platforma blogowa portalu głos koszaliński

Koncert w Kawałku Podłogi: Derzuki zagrają dwie płyty The Beatles

Derzuki, czyli koszalińscy The Beatles zapraszają na kolejny koncert z muzyką Czwórki z Liverpoolu. 14 marca 2015 roku zagrają w klubie Kawałek Podłogi w Koszalinie.

 

Derzuki

Derzuki

Derzuki tworzą muzycy, których można nazwać fanami, a może nawet fanatykami zespołu The Beatles. Na basie gra Kuba Grabski, za perkusją zasiada Daniel Burzyński, a za gitary odpowiadają Waldek Suchomski, Tomek Szewczyk i Maciek Sztyma.

 

Podczas najbliższego koncertu zaprezentują w całości materiał z dwóch wczesnych płyt The Beatles: With the Beatles (1963) i Hard Day’s Night (1964).
To w kolejności druga i trzecia płyta Wielkiej Czwórki. Jeszcze bardzo rockandrollowe, ale – zwłaszcza druga – już powoli zmierzające w stronę folk czy country&western.
Hard Day’s Night jest też pierwszym krążkiem, na którym znalazły się wyłącznie autorskie piosenki Beatlesów.

 

Koncert odbędzie się w sobotę, 14 marca, w klubie Kawałek Podłogi. Początek o godzinie 20.30, wstęp 10 złotych (przedsprzedaż w klubie Kawałek Podłogi) i 15 złotych (przed koncertem).

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bZrGzMYZnJg[/youtube]

 

Warto tu przypomnieć krótką historię zespołu Derzuki, który powstał początkowo specjalnie na okoliczność 50-lecia zespołu The Beatles. W 2012 roku zagrali bardzo udany koncert w Teatrze Variete Muza. Ich występ przyciągnął ponad 300-osobową publiczność. Rok później w tym samym miejscu muzycy zaprezentowali materiał z pierwszej płyty The Beatles „Please Please Me”, a w tzw. międzyczasie w pubie Graal przenieśli fanów Czwórki z Liverpoolu w czasy, kiedy sami The Beatles grali covery. Natomiast w listopadzie 2014 roku Derzuki podjęli kolejne wyzwanie grając utwory Beatlesów w wersji akustycznej w ramach cyklu Unplugged Radia Koszalin.

autor: Mariusz Rodziewicz

kontakt: mariusz.rodziewicz@mediaregionalne.pl

Komentowanie wpisu jest wyłączone.