platforma blogowa portalu głos koszaliński

GVF 2015: Interpretacja Własna i The Pineal za nami. Sobota z Chaotic Pieces [wideo]

W koszalińskim klubie Jazzburgercafe trwa Good Vibe Festival. W piątek (19.06.2015) na scenie zadebiutował Interpretacja Własna Live Band. Po nim zagrał The Pineal.

the-pineal

Interpretacja Własna Live Band – w dużym skrócie – prezentuje hip-hop wykonany z żywym zespołem, a nie – jak to zwykle bywa – z bit-maszyną, czy podkładem zagranym z płyty. W tej formie grupa gra od około pół roku i był to dla nich debiut sceniczny. Grupa, w skład której wchodzi dwóch raperów, dwóch gitarzystów i sekcja rytmiczna bas/perkusja wykonała kilka własnych utworów. Gościnnie wystąpił z nimi raper Peti oraz młoda wokalistka o bardzo ciekawej barwie głosu. Zespół nie miał łatwego zadania, bo otwierał festiwal, ale udało im się wciągnąć przynajmniej część publiczności do zabawy. Na bis IWLB zaimprowizował numer do dźwięków znanych z „Paradise City” Guns N’ Roses.

 

 

Kilkanaście minut później na scenie pojawił się zespół The Pineal z Poznania, którego wokalistką jest pochodząca z Koszalina Iza Polit. Choć w zasadzie ich koncert poprzedził krótki żartobliwy występ duetu instrumentalnego bas/perkusja, w skład którego wchodził gitarzysta The Pineal (tu na basie) i towarzyszący zespołowi raper 2Bloki. Trzeba tu od razu dodać, że ten ostatni w połowie koncertu zorganizował szybki konkurs wiedzy z nagrodami w postaci przypinek z napisem „2Bloki”. Ale do rzeczy.

 

The Pineal zaprezentował się na jazzburgerowej scenie rewelacyjnie. Świetni instrumentaliści (gitara, saksofon) i instrumentalistki (bas, perkusja) stworzyli bardzo ciekawe połączenie jazzu, soulu, popu, a przy pomocy rapera 2Bloki także hip-hopu, do którego idealnie pasuje głos Izy. Posłuchajcie.

 

 

Nie tylko słuchanie tego zespołu, ale i obserwowanie muzyków to czysta przyjemność. Szczególnie wiecznie uśmiechnięta z rozkiwaną głową perkusistka, bujająca się a rytm bębnów basistka to uczta dla oka.

 

Sobota (20.06.2015) na Good Vibe Festival to koncert poznańskiego zespołu Chaotic Pieces. Początek o godz. 21, wstęp kosztuje 15 złotych.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.