platforma blogowa portalu głos koszaliński

Zabrocki i jego 1+1=0 na żywo w Koszalinie

Już w sobotę (12 grudnia 2015) w klubie Jazzburgercafe w Koszalinie wystąpi Marcin Zabrocki – pochodzący z Polanowa muzyk, który wydał właśnie swoją debiutancką płytę “1+1=0”.

Fot. Kobas Laksa / grandessa.pl

Fot. Kobas Laksa / grandessa.pl

Marcin Zabrocki w Koszalinie nie jest postacią anonimową, choć wielu zna go z pseudonimu Dzidzia. Tutaj uczył się w szkole muzycznej, tutaj udzielał się w kilku muzycznych projektach. Jeszcze jako nastolatek grał w Mr. Zoob i to on na saksofonie grał słynną melodię z utworu “Mój jest ten kawałek podłogi”. Można go było też usłyszeć w New Da Wont, czyli zespole, który grał hip-hop na żywych instrumentach.
Dużo później na jego umiejętnościach muzycznych poznał się m.in. Jacek Szymkiewicz z Pogodno, czy też Kasia Nosowska z Hey. Z tym pierwszym zespołem nagrał album “Wasza Wspaniałość”, z tym drugim – krążek “Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan”. Można go było też usłyszeć w projekcie Doroty Masłowskiej – Mister D., współtworzył z poznańskim zespołem Muchy album “chcecicospowiedziec”. I to ciągle nie koniec jego muzycznego dorobku.

 

W 2015 roku światło dzienne ujrzał pierwszy solowy album Zabrockiego zatytułowany “1+1=0”. Co oznacza ten tytuł? – Jest to w pewnym sensie suma niespełnionych obietnic. Nie zawsze, jak spotyka się ze sobą dwoje ludzi, to coś dobrego z tego wychodzi. Przy takim spotkaniu na początku dwoje ludzi obiecuje sobie, jak to im razem będzie pięknie, snuje wizję wspólnego podbijania świata. A kończy się różnie – tłumaczy Marcin. I niemal cała płyta dotyczy relacji damsko-męskich. – Na ten temat pisze mi się niezwykle trudno, ale to jest bardzo ważny temat. Temat, który dotyka każdego człowieka. Nie chodzi już tylko o miłość romantyczną między kochankami i, niezależnie od tego, czy to mężczyzna i kobieta, dwie kobiety, czy dwóch facetów. To też miłość między rodzicami, a dziećmi, między rodzeństwem. Według mnie to miłość czyni nas ludźmi – dodaje.

Wywiad z Marcinem Zabrockim przeczytasz TUTAJ >>> Zabrocki: To miłość czyni nas ludźmi [wywiad]

Marcin Zabrocki wraz z zespołem wystąpi w Koszalinie już w sobotę 12 grudnia 2015 roku. Bilety na ten koncert można kupić w klubie Jazzburgercafe od godz. 12. W przedsprzedaży kosztują 25 złotych, w dniu koncertu zapłacić trzeba będzie 30 złotych. Koncert rozpocznie się o godzinie 21.

 

Posłuchaj płyty Zabrockiego.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-E2pFrEIR1E&list=PLu2PFIr6288D43FZnfPbFmp5GVyj5jGza[/youtube]

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.