platforma blogowa portalu głos koszaliński

Popsysze „Popsute”. Drugi album trio z Trójmiasta

„Popsute” – drugi album trio Popsysze to nowa odsłona zespołu. To 13 numerów utrzymanych w gitarowym klimacie hard rocka i stoner rocka.

 

Popsysze - Popsute

Popsysze – Popsute

„Popsute” to następca debiutanckiego krążka zespołu Popsysze zatytułowanego „Popstory”. Po typowo rockowym energetycznym dość pogodnym materiale słuchacz otrzymuje… kolejną energetyczną gitarową pigułkę, ale już w innym klimacie. – Inspiracją podczas pracy nad drugą płytą były początki hard rocka i stoner rocka, które postanowiliśmy domknąć w przejrzystych rock and rollowych formach – twierdzą muzycy zespołu.

 

Kolejną zmianą jest język tekstów. Na pierwszym albumie dominował angielski. Tym razem większość utworów została zaśpiewana w języku polskim.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=j6_9k_7mWCY[/youtube]

Duży wpływ na kształt płyty „Popsute” miał też sposób sposób zarejestrowania materiału. Muzycy nagrali ją bowiem na tak zwaną setkę, co wyraźnie słychać w niektórych utworach, które mają wyraźnie improwizowane części, jak choćby środkowa część numeru „Łasi się”. Podobny zabieg można usłyszeć także w utworze „W samo południe”. Taki zabieg nadaje albumowi lekkości, pewnej nieprzewidywalności i koncertowego charakteru.

 

* * *

Zespół Popsysze powstał w 2007 roku jako duet. Stworzyli go: gitarzysta i wokalista Jarosław Marciszewski oraz perkusista Jakub Świątek. Pod koniec 2008 roku do duetu dołączył basista Sławomir Draczyński.

 

Stylistycznie zespołowi najbliżej do klasycznego, surowego grania na gitarę, bębny, bas i wokal. Trójmiejskie trio czerpie czystą radość z grania, tworząc przy tym proste melodie. Ale bywa i tak, że ma ochotę wszystko zepsuć. W 2012 roku zespół wydał debiutancką płytę pt „Popstory” która została wydana nakładem Nasiono Records. W 2015 roku, także dzięki Nasiono Records ukazał się krążek „Popsute”.

 

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

 

Komentowanie wpisu jest wyłączone.