platforma blogowa portalu głos koszaliński

Mroku „Iskra”, pierwszy singiel z albumu „Błękit i Biel”

„Iskra” to pierwszy singiel zapowiadający album „Błękit i Biel”. Będzie to kolejny krążek, za którym stoi Mroku – raper z Koszalina. 

Mroku w klipie "Iskra" / kadr z teledysku

Mroku w klipie „Iskra” / kadr z teledysku

Album ma być gotowy na przełomie marca i kwietnia 2016 roku. Choć początkowo Mroku zapowiadał, że będzie to album dwupłytowy, to jednak zrezygnował z tej koncepcji. „Błekit i Biel” będzie zawierać 12 utworów w odmiennym od „W drodze do domu” klimacie. Zmiana będzie polegać głównie na innej zawartości muzycznej, bo tym razem to sam Mroku zadba o tę kwestię produkując wszystkie bity.

 

Pod względem tekstowym – jak pokazuje najnowszy utwór Mroka, będący jednocześnie zapowiedzią albumu – wielkich zmian raczej nie będzie. Raper ciągle bowiem krąży wokół filozoficznych kwestii związanych z życiem człowieka, jego miejscu na Ziemi oraz rozmyślaniami na temat Stwórcy. Dla fanów Mroka to oczywiście bardzo dobra wiadomość.

 

Sprawdźcie więc „Iskrę” Mroka i klip, który do utworu powstał z pomocą koszalińską firmą kreatywnie.org

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gxsoMrM9KmY[/youtube]

 

Przypomnę, że Mroku już od dłuższego czasu szykuje się do wydania nowego albumu. W zasadzie już krótko po wydaniu „W drodze do domu” w grudniu 2014 roku mówił, że ma pomysł na następną płytę pod roboczym tytułem „Zmieniamy klimat”. W 2015 roku skupił się jednak na nowym projekcie „Dawne Dni”, który powołał do życie wspólnie z kolegami ze składu Bla-Bla (Wonz i Em) oraz z DJ-em WeeDJetem. Mieli wydać EP-kę „BLAmasz”, ale do tego nie dojdzie. Bardziej prawdopodobne jest, że od razu przygotują pełną płytę. Zanim to nastąpi, pojawi się solowy album Mroka „Błękit i Biel”.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.