platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncertowy grudzień 2015 w Koszalinie. Sprawdź terminy imprez!

Grudzień 2015 to kolejny miesiąc, który w Koszalinie zapowiada się bardzo atrakcyjnie pod względem koncertowym. W mieście wystąpią m.in. Chłopcy kontra Basia, Zabrocki, Skubas, Cisza Jak Ta.

koncerty-koszalin-grudzien2015

 

 

*** 4 grudnia – Chłopcy kontra Basia – Jazzburgercafe, godz. 21. To muzyczne trio zdobyło popularność za sprawą występu w Must Be The Music, choć już wcześniej mieli na swoim koncie wiele sukcesów i nagród zdobytych na folkowych przeglądach. Warto jednak dodać, że w ich utworach ludyczna nuta przeplata się z nowoczesnością: z jazzem, trip-hopem, drum n’bassem. Tak było już na ich debiutanckim krążku “Oj tak”, podobnie jest na wydanej właśnie drugiej płycie “O”. Na tym albumie do zespołu (śpiew, kontrabas, perkusja) dołączył kolejny muzyk. Utwory zostały wzbogacone 0 brzmienie trąbek, ukulele, fortepianu.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 20 złotych, a w dniu koncertu – 25 złotych.

 

*** 4 grudnia – Henry David’s Gun – Radio Koszalin, godz. 23:59. W nocy z piątku na sobotę w studiu koncertowo-nagraniowym im. Czesława Niemena wystąpi Henry David’s Gun. Za tym pseudonimem kryje się Wawrzyniec Dąbrowski, który wraz z towarzyszącymi mu muzykami Maciejem Rozwadowskim i Michałem Sepioło powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Pozostaje w nim wierny czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki. Jego dźwięki na pewno przypadną do gustu miłośnikom akustycznej muzyki filmowej w klimacie Nicka Cave’a czy Bon Iver.

Jak zwykle wstęp na koncert w Radiu Koszalin jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na widowni konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwsza pula miejsc dostępna pod adresem mailowym: unplugged@radio.koszalin.pl. Druga pula dostępna od 30 listopada do 4 grudnia (od poniedziałku do piątku), od godziny 10 do 14 w programie “Radio Koszalin na dobry dzień”. Szczegóły dotyczące tego, jak zdobyć wejściówkę będą podawane w trakcie audycji.

 

*** 4 grudnia – Underfate, aERO – Kawałek Podłogi – godz. 20. Underfate to młody zespół post-progresywno rockowy. O swojej twórczości członkowie zespołu wypowiadają się w następujący sposób: Muzyka jaką gramy jest bezpośrednio powiązana z nazwą zespołu. Odnosi się do pewnej drobnej i delikatnej składowej przeznaczenia, określonej przez nas jako „podprzeznaczenie”, na którą mamy wpływ i przez którą możemy wpływać na to, co teoretycznie jest już zapisane â przeznaczone. W ten sposób muzyka nam przeznaczona, powstająca w wyniku subtelnego przeplatania konkretnych brzmień, jest dokładnie tym, co pragniemy grać.

aERO to prabucko-kwidzyński kwartet powracający po kilku latach na scenę, który swoją muzykę określa przewrotnym terminem „progressive pop” i w twórczości łączy muzyczne eksperymenty, rockowe zacięcie z chwytliwymi melodiami.

Bilety kosztują 10 złotych.

 

*** 5 grudnia – Fiebiger/Klepczyński/Ruzik – Kawałek Podłogi – godz. 20. Fiebiger/Klepczyński/Ruzik to trio muzyków w 2/3 pochodzących z Koszalina, na co dzień związanych z Gdańskiem. W pierwszej części koncertu będzie można posłuchać gitary jazzowej solo – Filip Fiebiger zagra materiał ze swojej debiutanckiej płyty „As I hear it”. Druga część wzbogacona o klarnet (również basowy) i wokal to wspólne muzykowanie osadzone w stylistyce jazzowej, ze sporą domieszką groove’u, improwizacji i dobrej zabawy.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 15 złotych, w dniu koncertu – 20 złotych.

 

 

*** 6 grudnia – Cisza Jak Ta – Kawałek Podłogi – godz. 18. Specjalny Mikołajkowy koncert zespołu Cisza Jak Ta, będący jednocześnie koszalińską premierą naszej najnowszej płyty. To propozycja dla wszystkich miłośników poezji śpiewanej. 

Bilety kosztują 25 złotych do nabycia bezpośrednio przed koncertem, po koniecznej wcześniejszej rezerwacji przez wysłanie SMS z nazwiskiem, miastem i ilością rezerwowanych biletów na nr 791-347-924

 

*** 10 grudnia – Marcin Bożek – Kawałek Podłogi – godz. 20. Marcin Bożek to muzyk, improwizator, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej (2003 r.). Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Etatowy basista Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 do 2015 roku. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami, tancerzami oraz solo.

Bilety kosztują 10 złotych.

