platforma blogowa portalu głos koszaliński

Monika Kazyaka z Koszalina na płycie „Pawbeats Orchestra”

Monika Kazyaka, młoda utalentowana wokalistka z Koszalina zaśpiewała w utworze „Anioły x Demony” na nowej płycie cenionego producenta muzycznego Pawbeats.

Monika Kazyaka / fot. Facebook Monika Kazyaka Official

Monika Kazyaka / fot. Facebook Monika Kazyaka Official

Pawbeats to jedna z najgorętszych obecnie ksywek polskim hip-hopie. Mimo, że tworzy muzykę od wielu lat, to naprawdę głośno o nim zrobiło się po premierze płyty „Utopia” wydanej dwa lata temu. Album rozszedł się z nakładzie 15 tysięcy sztuk co pozwoliło przyznać artyście Złotą Płytę. Na tym producenckim projekcie udzielili się tacy raperzy jak Bonson, Miuosh, Zeus, Quebonafide, Paluch, VNM, KęKę, Tede, Rahim i wielu innych.

 

24 lutego 2016 roku premierę miał nowy album zatytułowany „Pawbeats Orchestra”, na którym hip-hop zderza się z muzyką klasyczną (partie orkiestrowe nagrali Silesian Brass Quarter i Orkiestra Opery Nova. ). Udzielają się na nim tacy raperzy jak Tu, Kali, Dwa Sławy, Kartky, VNM, Kękę i Amerykanin Mr. J. Medeiros. Artystka zaprosił też wokalistki: Monikę Borzym, Justynę Steczkowską i właśnie naszą koszaliniankę – Monikę Kazyakę.

Utwór został wybrany na singiel promujący album.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dvRcPa3GwCc[/youtube]

– To zaszczyt pojawić się na tak dobrej płycie – nie ukrywa Monika. – Bardzo się cieszę, że Pawbeats zaproponował mi tę współpracę, bo jak widać dzięki temu rozwijam się w różnych klimatach i jestem bogatsza o nowe doświadczenia muzyczne.

Jak doszło do współpracy między nimi? Jak mówi koszalinianka, producent muzyczny po prostu zwrócił się do niej z propozycją. – A że bardzo lubię jego utwory to bez większego zastanowienia zgodziłam się – opowiada Monika. – Nagrywkę robiliśmy tutaj na miejscu, a dokładnie w studiu nagraniowym w Mielnie. Samo nagrywanie przebiegło dość sprawnie i po kilku godzinach otrzymaliśmy oczekiwany efekt. A czy powstanie coś więcej? Nie wykluczam tego – kończy tajemniczo wokalistka.

Monika Kazyaka zaczynała swoją karierę od publikacji swoich nagrań w Internecie. Początkowo były to przede wszystkim covery – kompozycje znanych artystów wykonane w aranżacji nastoletniej wtedy wokalistki. Wykonanie przez nią utworu „Wrecking ball” Miley Cyrus osiągnęło w bardzo krótkim czasie liczbę ponad 100 tysięcy wyświetleń i otrzymało mnóstwo pozytywnych komentarzy.

W marcu 2013 roku Monika zaprezentowała swój pierwszy autorski utwór pt „Be here”, który oddaje jej nastrój po stracie bliskiej osoby. Dzięki tej piosence trafiła m.in. na antenę Radia Koszalin, jej wykonanie poprzedziło koncert akustyczny zespołu Mr. Zoob w ramach cyklu Unplugged Radia Koszalin. Wzięła również udział w „Koncercie w Kratę – Grunge Unplugged” również zorganizowanym przez Radio Koszalin.

Piosenka „Be here” otworzyła też Monice drogę do programu X-Factor Polska, w którym wzięła udział w 2013 roku.

 

W 2014 roku jej utwór „Obudź mnie” pojawił się na składance „Young Stars”, a w 2015 roku gościnnie udzieliła się na płycie rapera B.R.O. „Next Level 2”

 

autorzy: Mariusz Rodziewicz, Mateusz Prus

kontakt: Mariusz Rodziewicz

 

 

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.