platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Vader zagra w Koszalinie. Zanim nastała Era Chaosu

Vader, legenda death metalu zagra w Koszalinie koncert. 23 maja 2015 roku wystąpi w klubie Inferno.

Vader

Vader


Piotr „Peter” Wiwczarek i jego Vader zaglądał w ostatnich latach dwukrotnie. Niemal dokładnie 5 lat temu zagrał na 30. jubileuszowej Generacji w amfiteatrze, a w 2012 roku w klubie Inferno zawitał z ramach trasy „Back To The Black”.

Tu warto przypomnieć, że w 2010 roku Vader zagrał w całości materiał ze swojej drugiej, kultowej płyty „De Profundis” z 1995 roku, a dwa lata później w „piekle” grał przede wszystkim numery z EP-ki „Sothis” (1994), która dał przedsmak tego, co znalazło się na „De Profundis” oraz „Black To The Blind” z 1997 roku.

Co usłyszymy tym razem na koncercie w Koszalinie? Choć zespół wydał w zeszłym roku świetny album „Tibi Et Igni” to fanów death metalu czeka kolejny powrót do przeszłości, a nawet do prehistorii metalu w wykonaniu ekipy Petera. Na rynku pojawiły się bowiem reedycje trzech płyt demo Vadera nagranych jeszcze przed debiutanckim „The Ultimate Incantantion”, a są to: pierwsza demówka „Live In Decay” z 1986 roku, pierwsze oficjalne demo „Necrolust” z 1989 roku oraz ich najbardziej znane demo „Morbid Reich” 1990 roku. I na pewno numery z tych wydawnictw będzie można usłyszeć na koncercie w Koszalinie.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 35 zł. Są do kupienia w koszalińskich sklepach muzycznych Swing i Gram. W dniu koncertu zapłacić trzeba będzie 45 złotych.

UWAGA! Nie warto czekać z zakupem biletów do ostatniej chwili, bo – jak podaje klub Inferno – niesatysfakcjonująca zespół przedsprzedaż może spowodować odwołanie imprezy.

Otwarcie klubu planowane jest na godz. 19:30, początek koncertu o godz. 20:30.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

 

Komentarze (1) do “Koncert: Vader zagra w Koszalinie. Zanim nastała Era Chaosu”

  1. budro napisał(a):

    z czym to się je