platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncertowy styczeń 2016 w Koszalinie. Sprawdź terminy imprez!

Tede, Materia, Sarsa, Maciej Maleńczuk, kiRk – to wykonawcy, którzy w styczniu 2016 zagrają w Koszalinie. Koncertów będzie więcej.

koncerty-styczen-2016

 

 

 

* * * 8 stycznia – Kreślarnia – Tede + Pan Zgrywus, DJ Tuniziano.

 Raper Tede to postać, której specjalnie przedstawiać nie trzeba. Właściciel wytwórni Wielkie Joł. Miłośnik samochodów i dobrej zabawy. Na swoim koncie ma kilkanaście wydanych albumów, z których ostatni „Vanilla Hajs” pojawił się na rynku w 2015 roku.

Jako suport zagrają: Kłodzian, Szymi Szyms i Wacar oraz Dziuny x Jedenzet.

 Początek: godz. 21. Bilety w przedsprzedaży od 30 do 40 złotych, w dniu koncertu 45 złotych.

 

 

* * * 10 stycznia – Jazzburgercafe – Materia + Scylla, Messa, Godbite.

Szczecinecka Materia to świetnie znana koszalińskiej publiczności tech-metalowa ekipa, która w 2015 roku wydała rewelacyjny album „We Are Materia”, następcę krążka „Case Of Noise”. Chłopaki w swojej muzyce idealnie łączą połamane tempa, z mocnym metalowym bujającym groovem.

Scylla ze Szczecina również już prezentowała się koszalińskiej publiczności. W 2015 roku nagrali i wydali album „The Year Of  The Void”, na którym zawarli świetnie pomyślany ekstremalny techniczny metal. – To połączenie różnych fascynacji muzycznych i różnych osobowości, a wypadkową tego tygla jest muzyka ciężka, tłusta, delikatnie przeplatana dźwiękami dobywającymi się z dna piekła, oraz wokalami do których pasuje malarstwo Beksińskiego i odgłosy z rzeźni. Na scenie Scylla to wulkan energii i perfekcja wykonawcza, a dla publiczności uczta dla ucha i strzał adrenaliny prosto w serce – piszą na swoim profilu FB.

Szczeciński Godbite również może pochwalić się całkiem nowym albumem „The Aristocrats” wydanym pod koniec 2015 roku.

Messa to energiczna mieszanka melodyjnego rocka z elementami metalu, zespół określa swój styl jako rock&core. Formacja powstała w Olsztynie, jej korzenie sięgają 2005 roku. Od samego początku istnienia Messa stawia na koncerty, ma ich za sobą już ponad 150 zagranych na terenie całej Polski oraz liczne wygrane i wyróżnienia na wielu festiwalach rockowych.

Początek: godz. 19. Bilety w przedsprzedaży kosztują 15 złotych, 20 złotych w dniu koncertu.

 

 

* * * 14 stycznia – Radio Koszalin – Jacek Stęszewski Trio Unplugged.   Stęszewski gra muzykę z pogranicza miejskiego folku i poezji śpiewanej. Najważniejsza w jego twórczości jest warstwa tekstowa: gęsta od metafor i naładowana skojarzeniami. Artysta jest również wokalistą grupy Koniec Świata, z którą wykonuje zupełnie inny repertuar: ska i punk rockowy.

Początek: godz. 19. Wstęp bezpłatny, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Szczegóły w Radiu Koszalin.

 

* * * 16 stycznia – Kawałek Podłogi – Fosfor. Zespół istnieje na polskiej scenie od wielu lat. Początki sięgają połowy lat 90-tych i zespołu SUCCUBUS, który przekształcił się we FREEDOM OF SPEECH (FOS) by w pierwszych latach nowego millennium przyjąć nową formę i nową nazwę FOSFOR. Przez te kilkanaście lat zagrali dziesiątki koncertów w całej Polsce, często u boku największych gwiazd polskiej sceny metalowej i alternatywnej (TSA, Acid Drinkers, Coma, Hunter, Turbo, Armia, Dezerter).
Samodzielnie nagrali dwie płyty: w 2001 NO MOTIVE,  a w 2008 EP DEFY, z której jeden utwór znalazł się na płycie wydanej przez Polskie Radio Program Trzeci – MINIMAX PL 5. Wyboru z ponad 200 zespołów dokonał Piotr Kaczkowski. Po kilku latach ciszy postanowili wejść do studia i zarejestrować nowy materiał „LIFE IN FLAMES”.

Jako suport zagra koszaliński zespół 100 Milionów grający szeroko rozumianą muzykę rockową. Grupa powstała na gruzach kapeli T34, który wcześniej powstał po rozpadzie grupy R.A.I.A.SZ. Wokalistą jest świetnie znany z wielu innych zespołów Roman Lange.

Początek: godz. 20. Bilety 10 złotych w przedsprzedaży, 15 złotych w dniu koncertu.

 

 

* * * 16 stycznia – Centrum Kultury 105 – Sarsa.

Sarsa ze Słupska to kompozytorka, autorka tekstów, grająca na instrumentach klawiszowych i ukulele. Laureatka licznych konkursów na twórczość własną. Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic, to tylko niektóre z jej projektów muzycznych zakorzenionych w szeroko pojętej muzyce alternatywnej. Współtworzyła wiele projektów eksperymentując z muzyką od jazzu, poezji śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną. Uczestniczka programów typu talent show. W 2015 roku ukazała się jej solowa płyta „Zapomnij mi”.

