platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert w Koszalinie. Materia, Pampeluna, Mahomut – Club 105, czerwiec 2015

Szczecinecka Materia oraz Pampeluna i Mahomut z Koszalina zagrają specjalny koncert z okazji zakończenia roku szkolnego. Impreza odbędzie się 12 czerwca 2015 r. w Clubie 105.

Materia, Pampeluna, Mahomut

Materia, Pampeluna, Mahomut

Tech-metalowa, djentowa Materia jest dość częstym gościem w Koszalinie. Po raz ostatni występowali właśnie na scenie Clubu 105 w ramach trasy „Blood Mantra 2015”, w której to jako support wspierali gwiazdę światowego metalu – Decapitated. Już wtedy grali pierwsze utwory z przygotowywanej, kolejnej płyty zespołu, która ma nosić tytuł „We Are Materia”. Można więc się spodziewać, że i tym razem zagrają zupełnie nowe utwory.

 

Jak dotąd Materia wydała jeden pełnowymiarowy album „Case Of Noise”. Jego premiera przypadła na 2012 rok. Wcześniej fani zespołu mogli zapoznać się z ich twórczością z wydanych własnym sumptem EP-ek („Vandals”, „Holidays On The Angels Island”). Zespół ma na koncie dobrze ponad 150 koncertów, w tym występy na Przystanku Woodstock, Metal Feście, w Jarocinie, czy Spnisphere Festival.

 

Znakiem rozpoznawczym Materii jest potężne, niskie brzmienie i muzyczne zawijasy.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=J_Ntv8XWNgg[/youtube]

 

Koszalińska Pampeluna działa już od niemal 8 lat (data powstania zespołu 7 lipca 2007) i ma na swoim koncie wydany własnym sumptem album „La Curva” oraz współpracę z jedną z największych w Polsce wytwórni metalowych – Metal Mind Productions. To w ich barwach na rynku ukazał się krążek „777”. Obecnie kapela kończy prace nad swoich trzecim albumem (o postępach prac można regularnie przeczytać na ich profilu facebookowym), który najprawdopodobniej ukaże się już wkrótce.

 

Zespół całkiem niedawno, bo w marcu 2015 roku grał koncert w ramach cyklu „Fiesta”, na którym jak zwykle zaprezentował solidną dawkę pozytywnego metalu zaprawionego latynoskimi tekstami. Ci, którzy byli na tym koncercie mają jeszcze świetnie w pamięci te dźwięki. Ci, którzy nie byli powinni nadrobić zaległości i przyjść do Clubu 105.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HJEVEJbqVGI[/youtube]

 

Tym bardziej, że oprócz Materii i Pampeluny zagra również Mahomut, także widziany na Fieście 11. To najmłodszy stażem zespół z tego „wakacyjnego” zestawu, ale tworzą go muzycy, którzy już od lat mają wiele wspólnego z metalową materią. Współzałozyciele grupy, czyli gitarzysta Marek „Mahoń” Karoń i perkusista Piotr „Ovca” Owczarzak grali wcześniej z zespole Soulbox, Ovcę można też było wcześniej usłyszeć m.in. w Avarii, czy Toudchown. W tym ostatnim zespole wokalnie udzielał się również Maciej „Macias” Węgrzynek, znany także z Allmost. Z kolei drugi gitarzysta Robert Bogdan grał niegdyś w zespole Harvester, a basista Maciek Krzysiek współtworzył w latach 90-tych death metalowy Betrayer.

 

Czytelnicy GraMuzyka na pewno świetnie znają ten zespół z jubileuszowych koncertów bloga: „Tribute To Dime/Pantera” i „Metal 90 A.D.”, na których zmierzyli się z utworami Pantery i Sepultury. Ale główna działalność Mahomuta to nie granie coverów, a autorska muzyka, w której jest mnóstwo agresji i precyzyjnie zagranej metalowej mocy.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dlf25pLh60k[/youtube]

Szykujcie się więc na ten koncert! Bilety w przedsprzedaży kosztują 10 złotych (do kupienia w kasie CK105, w kinie Kryterium i na portalu www.ck105.koszalin.pl w zakładce „Bilety”). W dniu koncertu trzeba będzie zapłacić 15 złotych.

 

Patronem medialnym imprezy jest blog GraMuzyka.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@gk24.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.