platforma blogowa portalu głos koszaliński

Rockowe Andrzejki w Koszalinie: Pampeluna, Kaboom!, Carnage. Wygraj bilet na koncert!

Rockowe Andrzejki: Trzy mocno rockowe kapele Pampeluna, Kaboom! i Carnage zagrają 28 listopada 2015 roku w koszalińskim Centrum Kultury 105. Blog GraMuzyka ma do rozdania trzy jednoosobowe zaproszenia na tę imprezę.

rockowe-andrzejki

Pierwszy z zespołów, czyli koszalińska Pampeluna to latino metalowcy. Tacy przynajmniej byli na debiutanckim albumie „La Curva”, bo już na drugim wydanym przez Metal Mind Productions „777” pojawiły się także utwory w języku polskim. Kapela przygotowała też już kompletnie nowe numery z myślą o trzecim albumie i jest obecnie w koncertowym „ciągu”, więc na pewno na scenie Clubu 105 wypadnie świetnie.

 

– „Bunt” to bardzo energiczna trasa. Publiczność bardzo żywiołowo odbiera nasz nowy materiał. W wielu miastach mieliśmy prawdziwe tsunami, a nie pogo – mówi Arek Pater, gitarzysta i wokalista Pampeluny.  – W Koszalinie zagramy numery, które na koncertach gramy już od dwóch miesięcy. Są specjalnie dobrane i wybraliśmy te z dużym przytupem. Ma być energicznie, bo to koncert rockowy, a nie dramat teatralny.

 

Zespół zapowiada też, że specjalnie na koncert w swoim rodzinnym mieście – zresztą jak zawsze – szykują coś specjalnego. Można się więc spodziewać „smaczków”.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=EdnGTGZGCZc[/youtube]

 

Drugi zespół, który wystąpi na Rockowych Andrzejkach też jest znany koszalińskim fanom rocka, ale dawno na żywo nie był widziany. To Kaboom!, który jest po zmianach personalnych i zagra już nie jako kwartet, a jako trio. Miejsce perkusisty Wojtka Narejko zajął Krzysztof „KaKa” Krentosz. W zespole nie udziela się już też basista Henryk Rogoziński, którego zastąpił… Radek Czerwiński, wokalista.

 

– Zagramy materiał przekrojowy: od najwcześniejszych utworów po „świeżynki” ułożone już jako trio – zdradza Radek Czerwiński. – Oczywiście ze starszych rzeczy wybraliśmy to co można na trio przełożyć. Do tej pory frazowanie wokalem nie było uzależnione od linii basu. Od początku tego roku jest inaczej.

 

Dodaje, że w związku z tym, że grupa obchodzi 10-lecie istnienia to zaprezentuje 10 utworów. Warto tu też dodać, że Kaboom! kończy prace nad płytą, którą chcą wydać własnym sumptem. Muzycy mają nadzieję, że fizyczne nośniki będą gotowe już na ten koncert, albo… niedługo po nim.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6IH7fDpO6Es[/youtube]

 

W sobotni wieczór w Clubie 105 zagra też Carnage z Gdyni, który towarzyszy Pampelunie w trasie „Bunt”. Zespół powstał w 2008 roku. Zagrali około 50 koncertów z mniejszymi i większymi zespołami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gzmJZwTGxbg[/youtube]

Impreza rozpocznie się o godz. 19. Bilety w przedsprzedaży kosztują 10 złotych, a w dniu koncertu – 15 złotych.

 

UWAGA! Blog GraMuzyka ma do rozdania trzy jednoosobowe wejściówki ufundowane przez CK105. Aby zdobyć jedną z nich wystarczy napisać zdanie, fraszkę, tren, limeryk (cokolwiek) z użyciem nazw trzech zespołów, które zagrają na Rockowych Andrzejkach (Carnage można zastąpić polskim odpowiednikiem „Rzeź”). Odpowiedzi należy wysyłać na adres mariusz.rodziewicz@polskapress.pl w tytule wpisując ROCKOWE ANDRZEJKI, a w treści oprócz odpowiedzi również swoje imię i nazwisko. Zabawa trwa do 23 listopada do godz. 20. Zwycięzcy otrzymają maile zwrotne z informacją, jak odebrać swoją wejściówkę.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.