platforma blogowa portalu głos koszaliński

Muzyczna giełda GraMuzyka. 28 marca 2015

W sobotę 28 marca 2015 r. w koszalińskim sklepie Gram przy ul. Młyńskiej 49a zorganizowana zostanie pierwsza Muzyczna Giełda GraMuzyka. Oprócz wielu używanych płyt będzie można kupić także albumy koszalińskich zespołów.

Dominik Hauka prezentuje albumy Raggafaya, które będzie można kupić na Muzycznej Giełdzie GraMuzyka / fot. Michał Borkowski

Dominik Hauka prezentuje albumy Raggafaya, które będzie można kupić na Muzycznej Giełdzie GraMuzyka / fot. Michał Borkowski

Impreza rozpocznie się o godz. 12 i potrwa dwie godziny. Wstęp jest bezpłatny. Chęć uczestnictwa wyraziło około 10 wystawców, którzy na swoich stoiskach będą mieli płyty CD, winyle, koncerty na DVD, a może nawet kasety magnetofonowe z przeróżną muzyką: od ciężkich metalowych brzmień, przez rock, pop, po hip-hop, jazz i muzykę klasyczną. Można szacować, że wystawionych zostanie kilkaset płyt na przeróżnych nośnikach.

 

A oprócz tego sam sklep muzyczny Gram, który udostępni odsłuchy wszystkich nośników, dysponuje olbrzymią kolekcją używanych płyt winylowych.

 

To nie wszystko. Na stoisku GraMuzyka będzie można kupić płyty koszalińskich zespołów. Ideałem byłoby, gdyby to sami muzycy zaprezentowali swoje krążki, ale… większość z nich w weekend gra koncerty w różnych częściach kraju. Przed rozjazdami postanowili więc podrzucić swoje płyty do sklepu Gram.

 

W promocyjnej cenie będzie można kupić np. album koszalińskiego rapera B.A.D. „Demo* Kontrast” za jedyne 7 złotych. Za 10 złotych będzie można stać się właścicielem albumu „PENTLE” rapera o ksywce Voom, który obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii. Za kolei krążek „W drodze do domu”, którego autorem jest Mroku będzie można kupić za 20 złotych.

 

A co z gitarowymi brzmieniami? Tych także na stoisku GraMuzyka nie zabraknie. Będa trzy płyty zespołów Raggafaya, Pampeluna i najnowszy krążek death metalowego Betrayera.

 

Oprócz tego za 1 – 5 złotych będzie można kupić plakaty z imprez, które do tej pory zorganizował blog GraMuzyka. Dochód z nich zostanie przekazany na Covan Wake The Fuck Up, czyli akcję zbiórki pieniędzy na rehabilitację Covana, wokalisty Decapitated, który od 2006 roku – kiedy to uległ wypadkowi – jest sparaliżowany. Jego przyjaciele, znajomi i fani zbierają pieniądze na spłatę sprzętu rehabilitacyjnego.

 

A to ciągle nie koniec muzycznych skarbów, które będzie można kupić na Muzycznej Giełdzie GraMuzyka. Być może pojawią się t-shirty, naszywki i inne gadżety związane z muzyką. Zapraszamy!

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.