platforma blogowa portalu głos koszaliński

Mahomut, Pampeluna, Materia. Metalowcy zagrali na rozpoczęcie wakacji [wideo]

Trzy mocno metalowe ekipy Mahomut, Pampeluna i Materia zagrały w piątek (12 czerwca 2015) w koszalińskim Clubie 105.mahomut

 

Jako pierwszy dla ponad stuosobowej publiczności zagrał koszaliński Mahomut. Podczas około 40-minutowego setu muzycy zaprezentowali przede wszystkim własne kompozycje, w których zawarli nowoczesną metalową moc i agresję. Mahomut zagrał m.in. świetnie już znany „Manipulated”, który oczywiście porwał publiczność w mzn, czy miażdżący „I Did It”, który zagrany został na zakończenie koncertu. Zabrzmiały też dwie kompletnie nowe kompozycje oraz cover… koszalińskiego, nie istniejącego już zespołu Touchdown, w którym Macias, wokalista Mahomuta oraz perkusista Owca także się udzielali. Co ciekawe, numer napisany dobrze ponad 10 lat temu wydaje się kompletny i ciągle brzmi świeżo.

 

 

Po przerwie na scenie pojawił się zespół Pampeluna. Tym razem muzycy bardziej przypominali wesołą bandę Kubusia Puchatka, która przyszła na festyn dla dzieci, niż metalowy zespół. A to dlatego, że chłopaki po prostu wystąpili w karnawałowych strojach z pluszu. – Dziś wyglądamy jak idioci – powiedział z rozbrajającą szczerością Arek Pater, wokalista i gitarzysta Pampeluny. Podczas swojego koncertu zespół jak zwykle zagrał kilka swoich najbardziej znanych numerów z dotychczas wydanych  dwóch albumów „La Curva” i „777” oraz – co już można uznać za niezwykłe – wykonał kilka utworów z krążka, który ma zostać wkrótce wydany. Z zespołem gościnnie wystąpili: Jan Matwijczak z połczyńskiej kapeli Quy, Radek Czerwiński z koszalińskiego Kaboom!, raper 4P oraz były wokalista i basista Pampeluny – Pustak.

 

Jako ostatnia tego wieczoru zagrała szczecinecka Materia, która również szykuje się do wydania kolejnej płyty. Zgodnie z zapowiedzią oprócz znanych już numerów zaprezentowali również część premierowego materiału. Jak twierdzą uczestnicy koncertu, występ Materii był rewelacyjny!

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

2 komentarze do “Mahomut, Pampeluna, Materia. Metalowcy zagrali na rozpoczęcie wakacji [wideo]”

  1. picek napisał(a):

    Panie redaktorze jaki to jest metal,to jakieś po pierdółki dla pryszczatych licealistów,ktoś chyba metalu nie słyszał,proszę nie nadużywać tak poważnego słowa.

  2. gramuzyka napisał(a):

    Panie Picek, są gusta i guściki, na temat których podobno się nie dyskutuje. Szanuję Pana zdanie, ale pozwolę sobie się z nim nie zgodzić. Pozdrawiam, Mariusz Rodziewicz, GraMuzyka