platforma blogowa portalu głos koszaliński

Sukcesy Bacteryazz: wydana płyta, koncerty i występ w telewizyjnym show

Koszaliński zespół Bacteryazz został zgłoszony przez Głos Koszaliński do Nagrody Prezydenta Koszalina w Dziedzinie Kultury. Adrian Rozenkiewicz, gitarzysta zespołu, ocenia 2015 rok w życiu grupy i zdradza plany grupy na najbliższe miesiące 2016 roku.

Bacteryazz

Bacteryazz


Istniejecie od stycznia 2013 roku, ale to chyba miniony 2015 rok był dla Bacteryazz swego rodzaju przełomem?
Można tak powiedzieć, ponieważ pojawiła się nasza debiutancka płyta i pokazaliśmy się w telewizji, dzięki czemu dotarliśmy do większej liczby odbiorców. Tak naprawdę to pracujemy nad tym, aby każdy rok był dla nas przełomowy.
Wydanie płyty to dla wielu zespołów marzenie. Wam się to udało dzięki wsparciu Internautów. Jakie szanse dawaliście sobie zakładając projekt na portalu PolakPotrafi?
Podeszliśmy do tematu z dużą dozą optymizmu i liczyliśmy na to, że się uda – inaczej byśmy takiego projektu w ogóle nie rozpoczynali. Były oczywiście pewne obawy, ponieważ akcje tego typu (crowfunding – red.) to ciągle novum. Byliśmy chyba pierwsi w Koszalinie, którzy spróbowali czegoś takiego. Po raz kolejny okazało się, że mamy duże grono osób wspierających nasze działania i projekt zakończył się sukcesem, za co po raz kolejny wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

A udział w Must Be The Music? Wasz basista brał udział w tym programie z zespołem Kaboom! I mimo 4xTAK nie udało się przejść dalej. Wy podjęliście jednak to ryzyko…
Dla nas sukcesem było to, że pojawiliśmy się na 5 minut w telewizorach w całym kraju. W głosowaniu na najlepszy występ odcinka według publiczności zajęliśmy trzecie miejsce – to też duże wyróżnienie. Przejście w tym programie do dalszego etapu to ruletka – pozytywne opinie jurorów otrzymuje około 90 proc. wykonawców, a do półfinałów przechodzi jedynie garstka. Całą przygodę wspominamy jednak przyjemnie. Mimo zmęczenia, wynikającego z podróżowania nocą, udało nam się wypaść bardzo dobrze, zgarnęliśmy 3xTak i usłyszeliśmy miłe słowa od jury. Oprócz tego przybyło nam sporo nowych osób na naszym facebooku, co wpłynęło też na poprawę frekwencji na na koncertach.

 

Może nie w telewizji, ale jednak udało wam się zdobyć w zeszłym roku trofeum na Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego.
Generalnie nie startujemy w zbyt dużej liczbie przeglądów z powodu organizacyjnego – gdy ogłaszane są terminy przesłuchań, w większości pokrywają się one z terminami naszych koncertów. Z Festiwalem Grzegorza Ciechowskiego było wygodniej, ponieważ odbywa się on w wakacje. Pojechaliśmy, zagraliśmy i wróciliśmy z Nagrodą Specjalną Festiwalu.

 

To jest wasz największy sukces jako zespołu, czy może coś innego?
Jeśli chodzi o kwestie nagród to chyba tak. Dla mnie sukcesem jest to, że gramy dużo koncertów po całym kraju i z łatwością tworzymy nowy materiał – ledwo co wydaliśmy „epkę” i płytę a już mamy prawie kompletny materiał na kolejny album.

 

Kiedy będzie miał premierę? Znowu sięgniecie po pomoc Internautów?
Może to być wiosna przyszłego roku. A jeśli nie wiosna to inna pora roku, ale na pewno 2017 rok. Korzystanie z pomocy Internautów byłoby już chyba lekkim nadużyciem, pomogli nam w debiucie i teraz spróbujemy wydać to w inny sposób.

 

Nie zatrzymujecie się, działacie dalej. Już szykujecie nowe koncerty. Gdzie będzie można was zobaczyć?
Trwa akurat nasza wiosenna trasa Szpieg Tour, którą rozpoczęliśmy w moim rodzinnym Bytowie, po drodze był jeszcze Gdańsk i Tczew, a najbliższe potwierdzone daty to Tomaszów Lubelski, Zamość, Koszalin, Darłowo, Tuczno, Szamotuły, Elbląg, Olsztyn, Brodnica i Grudziądz.

Czytelnikom Głosu polecamy szczególnie koncert w koszalińskim Graalu, który odbędzie się w piątek 12 lutego. Nie należy przegapić okazji z dwóch powodów: zagramy kilka nowych piosenek i prawdopodobnie będzie to nasz ostatni elektryczny koncert w Koszalinie w tym roku. Zapraszamy!

 

* * *

To druga z rozmów ze zgłoszonymi przez Głos Koszaliński osobami do Nagrody Prezydenta w Dziedzinie Kultury. Kolejne już wkrótce, a oto pełna lista >>> Prezydent Koszalina nagrodzi ludzi kultury. Oto zgłoszenia Głosu Koszalińskiego

* * *
pytania zadawał: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.