platforma blogowa portalu głos koszaliński

Materiafest #4, czyli miażdżąca dawka ekstremalnego metalu w Szczecinku

Betraying The Martyrs z Francji, Monuments z Wielkiej Brytanii oraz polskie zespoły Decapitated, Disperse, Butelka i Materia zagrają 29 sierpnia 2015 r. w Szczecinku na czwartej odsłonie imprezy Materiafest. Wstęp na imprezę – wolny.

Materia / fot. Foto Eska / Sławomir Kłuciejasz

Materia / fot. Foto Eska / Sławomir Kłuciejasz

Ta impreza bez wątpienia przyciągnie nie tylko fanów ciężkich brzmień ze Szczecinka, ale i z całego Pomorza. Będą bowiem mieli niesamowitą okazję zobaczyć na żywo czołowe zespoły grające nowoczesny metal nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

Gospodarzem imprezy jest szczecinecki zespół Materia, który w ostatnich latach, m.in. dzięki świetnemu krążkowi „Case Of Noise”, bardzo żywiołowym koncertom oraz występowi w Must Be The Music zyskał rzesze fanów w całej Polsce.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2m59HEfkme0[/youtube]
Jak podaje zespół, idea powstania festiwalu narodziła się w 2012 roku. Materia postanowiła odwdzięczyć się swoim najwierniejszym fanom organizując wraz z SAPiK-iem imprezę metalową w Szczecinku. Już przy pierwszej edycji frekwencja zaskoczyła wszystkich, więc nie pozostało nic innego, jak kontynuować to przedsięwzięcie.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=swweYENI5z8[/youtube]
W tym roku, oprócz Materii, która na dzień festiwalu zaplanowała premierę swojej kolejnej płyty, na scenie przy wieży Bismarcka wystąpią także polskie zespoły Decapitated i Disperse oraz Butelka.
Dwa pierwsze zespoły z powodzeniem koncertują nie tylko w kraju, a Decapitated stawia się obok Vadera i Behemotha jako najbardziej znany polski band poza granicami Polski.
Do Szczecinka przyjadą także Betraying The Martyrs z Francji oraz Monuments z Wielkiej Brytanii. Obie należą do czołówki djentu, nowoczensego metalu w Europie.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uVXSXr8to9k[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HtkGluLhnGU[/youtube]
Początek imprezy planowany jest na godzinę 16. Wstęp jest bezpłatny.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.