platforma blogowa portalu głos koszaliński

Powstaje Gazeta Magnetofonowa o polskiej muzyce. Wesprzyj projekt!

Jarek Szubrycht, jeden z najlepszych dziennikarzy muzycznych w Polsce postanowił stworzyć magazyn, w którym skupi się na polskiej muzyce. Na wydanie pierwszego numeru „Gazety Magnetofonowej” zbiera pieniądze za pośrednictwem portalu Polak Potrafi.

 

gazeta-magnetofonowa

 Zachęcam, wesprzyj i Ty! >>> Gazeta Magnetofonowa na PolakPotrafi.pl

Gazeta Magnetofonowa będzie kwartalnikiem w całości poświęconym polskiej muzyce  bez podziałów gatunkowych i pokoleniowych. – Chcemy opisywać zjawiska przez innych rzadko dostrzegane, a zasługujące na uwagę. Zamierzamy odpowiednie dać rzeczy słowo – uchwycić polską scenę muzyczną w całej jej różnorodności i złożoności, z dbałością o szeroki kontekst – można przeczytać w opisie projektu.

 

Pierwszy numer magazynu jest już gotowy. Wystarczy go… wydrukować. Pieniądze na ten cel zbierane są na portalu crowdfundingowym Polak Potrafi. W dniu publikacji tego tekstu mijał 15. dzień zbiórki, pozostało drugie tyle do jej zakończenia i zebrane zostało ponad 24 tysiące złotych. To jednak ciągle za mało, bo potrzeba jest co najmniej 30 tysięcy złotych, by Gazeta Magnetofonowa pojawiła się w wersji papierowej.

 

A na pewno warto wesprzeć ten projekt, co autor bloga GraMuzyka już zrobił i zachęca innych, by zrobili to samo. Oczywiście pod warunkiem, że jesteście zainteresowani polską muzyką i chcecie o niej czytać interesujące artykuły.

 

Co prawda nikt jeszcze tych artykułów nie widział, ale jeśli za magazynem stoi Jarek Szubrycht, czyli jeden z najlepszych dziennikarzy muzycznych w naszym kraju (obecnie „Polityka”, Red Bull Muzyka, Off Radio Kraków, wcześniej „Przekrój”, portal T-Mobile Music, publikował m.in. w „Machinie” i „Filmie”, pracował w Interii, Onecie i MySpace, autor książek biograficznych – od Slayera i Vadera po Marylę Rodowicz i Czesława Mozila, wokalista zespołu Lux Occulta), to można mieć niemal pewność, że Gazeta Magnetofonowa będzie magazynem wartym uwagi.

 

Niedawno na ich profilu FB pojawił się wpis tłumacząc na czym polegać będzie różnica między muzycznym portalem internetowym, gdzie trwa wyścig o to, kto zamieści szybciej niusa (podając za przykład pojawienie się w sieci recenzji nowej płyty Rihanny, która jeszcze nie powstała), a papierem. – Gazeta Magnetofonowa to zupełnie inny świat. Nie będziemy się spieszyć za wszelką cenę, bo muzyka to nie ser, nie ma daty przydatności do spożycia. Chcemy za to jak najwięcej zrozumieć, dowiedzieć się tego, czego botowi nikt nie powie i przekazać wam w atrakcyjnej formie.

 

Mnie ten tekst przekonał, tak jak informacja o tym, że poza Szubrychtem w redakcji GM zasiadają także m.in. Marcin Flint, czy Leszek Gnoiński, a za felietony odpowiadać będzie Kasia Nosowska, Ten Typ Mes, czy Arkadiusz Hronowski. I fakt, że oprócz wywiadów i recenzji (którymi niestety często magazyny muzyczne są przeładowane) mają pojawiać się również analizy oraz tzw. tematy numeru. W pierwszym będzie to blok tekstów mający odpowiedzieć na pytanie: Czy istnieje polskie brzmienie?

 

Akcję – jak łatwo się domyślić – wspierają również polscy muzycy. Wśród wpierających znaleźli się m.in. Piotr „Peter” Wiwczarek z Vadera, Wacław „Vogg” Kiełtyka z Decapitated, Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Maryla Rodowicz, Reni Jusis i Tomek Makowiecki.

 

Zachęcam, wesprzyj i Ty! >>> Gazeta Magnetofonowa na PolakPotrafi.pl

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.