platforma blogowa portalu głos koszaliński

Trzecia odsłona Good Vibe Festival. 19-20 czerwiec 2015

Wielkimi krokami zbliża się trzecia edycja Good Vibe Festival. Zostanie zorganizowana w koszalińskim Jazzbugercafe 19 i 20 czerwca 2015 roku.

Good_Vibe_2015

Good Vibe Festival to impreza, na której już od dwóch lat mieszkańcy Koszalina i okolic mogą posłuchać bardzo ciekawej muzyki, w której obok jazzu można usłyszeć elektronikę, gdzie funkowa energia jest równie ważna, jak hip-hopowy bit. Podczas dotychczasowych dwóch edycji miłośnicy niebanalnych dźwięków mogli usłyszeć zarówno młode, świetne zespoły jak choćby Eugeniusz Kowalski, czy Dżindżer Project, jak i już dobrze znanych wykonawców: Rasmentalism, czy Modulators z DJ-em Epromem na czele. Pamiętacie niesamowity występ Roux Spana Beat Trio z pierwszej edycji? Albo energetyczny koncert funkującego Flue z 2014 roku? Musicie więc wziąć udział w kolejnym Good Vibe Festival

 

Przypomnę tylko, że dwie pierwsze były organizowane przez CK105. Teraz impreza powstaje niezależnie, ale muzycznym selekcjonerem jest niezmiennie Mateusz Prus, w którego głowie kilka lat temu urodził się pomysł na taki festiwal. – W tym roku z wielu przyczyn edycja nieco skromniejsza. Chcąc jednak zachować ciągłość zdecydowaliśmy się zorganizować tę edycję – mówi pomysłodawca GVF. – Nie znaczy to, że w tym roku będzie nudno. Zaprosiliśmy dwa zespoły: The Pineal, którego wokalistka Iza Polit pochodzi z Koszalina! oraz Chaotic Pieces. Są to grupy idealnie pasujące do GVF, gdyż łączą ze sobą różne style z pogranicza soulu, funku, rapu, jazzu, a nawet rocka.

 

A oto krótkie biogramy obu zespołów.

THE PINEAL

Czy wiesz, że… każdy człowiek ma troje oczu i produkuje narkotyk nielegalny na całym świecie? W ludzkim mózgu znajduje się trzecie oko, wydzielające psychodeliczną substancję psychoaktywną. Fachowo nazywa się je szyszynką czyli The Pineal. Niektórzy, żeby otworzyć dodatkowe oko, biorą LSD. My wierzymy, że wystarczy posłuchać naszej muzyki.

 
The Pineal powstało w 2013 roku w Poznaniu. Od tego czasu zespół stale poszerza swój repertuar i listę zagranych koncertów. Muzyka The Pineal inspirowana jest różnymi gatunkami, które razem tworzą ich własne, rozpoznawalne brzmienie. Zespół nagrał singiel i teledysk, a kolejne nagrania czekają na premierę.

POSŁUCHAJCIE TEŻ DWÓCH UTWORÓW THE PINEAL:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=a2vJV4oWp_o[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7AWPZaM5Zs4[/youtube]

 

* * *
CHAOTIC PIECES to energetyczny mix zazwyczaj niepasujących do siebie stylów muzycznych. Swoje brzmienie określamy jako energiczne połączenie syntezatorów, eksperymentów oraz nurtów zarówno elektronicznych jak i neosoulowych oraz rockowych! Przygotowując się do wydania kolejnej EPki zespół postanowił zmienić nazwę (dawniej Donut.) czując, że przestała ona odzwierciedlać muzyczny kierunek, w którym idą.

 
W tym roku zespół dostał 4 x tak od jury „Must Be The Music”. Nasz występ zachwycił nawet redaktora RMF FM mimo, iż nie gramy komercyjnej muzyki, a wokalistka została porównana do Bjork oraz Florence Welsch!Ten poznański projekt mimo, że gra od ponad dwóch lat występował już na scenie przed Smolikiem, a także został wyróżniony przez Narodowe Centrum Kultury. Chaotic Pieces pojawiło się nawet na targach „Co Jest Grane” w Warszawie.

 

Na początku czerwca zespół wydaje drugą już EP ” Drifting mind” w związku z czym wyrusza w trasę koncertową na przełomie czerwica/lipca.

I POSŁUCHAJCIE, CO GRA TEN ZESPÓŁ:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jMXEhmHlOOA[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_nKCEfEb_gs[/youtube]

Koncerty zaplanowano na godz. 21. Po występach odbędą się afterparty przy muzyce miksowanej przez rezydentów Jazzburgercafe. Bilety jednodniowe kosztować będą 15 zł, a karnet dwudniowy 20 złotych. Do karnetu będą dołączane torby firmy HO::LO, przypinki z logo festiwalu i wlepki. Liczba takich zestawów jest ograniczona, więc zastosowana zostanie zasada: kto pierwszy ten lepszy. Kiedy rozpocznie się przedsprzedaż? Kolejne szczegóły już wkrótce.

 

Patronat medialny sprawują: blog Gra Muzyka, audycja Rapnejszyn w Radiu Koszalin, Good Time Radio, Soulbowl.pl
Partnerami imprezy są: Druklin, HO::LO, Denimking.pl, Kreatywnie.org, agencja Forgood, Lech

autor: Mariusz Rodziewicz (+ materiały prasowe)
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.