platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert: Rockowy Dice w pubie Graal – 24 kwietnia 2015

Rockowy zespół Dice ze Stargardu Szczecińskiego wydał właśnie swoją druga płytę zatytułowaną „Paradice”. Utwory z tego krążka będzie można usłyszeć na żywo w koszalińskim pubie Graal  24 kwietnia 2015 roku. Wystąpi także zespół Ramzes.

dice

Początek koncertu w pubie Graal o godz. 20. Wstęp kosztuje 10 złotych.

 

„Dice muzycznie kwalifikują się do ekstraklasy polskiego ciężkiego rocka.” – tak Magazyn Gitarzysta określił ten polski hard rockowy zespół, który na koncie ma już dwie płyty długogrające. Płyty noszą tytuły „Stara Historia” (2013) oraz „Paradice” (2015). Najnowsza płyta trafiła do sklepów 6 marca 2015 r., a zespół na początku marca wyruszył w trasę promującą album. Płyty zespołu są do nabycia w m.in. w salonach Empik, Media Markt, Saturn, Merlin.pl, ITUNES oraz na koncertach.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JiOxYqz8Wm4[/youtube]
Płyta Dice „Paradice” to drugi studyjny album zespołu. Znajudje się na nim 10 premierowych kompozycji grupy utrzymanych w konwencji tradycyjnego hardrocka w świeżym wydaniu. Oprócz utworów przepełnionych mocnym brzmieniem hardrockowych riffów znajdują się też utwory spokojne, niemalże akustyczne. Wszystkie utwory oraz teksty zostały napisane przez członków Dice czyli Łukasza Przybylskiego, Karola Przybylskiego, Mateusza Szeremetę oraz Łukasza Dopierałę.

Tytuł płyty „Paradice” to gra słów, a mianowicie połączenie angielskiego ‚paradise’ (raj) z nazwą zespołu Dice. Na płycie znajduje się także utwór o tym samym tytule. Motywem przewodnim płyty jest osobisty raj, którego szukamy na Ziemi. Szukając go błądzimy jak w labiryncie, zmagając się z wszelakimi problemami, które napotykamy na drodze. Niestety, często mając nadzieję, że właśnie znaleźliśmy nasz wymarzony raj, spotyka nas rozczarowanie i podróż rozpoczyna się na nowo. Oprócz warstwy lirycznej, zagadnienie jest także przedstawione za pomocą grafiki, która stanowi okładkę albumu – jabłko, jako symbol raju, a w nim kręty labirynt – oraz na zdjęciach zdobiących okładkę przedstawiających podróż jako metaforę poszukiwania.

Nagrania oraz miks i mastering płyty Dice – „Paradice” trwały od sierpnia do listopada 2014. Materiał został nagrany w Monroe Sound Studio oraz w Studio Analiz. Miksem i masteringiem zajęło się TR Studio. Dice przy nagrwyaniu płyty otrzymało wsparcie ze strony Stargardzkiego Centrum Kultury oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Płytę promuje pierwszy singiel „Peccatum Originale” do którego nakręcony został wielowątkowy, fabularny teledysk, gdzie za grę aktorską odpowiada sam zespół! Teledysk został nakręcony przez LuxCam Film.

 

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.