Wstęp bezpłatny. Wejściówki będą do odbioru od 11 stycznia w kasie kina Kryterium i w recepcji CK105 (maksymalnie dwie wejściówki na osobę).

 

 

* * * 19 stycznia – Z Innej Beczki – Sebastian Gille (sax), Max Mucha (b), Ivars Arutyunyan (dr).

Trio zaprezentuje autorskie kompozycje członków zespołu w ramach swojej międzynarodowej trasy. Warto zaznaczyć, ze koncert w Koszalinie będzie pierwszym koncertem na tej trasie!

Wszyscy trzej muzycy są znanymi postaciami na młodej europejskiej scenie jazzowej. Sebastian był wielokrotnie nagradzany za swój oryginalny styl grania i muzyke, która szuka głębokich emocji i jest niesamowicie spójna. Zapowiada się niesamowite wydarzenie muzyczne – a to dopiero pierwszy koncert w 2016 roku… aż strach pomyśleć co bedzie dalej 😉

Początek: godz. 20. Bilety 30 złotych w przedsprzedaży i 40 złotych w dniu koncertu. Uczniowie koszalińskiego „Muzyka” mają wstęp wolny za okazaniem legitymacji!

 

 

* * * 22 stycznia – Kawałek Podłogi – Steel Drunk, Fantomima, So Long.

Steel Drunk, to po prostu stary, ostry, energetyczny i bezkompromisowy hard rock, a ich koncerty to zawsze mega show w wykonaniu braci założycieli. So Long to zespół, którego muzyka jest inspirowana heavy metalem i hard rockiem lat 70 i 80. Kładzie nacisk na ciężkie gitarowe riffy, melodyjne, czyste wokale i surową, prostą formę.

Początek: godz. 20. Wstęp kosztuje 5 złotych.

 

 

* * * 23 stycznia – Jazzburgercafe – 1 urodziny klubu: Fubar, kiRk + afterparty.

Fubar z Poznania w swoich swobodnie traktowanych działaniach sięga zarówno po liryczne obszary klasycznego jazzu, jak i po noise’ującą ścianę dźwięku. Otwartość na eksperyment i przyjemność czerpana z wolności w graniu potrafi wyciągnąć z zespołu zawleczkę i uwolnić energię, dlatego esencją zespołu jest ich wydanie koncertowe. Fubar gra od mniej więcej 2013 roku jako 5-osobowe combo. Posługuje się tradycyjnym instrumentarium, nie obce są mu też liczne cyfrowe zabawki poprzez które otulają swą muzykę elektroniczną aurą.

kIRk to zespół poszukujący nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Grupę tworzy trzech muzyków: Paweł Bartnik (elektronika), Olgierd Dokalski (trąbka) i Filip Kalinowski (gramofon). Każdy z nich wyrastał na innych brzmieniach, każdy podchodzi do dźwięku nieco inaczej. Płaszczyzną porozumienia jest dla nich improwizacja, która pozwala wyjść daleko poza ograniczenia gatunkowe. Tu prym wiedzie intuicja i umiejętność prowadzenia dialogu. Owocem jest muzyka pełna organicznej dramaturgii, nieskażona oczywistością.

O progresywnym myśleniu i rewolucyjnym podejściu międzymiastowego składu w ciepłych słowach wypowiadali się między innymi lider Swans – Michael Gira, pionier future-jazzowej trąbki Nils Peter Molvaer i matka chrzestna nowych brzmień Mary Anne Hobbs. Zespół gościł na opiniotwórczym brytyjskim portalu muzycznym The Quietus, w legendarnym, berlińskim klubie Tresor, a także na scenach takich festiwali jak OFF, Open’er czy Satta Outside.

Po koncertach afterparty, na którym zagrają: Das Komplet, Radek, Repulsje, Berger, Plastelinowy. Muzycznie: disco, dub, deep, electronic, techno.

Początek: godz. 20. Wstęp kosztuje 15 złotych.

 

 

* * * 27 stycznia – Centrum Kultury 105 – Maciej Maleńczuk Solo.

W styczniu 2016 roku Maciej Maleńczuk, artysta – jak powszechnie wiadomo – nieobliczalny, zabierze swoich fanów w podróż do korzeni: mocnego, szorstkiego i minimalistycznego grania. Tym samym Pan Maleńczuk przypomni historię, która ukształtowała jego artystyczną postać, a której początki stanowiły solowe występy na ulicach Krakowa.

Maciej Maleńczuk Solo to spektakl ,który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty . Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności .

Początek: godz. 20. Bilety: 99 złotych na parterze, 79 złotych (balkon).

 

 

* * *

W Kołobrzegu, w Regionalnym Centrum Kultury w styczniu zagrają:

* * * 10 stycznia – The Cookies (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy)

* * * 24 stycznia – jazzowe trio Yarosh Organ Trio

* * * 28 stycznia – Maciej Maleńczuk

* * * 30 stycznia –  The Dumplings

zebrał: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

2 komentarze do “Koncertowy styczeń 2016 w Koszalinie. Sprawdź terminy imprez!”

  1. GonsioR napisał(a):

    maleńczuk za 99 zł? żeby miał na %? a w życiu!

  2. Jędrek napisał(a):

    Polecam koncert w Pubie z Innej Beczki 19go stycznia. Jazz na Europejskim poziomie!