platforma blogowa portalu głos koszaliński

Bacteryazz na PolakPotrafi.pl zebrał pieniądze na płytę

Akcja koszalińskiego zespołu Bacteryazz zakończona sukcesem. Dzięki portalowi PolakPotrafi.pl zebrali ponad 6 tysięcy złotych, które pomogą im w wydaniu debiutanckiego krążka.

Bacteryazz

Bacteryazz

Zebranie takiej kwoty dla młodego stażem, znanego tylko w regionie zespołu nie było łatwe, ale – jak widać – okazało się możliwe do zrealizowania.

 

– My też na początku mieliśmy wątpliwości czy to się uda.  W Koszalinie nikt przecież tego wcześniej nie próbował.  Na szczęście sukcesywnie ludzie przekonywali się, że wsparcie naszej inicjatywy ma sens i  Oni sami mogą stać się częścią tego sukcesu. Cieszymy się przeogromnie z zebranych funduszy, ale jeszcze bardziej z zaangażowania ludzi, bez których ten cały projekt nie miałby sensu. Dziękujemy!!! – mówi Mariusz Puszczewicz, wokalista Bacteryazz.

 

Akcja trwała miesiąc. Przez ten czas w pomoc zaangażowało się wiele osób. Na facebookowym profilu zespołu co kilka dni pojawiały się filmy, na których różne osoby zachęcały do wpłacania pieniędzy za pośrednictwem portalu crowdfoundingowego. Wśród nich znaleźli się m.in. zespół Indios Bravos, Raggafaya, wokalistka Jola Tubielewicz, dziennikarz muzyczny Radia Koszalin Adrian Adamowicz, czy też autor bloga GraMuzyka.

 

Pierwszą połowę potrzebnej kwoty udało się zebrać bez większych problemów. Po dwóch tygodniach akcji wpłaconych zostało ponad 3 tysiące złotych. Potem licznik praktycznie się zatrzymał. Aż do pewnego wieczoru na kilka dni przed zakończeniem akcji. Wtedy to jeden wspierający postanowił wpłacić aż 1.500 złotych!

 

Ostatecznie projekt Bacteryazz wsparły 62 osoby, które w sumie wpłaciły 6.343 złote. Kwota ta (pomniejszona o koszty naliczane przez portal PolakPotrafi.pl) pomoże muzykom w wydaniu fizycznego nośnika ich debiutanckiej płyty.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.