platforma blogowa portalu głos koszaliński

Heavy metal w pubie Graal. Zagrają Scream Maker i Helless – luty 2015

Scream Maker i Helless, czyli dwie metalowe kapele zagrają w koszalińskim pubie Graal. Koncert odbędzie się 7 lutego 2015. Początek o godz. 19. Wstęp kosztuje 10 złotych.

scream-maker

Scream Maker z Warszawy to chemicznie czysty heavy metal. Jeśli bliskie są Waszemu sercu nuty wyśpiewywane przez Dio, bądź te wygrywane przez gitarzystów Iron Maiden, czy Judas Priest, Scream Maker niechybnie znajdzie się na Waszej playliście! Uważamy, że na tradycyjny heavy metal wciąż jest miejsce. Stawiamy na finezyjne, choć jednocześnie klasyczne kompozycje i niezapomniane melodie. Oferujemy dobrą energię, radość i moc. Stay heavy!

Scream Maker powstał w 2010 r. w Warszawie. Dotąd udało mu się opracować obszerny oraz różnorodny materiał koncertowy i zaprezentować go na ponad 140 występach na żywo w Polsce i za granicą. Wśród zespołów z którymi Scream Maker dzielił scenę znajdują się m. in. legendarny wokalista Judas Priest „Ripper” Owens, Primal Fear, Blaze Bayley, Paul Di’Anno oraz polskie legendy heavy metalu takie jak Turbo, Ceti, Mech, Alastor, Stos, Kreon, Wolf Spider, Proletaryat, Luxtorpeda i wiele innych…

 

 

Jesienią 2012 r. Scream Maker wydał 8-utworową EP-kę o tytule „We Are Not The Same”, a także nagrał teledysk do promującej ją piosenki – „Wanna Be a Star”. Kilka miesięcy wcześniej zespół dostał się do ścisłego finału prestiżowego konkursu Antyfest 2012, organizowanego przez Antyradio i zajął w nim 2 miejsce. Grupa została również doceniona w corocznym plebiscycie największego opiniotwórczego miesięcznika muzycznego w Polsce TERAZ ROCK gdzie głosami czytelników została wybrana do ścisłej czołówki w kategorii NADZIEJA 2012r.

W wakacje 2013 r. zespół pod okiem zagranicznego producenta Alessandro Del Vecchio i przy gościnnym udziale wielu gwiazd zagranicznych i polskich (m. in. Jordan Rudess z Dream Theater i Wojciech Hoffmann z Turbo) nagrał pierwszą długogrającą płytę pt. „Livin in the Past” i podpisał kontrakt z amerykańską wytwórnią Perris Records. Światowa premiera płyty nastąpiła w dniu 8 kwietnia 2014 r. w kilkunastu europejskich krajach oraz w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Premierze towarzyszyła trasa obejmująca wiele koncertów z legendami światowego heavy metalu (m.in. Paul Di’Anno, eks-wokalista Iron Maiden). W maju 2014 r. zespół odbył także trasę po Chinach, dając w Państwie Środka sześć dużych koncertów na znaczących festiwalach i promując „We Are Not The Same” wydany tam jako pełny album (z dodatkowymi utworami – Deliverance, The Prophet).

Zespół pracuje obecnie nad materiałem na kolejne wydawnictwo.

 

* * *

Cztery żywioły połączone w jedną siłę.  Miażdżące riffy z głębin świadomości.  Emocje poruszające wrażliwe ucho.  Słowa odkrywające skrywane treści. Głos budzący umysły z letargu życia – tak piszą o sobie z kolei Helless z Polic.

W lutym 2012 Less Paul, były wokalista zespołu Fanthrash, zaproponował znajomemu basiście, Pilotowi, wspólny projekt. Inspiracją do rozmowy był jeden z gościnnych występów Lessa z demoniczną charakteryzacją, co stało się inspiracją do określenia stylu zespołu. Do składu dołączyli dwaj muzycy: Banditto (gitara) i Cez (bębny), z którymi Pilot grał wcześniej w polickim Dittohed.

W czerwcu 2013 ukazał się premierowy singiel zespołu, Rewolucja, który podobnie jak i kolejne utwory zespołu emitowało wiele stacji radiowych w kraju i za granicą. HELLESS zamknął rok 2013 EPką “Wysysacze”.

Komentowanie wpisu jest wyłączone.