platforma blogowa portalu głos koszaliński

Chillu z zespołu Raggafaya w utworze ze Smif N Wessun!

Chillu, wokalista koszalińskiego zespołu Raggafaya nagrał utwór wspólnie ze Smif N Wessun, amerykańskim duetem hip-hopowym. To efekt kolejnej akcji z cyklu dSessions.

Smif N Wesson i Chillu / fot. Prosto

Smif N Wesson i Chillu / fot. Prosto

Na początek kilka słów wyjaśnienia czym jest dSessions. To cykl klipów publikowanych na kanale YouTube, w którym znani raperzy wykonują swój wybrany kawałek w formie nagrania na żywo. Realizowany jest przez mieszkańców Szczecina: Karola Zająca, Kamila „Fikisa” Kuklewskiego oraz Piotra „Pelo” Gołdycha. Za aranżacje odpowiadają muzycy z zespołu Hood Shit Band wspierani przez perkusistę zespołu Chorzy na Odrę Tomasza „Nawrota” Nawrockiego, basistę Michała Krzaka, gitarzystę Wojciecha Grzyla oraz DJ-a Twistera. Do tej pory powstało 16 takich odcinków i pojawili się w nich m.in. Eldo, Pih, Sarius, Quebonafide, czy skład JWP/BC, a także znani raperzy z zagranicy, jak choćby Masta Ace, a ostatnio właśnie Smif N Wessun z USA.

 

Do tego nowojorskiego duetu dołączył Chillu z koszalińskiego zespołu Raggafaya, który zaśpiewał refren w utworze „Gotta Say It”. Teledysk został nagrany w Szczecinie przy okazji pobytu składu w Polsce.

 

– W dSessions wzięło udział już wielu kozaków z kraju i zagranicy – Masta Ace, Reks, Destiny czy właśnie Smif N Wessun – przyznaje Chillu. – To właśnie to, co docierało do nas kiedy byliśmy młodsi, gdzieś w 1996-2000. Mogłem więc poznać ludzi, których numery słuchałem nieraz jeszcze z kaset magnetofonowych! W końcu mogłem posłuchać ich na żywo, pogadać, itd. Miło, że spodobało im się to, co tam od siebie dołożyłem. Okazało się że to naprawdę skromne i normalne chłopaki. Wieczorem zagrali zajebisty koncert (jeden z najlepszych koncertów hip-hop’owych jakie widziałem) i naprawdę widać że są w dobrej formie – kończy Chillu.

 

Zobaczcie więc efekt tej koszalińsko-nowojorskiej kooperacji.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SZhjLlVyQ9M[/youtube]

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.