 

*** 11 grudnia – 30 Kilo Słońca – Jazzburgercafe, godz. 21:30. To impreza w ramach I Koszalińskich Targów Sztuki i Dizajnu. Podczas afterparty w zagra kołobrzeski zespół 30 Kilo Słońca. Ich muzyka to spotkanie pierwotnej materii i zgiełku współczesnej cywilizacji. Grind free jazzowe trzęsienie ziemi, postrockowa melancholia i ambientowe przestrzenie.

Wstęp wolny.

*** 12 grudnia – Zabrocki – Jazzburgercafe, godz. 21. Marcin Zabrocki w Koszalinie nie jest postacią anonimową, choć wielu zna go z speudonimu Dzidzia. Tutaj uczył się w szkole muzycznej, tutaj udzielał się tu w kilku muzycznych projektach. Jeszcze jako nastolatek grał w Mr. Zoob i to on na saksofonie grał słynną melodię z utworu “Mój jest ten kawałek podłogi”. Można go było też usłyszeć w New Da Wont, czyli zespole, który grał hip-hop na żywych instrumentach. Dużo później na jego umiejętnościach muzycznych poznał się m.in. Jacek Szymkiewicz z Pogodno, czy też Kasia Nosowska z Hey. Z tym pierwszym zespołem nagrał album “Wasza Wspaniałość”, z tym drugim – krążek “Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan”. Można go było też usłyszeć w projekcie Doroty Masłowskiej – Mister D., współtworzył z poznańskim zespołem Muchy album “chcecicospowiedziec”. I to ciągle nie koniec jego muzycznego dorobku. W 2015 roku światło dzienne ujrzał pierwszy solowy album Zabrockiego zatytułowany “1+1=0”. I to właśnie utwory z tej płyty zaprezentuje w Jazzburgercafe.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 złotych, w dniu koncertu – 30 złotych.

*** 13 grudnia – Lady Electric & Sandbrew – Kawałek Podłogi – godz. 19. Lady Electric to gdyńskie, instrumentalne trio zwiedzające rubieże stonera i psychodelii. Sandbrew to piątka chłopaków których połączyła pasja do muzyki i niechęć do świata. Mimo, że każdy z nich pochodzi z innej planety, ich drogi zeszły się w Gdańsku. Od tej pory prowadzą nierówną walkę z szarą codziennością wykorzystując do tego rockowe riffy, niesztampowe teksty i dziką nieograniczoną wolność twórczą!

Bilety kosztują 10 złotych.

 

*** 18 grudnia – One Future + Sto Milionów – pub Graal – godz. 19. One Future to zespół z Miastka, który istnieje od 2013 roku. Głębokie brzmienie dźwięków gitary,pomysłowość sekcji rytmicznej oraz bardzo ciekawe partie wokalne tworzą dość oryginalną konstrukcje muzyczną oraz niepowtarzalny klimat. Trzech chłopaków z pasją i doświadczeniem nabierają wiatru w żagle i próbują zaznaczyć swoją obecność na scenie rockowej.

100 Milionów to zespół z Koszalina grający szeroko rozumianą muzykę rockową.

Bilety kosztują 10 złotych.

*** 19 grudnia – Skubas – Radio Koszalin – godz. 19.  To będzie koncert w ramach cyklu Unplugged Radia Koszalin. Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. W swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. W produkcji płyty Skubas postawił przede wszystkim na atmosferę i przestrzeń.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale konieczna będzie rezerwacja miejsc o czym w swoim czasie poinformuje Radio Koszalin.

 

I jeszcze krótko o koncertach w Kołobrzegu:

*** 11 grudnia – Kortez – Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu – godz. 19. Kortez, 26-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Jego debiutancka płyta “Bumerang”, to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej przyjętych płyt w ostatnich latach.

Bilety w cenie 30 złotych do 8.12 i 35 złotych od 9.12.
*** 13 grudnia – Zbigniew Namysłowski Quintet – Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu – godz. 18. Zbigniew Namysłowski Quintet istnieje od 1963 roku. Pierwszy występ miał miejsce w Warszawie na festiwalu Jazz Jamboree w październiku 1963r. Od tego czasu rozpoczął się okres licznych tras koncertowych i festiwali w całej Europie. Pierwsza płyta Kwintetu to właśnie nagranie z tego pamiętnego koncertu J.J.’63. Potem w 1964 ukazały się dwie płyty studyjne. Jedna wydana w Polsce „Kwintet Zbigniewa Namysłowskiego”, a druga wydana w Anglii dla wytwórni DECCA pod tytułem „Lola”. Lola była pierwszą płytą polskiego zespołu wydaną na Zachodzie. Ostatnie trasy zespołu w 2002 roku to: Izrael, Brazylia, Szwecja, Kuwejt, Austria, Niemcy.
W obecnym składzie, grają niezwykle utalentowani młodzi muzycy, stanowiący absolutną czołówkę w Polsce. Zbigniew Namysłowski – saksofony, Jacek Namysłowski – puzon, Sławomir Jaskułke – fortepian, Andrzej Święs – bas, Grzegorz Grzyb – bębny.

Bilety w cenie 25 złotych do 11.12 i 35 złotych od 12.12.

zebrał: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.