platforma blogowa portalu głos koszaliński

Dice „Paradice”. Premiera 9 marca 2015

Dice, mocno rockowy zespół ze Stargardu Szczecińskiego wydaje swój drugi studyjny album. „Paradice” premierę będzie miał 9 marca 2015 roku.

Dice - Paradice

Dice – Paradice

Na tym krążku znajduje się 10 premierowych kompozycji grupy utrzymanych w konwencji tradycyjnego hardrocka w świeżym wydaniu. Oprócz utworów przepełnionych mocnym brzmieniem hardrockowych riffów znajdują się też utwory spokojne, niemalże akustyczne.

 

Wszystkie utwory oraz teksty zostały napisane przez członków Dice czyli Łukasza Przybylskiego, Karola Przybylskiego, Mateusza Szeremetę oraz Łukasza Dopierałę. Tak jak w przypadku pierwszej płyty zespołu, wydaniem „Paradice” zajęła się wytwórnia Luna Music.

 

Tytuł płyty „Paradice” to gra słów, a mianowicie połączenie angielskiego ‚paradise’ (raj) z nazwą zespołu Dice.

[youtube]https://m.youtube.com/watch?v=JiOxYqz8Wm4[/youtube]

Na płycie znajduje się także utwór o tym samym tytule. Motywem przewodnim płyty jest osobisty raj, którego szukamy na Ziemi. Szukając go błądzimy jak w labiryncie, zmagając się z wszelakimi problemami, które napotykamy na drodze. Niestety, często mając nadzieję, że właśnie znaleźliśmy nasz wymarzony raj, spotyka nas rozczarowanie i podróż rozpoczyna się na nowo. Oprócz warstwy lirycznej, zagadnienie jest także przedstawione za pomocą grafiki, która stanowi okładkę albumu – jabłko, jako symbol raju, a w nim kręty labirynt – oraz na zdjęciach zdobiących okładkę przedstawiających podróż jako metaforę poszukiwania.

 

Nagrania oraz miks i mastering płyty Dice – „Paradice” trwały od sierpnia do listopada 2014. Materiał został nagrany w Monroe Sound Studio oraz w Studio Analiz. Miksem i masteringiem zajęło się TR Studio. Dice przy nagrywaniu płyty otrzymało wsparcie ze strony Stargardzkiego Centrum Kultury oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Płytę promuje pierwszy singiel „Peccatum Originale”.

Komentowanie wpisu jest wyłączone.