platforma blogowa portalu głos koszaliński

Jacek Barzycki i Kwiaciarnia zagrali na festiwalu Integracja Ty i Ja [wideo, zdjęcia]

Jacek Barzycki wraz z zespołem Kwiaciarnia zagrał w czwartek koncert przed koszalińską biblioteką. 

Jacek Barzycki i Kwiaciarnia / fot. Mariusz Rodziewicz

Jacek Barzycki i Kwiaciarnia / fot. Mariusz Rodziewicz

Krótki, bo trzydziestominutowy koncert był jednym z punktów programu trwającego w Koszalinie festiwalu filmowego Integracja Ty i Ja przedstawiającego twórczość osób niepełnosprawnych lub poruszającą ich problemy. Zaproszenie Jacka Barzyckiego do udziału w tej imprezie nie było przypadkowe, bo ten koszaliński muzyk od lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym. Jak jednak wielokrotnie powtarzał, choroba nie przeszkodziła mu w zajmowaniu się tym, co robi niemal od zawsze – muzyką.

Niegdyś jako lider, gitarzysta i wokalista zespołu Gdzie Cikwiaty, a po rozpadzie kapeli w solowym projekcie Barzycki.pl pisał i pisze nadal utwory, o czym można się było przekonać podczas czwartkowego koncertu. Zabrzmiał tu kompletnie premierowy numer, ale oczywiście nie zabrakło i świetnie znanych „Ciał astralnych”, czy zagranego na bis hitu „Blisko nam do siebie”. Wszystko zagrane z klasą, ale nie ma co się dziwić, skoro do swojej Kwiaciarni Jacek Barzycki zaprosił świetnych muzyków: młodą basistkę Ulę Karandyszewską, perkusistę Tomasza Marko, grającego na gitarze Dominika Chłopeckiego (wszyscy wymienieni już przy okazji innych koncertów towarzyszyli wokaliście) oraz „gdzieciowy” debiutant, świetny nauczyciel gry i gitarzysta Grzegorz Wypych.

Zdjęcia >>> Jacek Barzycki i Kwiaciarnia [zdjęcia]

Tłumnie  przybyła specjalnie na ten występ publiczność żałowała, że występ nie może trwać dłużej. Żałował i sam Jacek Barzycki, który stwierdził na koniec, że ma nadzieję, iż w niedługim czasie uda się dokończyć koncert.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@polskapress.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.