. Później Olę Wysocką usłyszałem w projekcie Rocket Shots, by znowu dowiedzieć się, że Milczenie Owiec wraca do żywych. Dziś (26 lutego 2016) premierę mają „Niepokoje”. W sieci można posłuchać kilku singli z tego krążka. Słychać, że to ciągle ten sam zespół. A do tego 12 marca 2016 będzie ich można na żywo zobaczyć w Koszalinie.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ib8GuoXyRt8[/youtube]

 

glassjawZapowiedź 2. Na tę premierę będę musiał trochę poczekać. Ale pierwszy numer z nowej płyty Glassjaw „New White Extremity” już można w sieci posłuchać. Co prawda muzycy zastrzegają, że to jeszcze wersja demo numeru i nie oddaje w pełni jakości finalnego produktu, ale co trzeba to słychać. Charakterystyczne podejście do kompozycji, brzmienie i jak zwykle rewelacyjny Daryl Palumbo na wokalu. Zespół jest w formie.

 

Sugerując się tym, co można usłyszeć na singlu płyta może być powrotem do tego, co można było usłyszeć w wykonaniu zespołu za czasów „Siberian Kiss” i albumu „Everything You Ever Wanted To Know About Silence”. Oczywiście nie pogniewałbym się, gdyby na nowym krążku znalazły się i nieco lżejsze kompozycje słyszane już na ich ostatniej EP-ce „Coloring Book”. Zresztą, nieważne która to będzie wersja Glassjaw, bo to, że będzie dobrze nie mam wątpliwości.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Mo0FtQ_OrvM[/youtube]

 

rasmentalism-1985Zapowiedź 3. Rasmentalism już od jakiegoś czasu zamieszcza w sieci informacje o tym, że pracuje nad nową płytą. I właśnie pojawiła się data premiery kolejnego krążka. 8 kwietnia 2016 roku ukaże się trzeci legalny krążek tego hip-hopowego duetu Ras/Ment (MC/producent)  i będzie nosił tytuł „1985”.

 

Jak mówi Ras będzie to płyta dla ludzi mentalnie dorosłych. W całości powstała podczas wspólnych sesji obu członków bez wysyłania do siebie bitów. Pierwszy singiel i teledysk do niego pojawi się 1 marca. Wcześniej jakiś fragment bitu można było jedynie usłyszeć w tle filmiku, na którym muzycy zdradzili pierwsze szczegóły nadchodzącego albumu. Cała dyskografia chłopaków – zarówno legale, jak i wydane przez Asfalt Records reedycje ich nielegali – są na mojej półce. „1985” również się na niej znajdzie, bo taki już los kolekcjonera.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

 

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.