platforma blogowa portalu głos koszaliński

Muzyczna giełda GraMuzyka już 30 maja 2015. Czekamy na zgłoszenia

Pop, rock, metal, hip-hop – płyty z taką muzyką będzie można kupić na giełdzie GraMuzyka już w sobotę 30 maja 2015. Mamy nadzieję, że pojawią się także inne gatunki. Można jeszcze zgłosić chęć wystawienia swojej kolekcji.

Fot. Radosław Brzostek

Fot. Radosław Brzostek

Będzie to już druga tego typu impreza organizowana przez blog muzyczny GraMuzyka, który jest częścią gk24.pl, portalu Głosu Koszalińskiego.

Pierwsza giełda, która odbyła się 28 marca, przyciągnęła rzesze kolekcjonerów, którzy z zainteresowaniem przeglądali muzyczne kolekcje blisko 10 wystawców. Jak szacuje Jarosław Wieniawski, właściciel sklepu Gram, w ciągu dwóch godzin giełdy przez jego punkt mogło przewinąć się nawet ponad 100 osób.
Od pierwszych minut trwania imprezy wszystkie stoiska były oblegane przez fanów muzyki. Można było przejrzeć ponad 500 przeróżnych płyt z nagraniami różnych stylów – przeważał ekstremalny metal i rock oraz hip-hop. Zarówno ten najnowszy, jak i stare dobre albumy z lat, 70. i 90. Nie brakowało też popu, jazzu oraz elektroniki. Przy tych stoiskach kręciło się sporo młodych ludzi, którzy nie tylko szukali płyt zespołów, które już znają, ale również czegoś zupełnie nowego do posłuchania. W tym, by dobrze wybrali, pomagali sami sprzedający, którzy wyjaśniali, w jakim klimacie grają konkretni wykonawcy. Zresztą, można było się o tym przekonać na własne uszy, bo do dyspozycji były odsłuchy płyt CD, winyli i kaset.

Kolejna już 30 maja 2015, w godzinach 12-14. W sklepie muzycznym Gram na stoiskach kolekcjonerów z Koszalina i okolic będzie można znaleźć wiele ciekawych płyt CD, winyli, a także kaset magnetofonowych.

– Wystawię hip-hop, elektronikę, pop, trochę muzyki gitarowej. Wszystko na CD, kilkadziesiąt sztuk – napisał jeden z uczestników giełdy w swoim zgłoszeniu, który prowadzi na FB profil Dobra Muzyczka.

– Kasety magnetofonowe, płyt CD, głównie składanki i single muzyki pop oraz dance z przełomu lat 80. i 90. oraz z początku 2000 i longplaye rapu – to już kolejne zgłoszenie.

Na innym stoisku będzie można znaleźć winyle z gatunku pop/rock. Na następnym: Farben Lehre, Sham 69, kolekcjonerka Kaczmarskiego, Nirvana, Kult, Hey, kilka klasycznych, Green Day, Avril Lavigne, RHCP, Onar, Eldo, Młody M, Parias, Sulin, SDM. Łącznie 26 płyt.

Na giełdzie pojawi się też stoisko niewielkiej niezależnej wytwórni hip-hopowej Vibe2Nes. Można liczyć na promocyjne ceny!

I ciągle jeszcze można zgłosić chęć wystawienia swoich kolekcji. Wystarczy napisać na adres mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl, w tytule wpisać „GIEŁDA GRAMUZYKA 2”, a w treści swoje imię i nazwisko, telefon kontaktowy, rodzaj muzycznego pakietu (np. płyty, kasety, winyle; gatunek muzyczny) oraz – orientacyjnie – potrzebną powierzchnię do wystawienia).
autor: Mariusz Rodziewicz
kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.